ing.erika
24.08.05,13:09
mám ešte jednu otázku - čo v prípade, že som zabudla zaúčtovať tri moje (vyšlé) faktúry. faktúry boli vystavené v apríli. som kvartálnym platiteľom dph, tj. za 2. kvartál som už podala DP. ale až teraz som si všimla, že tie tri fa som nezaúčtovala. moji odberatelia si uplatnili z týchto fa dph. bol by to problém, keby som ich nechala nezaúčtované? ďakujem.
Dada
24.08.05,11:11
A účtuješ v JU, či PU?
Zita5
24.08.05,11:13
mám ešte jednu otázku - čo v prípade, že som zabudla zaúčtovať tri moje (vyšlé) faktúry. faktúry boli vystavené v apríli. som kvartálnym platiteľom dph, tj. za 2. kvartál som už podala DP. ale až teraz som si všimla, že tie tri fa som nezaúčtovala. moji odberatelia si uplatnili z týchto fa dph. bol by to problém, keby som ich nechala nezaúčtované? ďakujem.Pokiaľ ich nemáš zaučtované , tak ich možeš dodatočne zaúčtovať . Pokiaľ si podala DP DPH za 2.kv. a tieto fa tam neboli zahrnuté , tak doporučujem podať opravné DP DPH a doplatiť DPH-čku z týchto faktúr .

Ak by si ich nechala nezaúčtované , tak to by bol problém , lebo by sa Ti nedostali do príjmov a tým aj do daňového základu . Je to z pohľadu JÚ .
Tweety
24.08.05,11:15
mám ešte jednu otázku - čo v prípade, že som zabudla zaúčtovať tri moje (vyšlé) faktúry. faktúry boli vystavené v apríli. som kvartálnym platiteľom dph, tj. za 2. kvartál som už podala DP. ale až teraz som si všimla, že tie tri fa som nezaúčtovala. moji odberatelia si uplatnili z týchto fa dph. bol by to problém, keby som ich nechala nezaúčtované? ďakujem.
Bol a obrovský. Neviem ale nechýbajú nikomu výnosy z týchto faktúr?,DPH si môže odberateľ odpočítať iba vtedy, ak túto DPH zaplatil dodávateľ. Aj daňové priznanie k dani z príjmu by bolo nesprávne-teda bola by nesprávne odvedená daň DU-ak by prišla kontrola-pokuta,penále!!!

MMl
MarianaSalko
24.08.05,11:17
v kazdom pripade tie fa zauctuj a podaj dodatocne dan.priznanie za 2Q a doplat DPH. Co najskor, nech i nenarasta penale...
apsgroup
24.08.05,11:17
Jenoznacne ich zauctuj kedy boli vystavene a podaj dodatocne DP k DPH. Ale rýchlo,
pokuty sú velke. A doplat DPH ak si nemala odpocet. A je jedno ci je to uctovnictvo jednoduche alebo podvojne.
liba2
24.08.05,11:20
Bol a obrovský. Neviem ale nechýbajú nikomu výnosy z týchto faktúr?,DPH si môže odberateľ odpočítať iba vtedy, ak túto DPH zaplatil dodávateľ. Aj daňové priznanie k dani z príjmu by bolo nesprávne-teda bola by nesprávne odvedená daň DU-ak by prišla kontrola-pokuta,penále!!!

MMl.....DPH si platiteľ môže odpočítať ak má faktúru..... (fa už nemusí byť zaplatená).
babenko1
24.08.05,11:26
Doporučujem zaúčtovať čo najskôr a podať aj dodatočné priznanie k DPH. Pozri si ešte § 35 zákona č. 511/2005 Z.z. v z.n.p., sa teraz veľmi výrazne zmenil. Tam sa dočítaš o včetkcýh sankciách, ktoré ti z dod. priznania a zaplatenia vyplynú.
Tweety
24.08.05,11:27
.....DPH si platiteľ môže odpočítať ak má faktúru..... (fa už nemusí byť zaplatená).súhlasím s tým, ale v konečnom dôsledku, ak si niekto uplatní DPH na základe fa od dodávateľa a túto DPH dodávateľ DU nezaplatil, tak je s tým veľký problém. V tom prípade DU vyplatil DPH, ktorú nemal zaplatenú!!!
Zita5
24.08.05,11:31
súhlasím s tým, ale v konečnom dôsledku, ak si niekto uplatní DPH na základe fa od dodávateľa a túto DPH dodávateľ DU nezaplatil, tak je s tým veľký problém. V tom prípade DU vyplatil DPH, ktorú nemal zaplatenú!!!
Aký problém , já mám dodavateľskú faktúru , ktorú si zákonne dám do odpočtu DPH a nezodpovedám za dodávateľa či on tú DPH odviedol štátu.:)
ing.erika
24.08.05,11:33
A účtuješ v JU, či PU?
účtujem v JÚ.
MarianaSalko
24.08.05,11:43
toto nie je v nasich silach ustrazit- ustrazit dodavatelov aby si plnili svoje zavazky voci DU a odvadzali DPH nacas a v plnej vyske. Od toho su tu kontroly....
ing.erika
24.08.05,11:46
ďakujem všetkým za odpovede. faktúry musím čím skôr zaúčtovať a podať predsa len opravné DP. :(
ing.erika
24.08.05,11:51
Doporučujem zaúčtovať čo najskôr a podať aj dodatočné priznanie k DPH. Pozri si ešte § 35 zákona č. 511/2005 Z.z. v z.n.p., sa teraz veľmi výrazne zmenil. Tam sa dočítaš o včetkcýh sankciách, ktoré ti z dod. priznania a zaplatenia vyplynú.
ktorý to je prosím ťa: 511/2005? ď.
dom
24.08.05,12:05
ďakujem všetkým za odpovede. faktúry musím čím skôr zaúčtovať a podať predsa len opravné DP. :(Možnosť podania opravného priznania za 2 kvartál 2005 si mala do 25.7.2005, teraz máš možnosť /ak nechceš riskovať a mať vysokú pokutu, resp. sankčný úrok tak povinnosť/ podať dodatočné daňové priznanie.
Tweety
24.08.05,12:08
ďakujem všetkým za odpovede. faktúry musím čím skôr zaúčtovať a podať predsa len opravné DP. :(
Dala som svoj súhlas k príspevku, ale nepostrehla som to OP-samozrejme ide o dodatočné, kedže termín na riadne podanie už prešiel
MM
ing.erika
24.08.05,12:43
Možnosť podania opravného priznania za 2 kvartál 2005 si mala do 25.7.2005, teraz máš možnosť /ak nechceš riskovať a mať vysokú pokutu, resp. sankčný úrok tak povinnosť/ podať dodatočné daňové priznanie.
myslela som dodatočné. :)
azalka
25.08.05,06:34
Ako je to s dodávateľskou fa? Ak sme už podali DP DPH za 2Q napr. 14.7. a fa z daňovou povinnosťou 30.6. nám prišla 18.7., musím podľa opravné (resp.dodatočné, ak sme si to všimli až teraz). Ten §53 mi nie je jasný.
A s mojou otázkou súvisí aj toto: niektorý klienti majú "cutdown" mesačnej závierky 5.. Tiže musím popodávať opravné , pretože po 5. ešte vždy príde veľa fa?
Ď
Ľuba
25.08.05,08:23
ktorý to je prosím ťa: 511/2005? ď.
§35, mám s tým čerstvú skúsenosť zo včera, keď nám vyrúbili penále za DDP za 07/2004 vo výške 3*4,5%*0,5*výška dodatočnej DPH.
liba2
26.08.05,03:37
ktorý to je prosím ťa: 511/2005? ď.Je to zákon č. 511/1992 Zb. o správe daní a poplatkov a o zmenách v sústave územných finančných orgánov v znení neskorších predpisov. Posledná novela - zákon č. 68/2005 Z.z. - nadobudla účinnosť 1. marca 2005. Táto novela podstatne zmenila znenie § 35 Správne delitky.
uzivatel2
26.08.05,06:36
Ako je to s dodávateľskou fa? Ak sme už podali DP DPH za 2Q napr. 14.7. a fa z daňovou povinnosťou 30.6. nám prišla 18.7., musím podľa opravné (resp.dodatočné, ak sme si to všimli až teraz). Ten §53 mi nie je jasný.
A s mojou otázkou súvisí aj toto: niektorý klienti majú "cutdown" mesačnej závierky 5.. Tiže musím popodávať opravné , pretože po 5. ešte vždy príde veľa fa?
Ďpozri § 51 ods. 2 zákona o DPH - uplatnenie práva na odpočítanie dane, nemusíš dávať opravné daňové priznanie, ale FA zaúčtuješ do nasledujúceho zdaňovacieho obd. t.j. do júla.
ppalii
20.12.05,05:38
A ako to je v pripade ak dodavatelsku fakturu nebudem vobec viest v uctovnictve? Je to chyba? (napr. ak zakupim nieco pre osobnu potrebu)??? dakujem