abcd.kates
20.10.09,12:43
Vie mi niekto poradiť od čoho môže mužovi zrazu zo dňa na deň zplešatieť hlava, a k tomu ešte aj na časti brady kde inokedy zarastá a holí sa, sa mu tiež vytvorila plešinka s priemerom asi 2cm. Nepociťuje zdravotné problémy. Aspoň zatiaľ nie. Diky.
susann2
20.10.09,10:54
Niekde som čítala, že ak je plešatý otec matky, je veľká pravdepodobnosť, že budú aj jej chlapci. Inak keď nemá zdravotné problémy, že to nie príznakom nejakej choroby, nerobila by som si z toho ťažkú hlavu.
abcd.kates
20.10.09,11:36
Niekde som čítala, že ak je plešatý otec matky, je veľká pravdepodobnosť, že budú aj jej chlapci. Inak keď nemá zdravotné problémy, že to nie príznakom nejakej choroby, nerobila by som si z toho ťažkú hlavu.

No a práve to je ten problém. Nikdo v rodine nemá taký problém, a on mal vždy doteraz husté vlay. No viac m znepokojuje tá plešinka na tvári, ked nie je čerstvo oholený, všade okolo má asi 2mm bradu, len na tej okrčúhlej plošinke v strede zarastenia nič. Vyzerá to čudne.
Tweety
20.10.09,11:41
No a práve to je ten problém. Nikdo v rodine nemá taký problém, a on mal vždy doteraz husté vlay. No viac m znepokojuje tá plešinka na tvári, ked nie je čerstvo oholený, všade okolo má asi 2mm bradu, len na tej okrčúhlej plošinke v strede zarastenia nič. Vyzerá to čudne.
Skús ho poslať k lekárovi.:)
veronikasad
20.10.09,11:44
Vie mi niekto poradiť od čoho môže mužovi zrazu zo dňa na deň zplešatieť hlava, a k tomu ešte aj na časti brady kde inokedy zarastá a holí sa, sa mu tiež vytvorila plešinka s priemerom asi 2cm. Nepociťuje zdravotné problémy. Aspoň zatiaľ nie. Diky.
pozri túto tému

http://www.porada.sk/t83231-alopecia.html?highlight=vypad%E1vanie+vlasov
BXLmiami
20.10.09,17:01
Alopecia areata
foza1
20.10.09,19:36
Vypadávanie vlasov príp.brady určite nie je bez príčiny. Moja kolegyňa mala na zátylku vypadané vlasy o priemere 10korunovej mince. Bola u kožnej lekárky a tá jej povedala že je to následok stresu. Dávali jej nato tekutý dusík a časom jej vlasy opäť narástli. Ja by som určite vyhľadala lekára!:)
caligulax
22.10.09,16:01
no ano alopecia areata. aj ja som ju mal, nic prijemne myslim na psych. Mne pomohla taka "vodicka" alebo liek NEOCAPIL... odporucam....
Jana Kosikova
27.08.12,18:38
ja mam tiez problem,zacali mi padat vlasy az sa mi robi plesina,svrbi ma hlava.Je pravda,ze som v strese uz dlhsiu dobu,moze to byt spojene s tym?
wagner
28.08.12,05:32
ja mam tiez problem,zacali mi padat vlasy az sa mi robi plesina,svrbi ma hlava.Je pravda,ze som v strese uz dlhsiu dobu,moze to byt spojene s tym?
Môže to byť spojené s tým, ale choď ku kožnému lekárovi a treba začať liečbu. Tá je dlhodobá. Dá Ti lieky a asi aj na potieranie hlavy prípravok. Pri dodržiavaní liečby by sa mala postupne zastaviť tvorba plešiny a obnoví sa pomaly rast vlasov. Ale bude to trvať určite dlhšie. Bez liečby môžeš prísť úplne o vlasy.
Estetic
31.08.12,03:18
Ochorenie môže mať rôzne príčiny,nie len stres,je nutná diagnostika a liečba,čím skôr,tým lepšie šance na úspech.