JanaOND
20.10.09,09:30
Ahojte poraďáci, potrebovala by som poradiť. Sme veľkosklad tovaru s rozvozom tovaru priamo k zákazníkovi. Konateľ mi nariadil, aby som pripravila hmotné zodpovednosti všetkým pracovníkom. Skladníkom dal podpísať hmotnú zodpovednosť za schodok tovaru na sklade prevzatý inventúrnym súpisom. Ašak túto istú hmotnú zodpovednosť chce dať podpísať aj administratívnym pracovníčkam a šoférom. Šoféri sa v sklade pohybujú len v čase, keď si preberajú tovar na rozvoz cca 1 hod. denne a zvyšnú časť dňa sú úplne mimo skladu. Admin.pracovníčky majú kanceláriu, tiež mimo skladu tesne pred vstupom do skladu, a v sklade sa pohybujú len výnimočne, napr. v dobe, keď admin.pracovníčka so skladníkom spisuje tovar, ktorý treba objednať, alebo kontroluje záruky na novom tovare. Samozrejme, že proti takejto dohode sa odvolali aj admi.pracovníčky aj šoféri, nakoľko oni nie sú skladníkmi, nie sú stále v sklade a ich pracovná náplň je úplne iná, a odmietajú túto dohodu podpísať, čo sa však nepáči konateľovi, s tým, že kto dohodu nepodpíše môže odísť. Potrebovala by som od Vás radu ako postupovať, veľmi pekne ďakujem, ak by niekto mohol, čo najskôr poradiť.
JanaOND
22.10.09,10:42
To mi nik neporadí???:rolleyes:
Aďka S
22.10.09,15:38
To poznám. Tiež som v práci pripravovala DoHZ za sklad aj administratívnym pracovníkom. Protestovali, ako Vaši. Konateľ sa k tomu postavil ako Váš. U nás všetci podpísali. Pri fakturantkach to odôvodnil tým, že môžu vyfakturovať inak tovar, ako bol reálne vydaný a tým spôsobiť schodok - takže DoHZ je na mieste... Zamestnanci to riešia tak, že pri každej príležitosti žiadajú o vykonanie inventúry a pri neurobení hromadne odstupujú od DoHZ. Nakoľko u nás inventúra je záležitosť 1,5 týždňa, firemný právnik zväčša nájde zákonný spôsob, ako to zmiesť zo stola a tak to beží dokola... Neviem, či je z toho východisko. :-(
JanaOND
23.10.09,06:16
Ďakujem za radu, aj u nás to už všetci podpísali, tiež zistili, že nemajú na výber.