lbzzahradnik
20.10.09,11:05
Pekný deń.Chcela by som Vás poprosiť o radu,je možné zaradiť kupu obyv,steny do nákladov firmy ,ak miesto podnikania je v mieste trvalého bydliska .Ak áno ,ako by to malo byť správne.jedná sa o prevádzkovu režiu ,alebo o DM.Cena nábytku je okolo 350EUR. Ďakujem za pomoc.
ecompka
20.10.09,09:40
No ak si to obhajis,ze tam más kancelariu a teda nabytok potrebujes, tak ja by som to zaradila do materialu-evidovany drobny majetok.
tinaM
20.10.09,09:43
No, nedopriala by som daňovej kontrole, aby z mojej firmy odchádzali s pocitom dobre vykonanej práce.......:).

Ale vážne.
Ja by som to do nákladov nedala. Treba si odpovedať na niekoľko otázok.

1. Obývacia stena je v miestnosti, ktorú využívaš výlučne len na podnik.účely?

2. Táto miestnosť je vyňatá z bytového fondu /ani neviem, či sa dá jedna miestnosť vyňať z bytového fondu/ ?

3. Platíš za ňu vyššiu daň z nehnuteľnosti /ako platia podnikatelia/?

Je pravda, že všetko je na tom, ako si to vieš obhájiť. Ale aj tak by som do nákladov nedala celú sumu obýv.steny, nakoľko je určíte využívaná aj na súkromné účely.
Zita5
20.10.09,09:45
Pekný deń.Chcela by som Vás poprosiť o radu,je možné zaradiť kupu obyv,steny do nákladov firmy ,ak miesto podnikania je v mieste trvalého bydliska .Ak áno ,ako by to malo byť správne.jedná sa o prevádzkovu režiu ,alebo o DM.Cena nábytku je okolo 350EUR. Ďakujem za pomoc.

Tak ako písali vyššie ak si to obhájite pri DK , že je to súčasť kancelárie , tak je to výdavok OVZD , vynaložený v súvislosti s podnikaním . Ale ak si kúpite obyvačkovú stenu , a budete v nej mať Vaše veci rodinnej potreby , tak to s podnikaním nemá nič spoločné .

Nezabúdať na to , že aj daňový kontrolór si môže prísť ten Vás výdavok overiť .
Zita5
20.10.09,09:46
No, nedopriala by som daňovej kontrole, aby z mojej firmy odchádzali s pocitom dobre vykonanej práce.......:).

Ale vážne.
Ja by som to do nákladov nedala. Treba si odpovedať na niekoľko otázok.

1. Obývacia stena je v miestnosti, ktorú využívaš výlučne len na podnik.účely?

2. Táto miestnosť je vyňatá z bytového fondu /ani neviem, či sa dá jedna miestnosť vyňať z bytového fondu/ ?

3. Platíš za ňu vyššiu daň z nehnuteľnosti /ako platia podnikatelia/?

Súhlasím , to sú ďalšie skutočnosti na ktoré treba prihliadať .
lbzzahradnik
20.10.09,09:49
ďakujem veľmi pekne za Vaše rady budem sa ich držať .Problémy nepotrebujem ,a preto sa pýtam Vás odborníkov.tak teda nezaradím do firmy .Ďakujem ešte raz
apsgroup
20.10.09,12:59
No ja neviem, ale napriklad aj tí co robia ucto doma t.j.majú kancelariu vo svojom byte si nedavajú do nakladov stol,stolicku,skrinu a podobne? Ja si myslim,ze sa to da obhajit.
Samozrejme je dolezite aka ta stena je, ci sú tam skrinky a podobne.
A zasa to nie ja az taka polozka.
veronkaj
21.10.09,06:42
Tak ako písali vyššie ak si to obhájite pri DK , že je to súčasť kancelárie , tak je to výdavok OVZD , vynaložený v súvislosti s podnikaním . Ale ak si kúpite obyvačkovú stenu , a budete v nej mať Vaše veci rodinnej potreby , tak to s podnikaním nemá nič spoločné .

Nezabúdať na to , že aj daňový kontrolór si môže prísť ten Vás výdavok overiť .



prosím a ako to je vprípade, že szčo si nahlásil prevádzku vo svojom rod. dome na mestkom úrade, po tomto oznámení si kúpil materiál a ide tie priestory upraviť aby tam mohol lepšie pracovať, nebude robiť žiadne stavené zásahy, len vymaľuje, dlážka, has. prístroje a tak, zároveň si dohodol termín na kontrolu hygienika má nejako za 3 týždne a ešte pôjde požiadať na správu daní o zmenu účelu priestorov - garáž + kancelária na podnikateľské - teda vyčlenenie.

vzhľadom na to,že prevádzku nahlásil, môže si uplatňovať materiál použitý na úpravu garáže aj uplatniť z toho dph, pretože to všetko robí preto aby mohol pracovať a tak dosahovať príjmy.
- a tento materiál mám dať v JU v členení = VOZD výdaj za materiálu v členení údržba prevádzky ??? alebo nechať ako nákup materiálu - spotreba