beja
24.08.05,12:39
Deň pred výkonom práce som nahlásila dohodára na soc.poisťovňu, ten však do práce neprišiel, šéf povedal, neodhlasovať, možno príde zajtra... No neprišiel ani zajtra ani pozajtra, t.j. je prihlásený, nie je odhlásený, žiadna práca nevykonaná, žiadna mzda nevyplatená. Čo s tým? Odhlásiť a v mesačnom výkaze uviesť nulu? Alebo ho nechať v evidencii, veď možno príde zajtra? Sú za to nejaké sankcie?
Jankaaa
24.08.05,10:41
mala som tiež takého dohodára, na sociálke mi povedali, že nech ho neruším, ale v prílohe k výkazu mám uviesť O,-Sk. Stáva sa mi to dosť bežne, ak potom naozaj nepríde/ani za mesiac,dva/, tak vypíšem tlačivo na zrušenie.
elenka
24.08.05,11:20
Deň pred výkonom práce som nahlásila dohodára na soc.poisťovňu, ten však do práce neprišiel, šéf povedal, neodhlasovať, možno príde zajtra... No neprišiel ani zajtra ani pozajtra, t.j. je prihlásený, nie je odhlásený, žiadna práca nevykonaná, žiadna mzda nevyplatená. Čo s tým? Odhlásiť a v mesačnom výkaze uviesť nulu? Alebo ho nechať v evidencii, veď možno príde zajtra? Sú za to nejaké sankcie?
Ak by ste ho chceli zrušiť - žeby neprišiel vôbec, alebo už s ním neuvažujete - tak na web stránke Sociálnej poisťovne existuje tlačivo "zrušenie prihlásenia zamestnanca" - to mi poradili na SP a to aj používam bežne u dohodárov, ak nepríde k výkonu práce.
Pekný deň !
Martina80
24.08.05,11:26
Nič sa nedeje.Práve dnes som odhlásila asi 15 brigádnikov/študentov, ktorí chodili zo začiatku roka a mali prísť po prázdninách. Dnes som sa dozvedela, že už vôbec neprídu. Tri mesiace som posielala vo výkaze do SP 0,- Sk vo vymeriavacom základe. A dnes som ich prihlásila.
beja
25.08.05,06:37
Ďakujem Vám veľmi pekne.B.