Magda
24.08.05,13:37
Vie mi niekto oceniť účtovníctvo :v PD okolo 5200 položiek, mesačný platca DPH, hlásenie INTRASTAT, VF 1200, DF 1300, karty DM 24, mzdová a personálna agenda 24 zamestnancov, evidencia skladového hospodárstva, knihy jázd na 3 osobné auta, na nákladné (9(robia vodiči samostatne. Robím kompletne celé účtovníctvo, to znamená, že od prevzatia bločku, dokladu, faktúry, zmluvy, jej zaevidovanie, odovzdanie hlásení do zdrav. poisťovní , SP, DU, robím úhrady cez internet, aj zahraničné platby, podklady pre úvery...... SOM
DIEVČA PRE VŠETKO, ALE MÁM SMOLU, LEBO VIEM LEN ROBIŤ A NIE SI ROBOTU OCENIŤ...
KEBY SOM SA STALA SZČO AKÚ HODNOTU BY MALA MOJA PRÁCA?
Velettka
24.08.05,11:38
ktorý kraj? :-)
Magda
24.08.05,11:46
žilinský - MARTIN
Velettka
24.08.05,11:48
podľa mňa minimálne 20 litrov/mesiac, aj to si myslím, že je ešte málo .....
Magda
24.08.05,12:05
začala som z 8000,- v r. 2001 a každý rok mám o 1000,- Sk viac. Na konci roka dostanem prémie 2000,- toť vsio. Účtovníctvo eviduje MO - 4 predajne, VO - dovoz PL. V tomto roku to rozšírili aj na autodopravu 6- IVECO, 2-MERCEDES BENZ, 1-FIAT DUCATO, 1-PEUGEOT PARTNER. Jedno auto je zatiaľ na medzinárodnú prepravu.
Velettka
24.08.05,12:07
kokos .... iná makačka ..... podľa mňa na živnosť určite nejakých 30 mesačne, len či by bola firma ochotná dať toľko ....
Magda
25.08.05,06:56
Nie že by som nebola spokojná s odpoveďou, ale čakám na viac názorov. Poprípade ak niekto robí ako SZČO ako si oceňuje účtovníctvo. Bola so na kurze PU, keď sa malo prejsť z JU na PU,aby som si obnovila znalosti, samozrejme som si to hradila sama - 5000,- SK, a viem že to je problém viacerých účtovničiek.
veronix
25.08.05,07:22
Ja si myslím, že na živnosť by si za to mohla 40 000 pýtať v pohode, a to by mali byť radi, ako málo. Väčšinou sa berie 15 SK/položka v JÚ a 20 Sk/položka PÚ. Tak si to prenásob mesačne koľko urobíš VF, DF, PD,.... Za zamestnanca si prenásob 300 - 350 SK/1 zamestnanec.
lavina
25.08.05,07:29
Magda, robim uctovnictvo ako SZCO aj jednoduché aj podvojné. Sadzba za podvojné: mesacny pausal 2000 korun , za polozku 12 korun. Polozka je napr. zaúctovanie faktury doslej s DPH sú dve polozky ak je tam aj halierove vyrovnanie tak su to tri polozky, detto pokladne, detto faktury vydane. Za spracovanie vykazu DPH 200 korun, za spracovanie miezd : za prveho pracovníka 200 Sk a kazdeho dalsieho na vyplatnej listine 100 Sk. V tom je spracovanie a expedovanie vykazov pre poistovne. Ak má niekto aj statisticky vykaz tak 100 korun za jeden vykaz. Za rocnu uctovnu zavierku tj. vykazy + danove priznanie 4000 korun. Mala som aj firmu kde som nemala mesacny pausal ale zato platili 35 korun za polozku. Ostatne tak ako inde. Pozdravujem. Este doplnim, ze sadzbu za polozku upravujem v zavislosti od narastu minimalnej mzdy. Rovnakym koeficientom ako narastie min.mzda narastie aj suma za polozku.
veronix
25.08.05,07:38
Musíš brať do úvahy, či máš vlastný softwér alebo ich.
Miro77
30.08.05,09:06
DIEVČA PRE VŠETKO, ALE MÁM SMOLU, LEBO VIEM LEN ROBIŤ A NIE SI ROBOTU OCENIŤ...
KEBY SOM SA STALA SZČO AKÚ HODNOTU BY MALA MOJA PRÁCA?[/QUOTE]
Tak trochu viem pochopiť tvoju situáciu. Potrebovala by si povedať tvojmu zamestnávateľovi, že ti za trojnásobok práce pridal 500,-Sk
Potrebovala by si mu to povedať tak, aby ti neodpovedal, že keď sa ti nepáči môžeš ísť (známa to dnes fráza).
Pre začiatok by som ti odporúčal akt to vyslovene nechceš nezakladaj si živnosť, lebo to stojí ďalšie poplatky - povinné odvody. Ale nájdi si ďalší bočák. Napr. cez inzerát. Aj tu na porade (noviny a pod.).
Novému záujemcovi povedz, že nemáš živnosť, ale na dohodu o vyk.práce mu účtovníctvo vieš spraviť lacnejšie.
Časom si budeš môsť vybrať pre koho účtovníctvo budeš chcieť robiť a pre koho nie. Ak si dobrá, tak sa o tebe dobrá správa rozšíri. Podnikatelia medzi sebou hovoria koľko ich to stojí a kto im to robí.
A keď budeš toho mať viac tak si založ živnosť. A odporúčam aj prenajať si v centre mesta účtovnú kanceláriu.
To obdobie dohôd o vyk. práce už mám za sebou. A zamestnávateľovi som už niekoľkokrát naznačil, že v práci nemôžem bezplatne zostať dlkšie lebo mám aj iné povinnosti.
Buď sa otvoria oči jemu, alebo tebe.:confused:
Zaberá to...
Magda
31.08.05,09:25
Ak mám byť úprimná, tak ešte robím ďalšieho FO, mám to akože v plate a ten má 6 zamestnancov a zmrzlinové stánky. Brali ma s tým, že sú združenie, ale vykľuli sa z toho dve SZČO. Premýšľam o tom, že ako som pomohla ženám v obchodoch a vybavila som im absolventky z UP, lebo si nemohli vyčerpať dovolenku, tak by som aj sebe mohla vybaviť dvoch absolventov z OA, lebo neviem dokedy bude mať platnosť tento nový zákon o zamestnanosti. Údajne už od nového roka nebude mocť absolventa z UP získať, lebo má prísť zmena zákona. Mimo toho robím doma ešte jednu reštauráciu - 9 zamestnancov, ale aj všetky hlásenia o predaji alkoholu , skladové karty , lepím pokladničné knihy -3, a to všetko za 2000,- mesačne. Potom sa mi jedna vináreň vobec neoplatila, pretože som za minulý rok nevidela ani korunu ( je platcom DPH (, evidencia bez skladových karát za 1000,- Sk mesačne. Ešte som sa zľutovala a urobila aj DPH I.štvrťrok /2005, ale druhý som už odmietla. Neviem, čo bude nasledovať. Doklady mám ja. Ak ho DÚ vyzve ku kontróle, tak neviem či mu ich mám dať, alebo nie ? Zisťujem, že zo mňa musí byť úplne iný človek.
Marína
06.01.06,14:41
Magdi, ako si dopadla(rozhodla sa)?
Žofa
23.04.06,18:16
Dobrý večer,
vie mi prosím Vás niekto poradiť ako sa vypočíta cena práce. Chceme prijať do zamestnania pána, ktorý je na úrade práce evidovaný rok. Na Úrade práce nám oznámili, že dotáciu dostaneme 50% z cený práce za prvých 6 mesiacov a 25% za ďaľších 12 mesiacov za tohoto nezamestnaného. Nie som účtovníčka ani mzdárka ale potrebovala by som to vedieť ako to máme urobiť.
Ďakujem
kukučka
23.04.06,20:27
Mali by ti to vysvetliť na úrade práce.
abel
23.04.06,21:30
Dobrý večer,
vie mi prosím Vás niekto poradiť ako sa vypočíta cena práce. Chceme prijať do zamestnania pána, ktorý je na úrade práce evidovaný rok. Na Úrade práce nám oznámili, že dotáciu dostaneme 50% z cený práce za prvých 6 mesiacov a 25% za ďaľších 12 mesiacov za tohoto nezamestnaného. Nie som účtovníčka ani mzdárka ale potrebovala by som to vedieť ako to máme urobiť.
Ďakujem
Cena práce je zamestnancova hrubá mzda + odvody, ktoré zaňho platí zamestnávateľ. Tie sú teraz 35,2 %, čiže pri minimálnej mzde 6900.- Sk je to 9.331.- Sk ( každý fond sa zaokruhľuje zvlášť), ak by ste mu dali napr. hrubú mesačnú mzdu 10.000.- Sk, tak cena práce by bola cca 13.520.- Sk. Ak mu teda dáte minimálnu mzdu, Úrad práce vám polroka bude preplácať sumu 4665.- Sk.
Žofa
24.04.06,05:15
Srdečná vďaka za odpoveď, prajem príjemný deň.
leka
02.05.06,10:04
ahojte, možno som nezvolila práve najvhodnejšiu tému, ale nevedela som zaradiť moju otázku: Čo všetko by mala obsahovať zmluva (dohoda?) o prevzatí a vedení účtovníctva. Doteraz sme si to robili sami a teraz to ideme dať 1 účtovníčke. Resp. existuje nejaký vzor?
Ďakujem
Palino
02.05.06,10:14
Nájdeš nejaké na Porade napr.
http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=86
leka
02.05.06,10:22
neide mi to okno otvoriť priamo. pod akým heslom to mám skúsiť.
Ďakujem
Palino
02.05.06,10:25
Už som to zmenil, tam si ho môžeš stiahnuť. Malo by to ísť.
leka
02.05.06,10:31
Super ďakujem veľmi pekne, hneď to idem prečítať:)
heja3
23.05.06,05:45
Magda - Martin -ako si dopadla? Zaujíma to mňa aj Marínu. Odpíš prosím ťa.