Zuna111
20.10.09,06:36
Dobrý deň,
potrebujem poradiť, je nutné u SZCO, resp. aj u PO viesť povinnosť devízovú pokladňu ?
Mam klienta ktorý mi v poslednej dobe nosí pokladničné doklady v HUF a CZK. Doklady o nákupe devíz nemá. Prepočítavam to kurzom a vediem iba pokladňu v EUR. Mám povinnosť viesť aj takéto devízové pokladne ? Dakujem.
Badko
20.10.09,06:22
A kde ich berie? Ja robím valutovú pokladňu ale mám aj doklady o nákupe.
V tomto prípade by som asi prepočítavala kurzom a žiadala majiteľa aby v budúcnosti doniesol doklad o nákupe valuty.
Zuna111
20.10.09,06:37
Ahoj,
tvrdí že on si to len v zmenarni vymení ale doklad nemá a niekde platí eurami a vraj mu vydávajú v HUF alebo v CZK. Neviem vobec čo s tým, nemôžemi ísť na pokladni do mínusu ! Bude stačiť ked mi podpíše nejaké prehlásenie že nie je doklad o nákupe devíz ?
Zuna111
20.10.09,09:28
Prosím, nikto mi neporadíte ?
andreaS
20.10.09,09:41
zauctovala by som do klasickej EUR pokladne aj tento doklad, na prepocet by som pouzila prislusny kurz ECB..

tiez sa mi dostavaju doklady PLN ale nemam ziadny doklad o nakupe tejto meny, preto to riesim tak ako pisem vyssie :)
andreaS
20.10.09,09:43
alebo este jedna moznost:

do valutovej pokladne dat vklad podnikatela presne v sume nakupu, zauctovat v tejto valutovej pokladni nakup... vysledok by mal byt nula

a vklad vratit cez eur pokladnu...

ale vysledny efekt je rovnaky ako v prispevku vyssie...
Zuna111
20.10.09,10:51
ˇˇdakujem, takto som to robila, len som si chcela potvrdiť správnosť :)
lebo nemôžem mu všetko vyhadzovať ako neoprávnené doklady.
promont maja
21.10.09,06:07
Ak môžem poradiť, tak sme to minule riešili takým malým čestným vyhlásením, že predmetný doklad stratil .. ale bola to jednorázovka.