martin84
24.08.05,13:50
Dobrý deň prajem,

dnes som si na okresnom súde Bratislava I vyzdvihol odmietnutie vykonania zápisu do obchodného registra. Aby naša spoločnosť mohla byť zapísaná, je potrebné podať písomnú námietku voči tomuto rozhodnutiu a k tomu priložiť dodatok k spoločenskej zmluve, kde doplníme potrebné skutočnosti.
1) Vie mi prosím niekto poradiť akou formou tieto dokumenty napísať, odkázať ma na vzory týchto dokumentov príp. mi ich poslať na e-mail (kasa@ukc.sk)?
2) Dá sa v tomto dodatku nielen doplniť potrebné skutočnosti, ale aj prípadné chybné skutočnosti uvedené v spoločenskej zmluve opraviť?

Avšak, vznikla nám takáto vec: jeden spoločník je dlhodobo v zahraničí, a tak by boli problémy s overovaním jeho podpisu na dodatku spoločenskej zmluvy. Preto by som bol veľmi rád, kebý existoval ešte iný spôsob, ako danú vec opraviť.
Je možné zmeniť podaný Návrh na zápis do obchodného registra? Viem, že nie je možné vziať ho späť, len neviem ako je to so zmenou... Dá sa v písomnej námietke súd požiadať, aby skutočnosti týkajúce sa v našom prípade prokuristov, a s tým aj súvisiace prílohy, nebral do úvahy?

A posledná vec: koľkokrát nám môže súd vrátiť našu žiadosť, resp. námietky? A ak viackrát, je po každom odmietnutí ďalšia 15-dňová lehota?

Vopred srdečne ďakujem.
xena77
24.08.05,14:37
Dobrý deň prajem,

dnes som si na okresnom súde Bratislava I vyzdvihol odmietnutie vykonania zápisu do obchodného registra. Aby naša spoločnosť mohla byť zapísaná, je potrebné podať písomnú námietku voči tomuto rozhodnutiu a k tomu priložiť dodatok k spoločenskej zmluve, kde doplníme potrebné skutočnosti.
1) Vie mi prosím niekto poradiť akou formou tieto dokumenty napísať, odkázať ma na vzory týchto dokumentov príp. mi ich poslať na e-mail (kasa@ukc.sk)?
2) Dá sa v tomto dodatku nielen doplniť potrebné skutočnosti, ale aj prípadné chybné skutočnosti uvedené v spoločenskej zmluve opraviť?

Avšak, vznikla nám takáto vec: jeden spoločník je dlhodobo v zahraničí, a tak by boli problémy s overovaním jeho podpisu na dodatku spoločenskej zmluvy. Preto by som bol veľmi rád, kebý existoval ešte iný spôsob, ako danú vec opraviť.
Je možné zmeniť podaný Návrh na zápis do obchodného registra? Viem, že nie je možné vziať ho späť, len neviem ako je to so zmenou... Dá sa v písomnej námietke súd požiadať, aby skutočnosti týkajúce sa v našom prípade prokuristov, a s tým aj súvisiace prílohy, nebral do úvahy?

A posledná vec: koľkokrát nám môže súd vrátiť našu žiadosť, resp. námietky? A ak viackrát, je po každom odmietnutí ďalšia 15-dňová lehota?

Vopred srdečne ďakujem.
1. vzory myslim, ze velmi ani nedostanes, pretoze kazde odmietnutie sa tyka inych zalezitosti a OR ta vzdy v tom odmietnuti upozornuje presne na to, co si mal v navrhu zle. Cize je najjednoduhsie napisat odpoved na to odmietnutie a pripojit to, co po tebe OR chce. Ked chces, mozem ti z prace poslat presne to, co som na OR posielala ja, ked mi odmietli zapis...:-) ale myslim, ze je ti to k nicomu
2.Ano, myslim, ze v dodatku k spolocenskej zmluve mozes urobit aj opravy, preto je to dodatok...lenze tieto opravy by mali byt premietnute aj v navrhu o zmenu zapisu do OR. A to myslim,ze ty nemas...
Ty by si sa mal sustredit na to, co chcu od teba teraz. Neviem ale, o co ide, co si uviedol v tej zmene o zapis. Pretoze aj my mame jedneho z konatelov v zahranici. A nerobili sme dodatok k spolocenskej zmluve. Skus mi k tomuto viac napisat, co si chcel menit v tom zapise...
No a myslim, ze podany navrh na zapis do OR nie je mozne menit.
martin84
24.08.05,18:37
No, problem je nasledovny:

v navrhu na zapis do OR sme navrhli zapisat okrem konatela dvoch prokuristov. tychto prokuristov "akoze" zvolilo valne zhromazdenie, co sme dolozili zapisnicou z valneho a vsetkymi suvisiacimi prilohami. tento postup sme konzultovali aj s pravnikom, ktory nam povedal, ze takto je to spravne... napriek nasim vyhradam, ze organy sro vznikaju az dnom zapisu do orsr. co sa stalo je to, ze orsr nam odmietlo zapis s tym, ze organy sro vznikaju az dnom zapisu do OR, a teda valne zhromazdenie nemohlo konat a rozhodnut o vyhlaseni prokuristov este pred zapisanim spolocnosti do obchodneho registra, a tak nam zapis odmietli... co je samozrejme logicke.
mna konkretne nastvalo to, ze v ziadnom zakone, ani v ziadnej literature, ktoru som cital, nebolo spominane, ze by sa prokuristi mohli urcit uz v spolocenkej zmluve, vsade bolo napisane, ze prokuristov voli valne zhromazdenie. nas postup nam odsuhlasil aj pravnik, ale okresny sud nam nas navrh zamietol. preto sa cudujem, ze sami pravnici ani uradnici na orsr nemaju jasno, ako to vlasne ma byt. maju sa prokuristi urcovat uz v spolocenskej zmluve, alebo sa maju zvolit az na valnom zhromazdeni???
to je ale uz teraz irelevantne, treba problem riesit...

naskytli sa nam teda dve moznosti:
1) napisat dodatok ku spolocenskej zmluve, v ktorej by sme urcili prokuristov. tu vznika problem, ze jeden nas spolocnik je v zahranici, a bolo by vela problemov s overenim jeho podpisu a so zasielanim tohto dokumentu na slovensko. da sa to spravit, ale je to zlozite, preto hladame aj ine riesenie.
2) poziadat o zmenu navrhu na zapis, teda poziadat okresny sud o "nebranie do uvahy" casti na zapis, v ktorej ziadame o zapisanie prokuristov a vsetkych suvisiacich priloh.

chcel som poradit v rieseni nasho problemu, teda ci je mozne pouzit riesenie 2) alebo ci treba pouzit riesenie 1).

druha skutocnost, ktoru nam odmietol okresny sud, je nasledovna:

v spolocenskej zmluve sme uviedli sposob konania konatela nasledovne:

Za spoločnosť koná konateľ samostatne tak, že k odtlačku pečiatky spoločnosti pripojí svoj vlastnoručný podpis. V prípade, ak bude mať spoločnosť viac ako jedného konateľa konajú za spoločnosť vždy najmenej dvaja konatelia spoločne tak, že k odtlačku pečiatky spoločnosti pripoja svoje vlastnoručné podpisy.

Mysleli sme to tak, ze AK BY v navrhu na zapis boli zvoleni dvaja konatelia, tak konaju sposobom, ktory je uvedeny v spolocenskej zmluve.

V navrhu na zapis sme urcili jedneho konatela, ktory ma konat nasledovne:

V mene spoločnosti koná konateľ samostatne. Pri právnych úkonoch vykonaných v písomnej forme pripojí k obchodnému menu spoločnosti svoj podpis.

Vsimni si prosim text, ktory som zvyraznil. Myslim si totiz, ze prave tejto casti sa tyka namietka okresneho sudu, ktora znie nasledovne:

Preverenim podaneho navrhu a predlozenych priloh bolo dalej zistene, ze udaje uvedene v podanom navrhu v casti - sposob konania statutarneho organu v mene spolocnosti - sa nezhoduju s udajmi, ktore vyplyvaju z predlozenej spolocenskej zmluvy, v ktorej je upraveny aj sposob konania v pripade dvoch konatelov.

Ja to chapem takto:
okresnemu sudu vadi, ze v spolocenskej zmluve sme urcili aj sposob konania v pripade dvoch konatelov, zatial co v navrhu na zapis sme urcili len jedneho konatela. Pritom ale v spolocenskej zmluve mame uvedene slovicka AK BY, co znamena, ze AK BY sme zvolili konatelov viacerych, tak konaju tak, ako sme napisali. Ale kedze sme zvolili len jedneho, tak je uvedena cast textu uplne irelevantna.

Budem rad a dakujem, ak vyjadris svoj nazor k nasmu problemu (obom castiam :) ).
bepo
24.08.05,19:51
Tak tam doplnte spôsob podpisovania aj o variantu Ak by-v spoločenskej zmluve je to riešené ako jeden celok čo v prípade ak je jeden konateľ a čo ak sú dvaja,v návrhu na zápis ste to rozdelili na dve časti čím vznikol nesúlad medzi spoločenskou zmluvou a návrhom na zápis.
martin84
25.08.05,06:14
Tak tam doplnte spôsob podpisovania aj o variantu Ak by-v spoločenskej zmluve je to riešené ako jeden celok čo v prípade ak je jeden konateľ a čo ak sú dvaja,v návrhu na zápis ste to rozdelili na dve časti čím vznikol nesúlad medzi spoločenskou zmluvou a návrhom na zápis.
no pises, ze "Tak tam doplnte...". ale prave to sa pytam. je to mozne? ako to doplnim? podam namietku proti rozhodnutiu a prilozim novy navrh, resp. len strany, ktore su chybne? ako je to potom so zaplatenym poplatkom 10.000 Sk? na orsr nam nikto nic nepovie, lebo vraj "nepodavaju pravne rady"...
xena77
25.08.05,07:00
no cele je to kustik komplikovane. A myslim,ze ste si to skomplikovali sami.
takze skusim postupne reagovat, aj ked ti asi velmi nepomozem, pretoze nas problem bol ovela jednoduchsi a uz je aj vyrieseny:-)
takze:
myslim,ze by nemal byt problem s tym ze v navrhu na zapis do OR ste navrhli zapisat 2 prokuristov, kedze ste to dolozili zapisnicou z valneho zhromazdenia. malo by to byt spravne, takze nechapem, preco ti toto zamietli. Preco by sa mali volit uz v spolocenskej zmluve? NIkde to nie je napisane. Ak sa mylim, tak sa hlboko ospravedlnujem. Vsak preto je to valne zhromazdenie, aby ste tam odsuhlasili a dohodli sa na zalezitostiach, ktore su pre vas dolezite. Myslim,ze k tomuto by si mal mat pripomienky. Snad to preveria na OR znovu.
K tym moznostiam:
1. toto je podla mna najlepsi a najzarucenejsi sposob ako to vyriesit. Dodatok k spoločenskej zmluve. Keby si necakal a nevypisoval sem a rychlo poslal ten dodatok panovi v zahranici a on dal overit svoj podpis a poslal spat, myslim,ze by si to vsetko stihol. A OR bude spokojny.
2. nemozes ziadat OR o zmenu svojho navhru na zapis. Vsak uz si raz poziadal o zmenu, nemozes ziadat o zmenu zmeny...rozumies mi?
Takze z toho vyplyva, ze by si mal pouzit variant 1.

k druhej casti:
mate rozdiel v spolocenskej zmluve a a v navrhu na zapis. Co je logicke, ze vam zamietli. Mal by si v navrhu doplnit aj sposob konania statutarneho organu v mene spolocnosti aj o tu cast AK BY. Aj ked budete mat len jedneho konatela, v spolocenskej zmluve ste uviedli aj sposob konania, keby boli dvaja konatelia. Rozdelili ste to na dve casti a teraz hovoris iba o tej prvej. Druhu si ani nespomenul. Takze to skus doplnit, aj ked je to pre vas irelevantne.
Neviem, napisala som ti len svoj nazor na toto vsetko. Co z toho vyplyva?
NIkdy si nekomplikovat situaciu tym, ze davas niekomu viac moznosti. Vzdy sa to obrati proti tebe tou moznostou, ktora ti najmenej vyhovuje. Treba s uradmi jednat priamo a pokial mozno s co najmensim rozpisovanim sa. Hovorit priamo k veci, strucne, jasne, heslovite. Aby sa nemali o co opriet.
Takze napis na Okresny sud - Námietky k oznámeniu o odmietnuti vykonania zápisu - odstránenie vád podania. Tu spis vsetko, co si myslis ze je spravne. Ak nestihas ten dodatok poslat na overenie do zahranicia, tak sa na to zatial vykasli a skus tu druhu verziu. Skus im to popisat zhruba tak ako sem. Oni ti to asi odmietnu znovu a budes mat mozno sancu na dalsie odstranenie vad. I ked ta mozu zmiest zo stola uplne. Ale aspon ziskas cas na ten dodatok, ktory posles na overenie. Hovorim to preto, lebo mne to na OR odmietli 2 krat a dali mi moznost to opravit a dolozit so vsetkym co bolo potrebné k ich spokojnosti.
xena77
25.08.05,07:02
no pises, ze "Tak tam doplnte...". ale prave to sa pytam. je to mozne? ako to doplnim? podam namietku proti rozhodnutiu a prilozim novy navrh, resp. len strany, ktore su chybne? ako je to potom so zaplatenym poplatkom 10.000 Sk? na orsr nam nikto nic nepovie, lebo vraj "nepodavaju pravne rady"...
ty uz nebudes menit ten navrh na zapis zmeny, ktory si podal. Napises to len v liste o odstraneni vad. A poplatky sa tam uz neplatia.
martin84
07.09.05,14:10
ty uz nebudes menit ten navrh na zapis zmeny, ktory si podal. Napises to len v liste o odstraneni vad. A poplatky sa tam uz neplatia.
ospravedlnujem sa ze som sa neozval dlhsie, nejak mi prestali chodit informacie o reakciach na prispevok, tak som myslel, ze nikto nereaguje :).
dakujem za snahu pomoct, ocenujem to. kazdopadne, uz je to vyriesene, slo to nakoniec celkom jednoducho - podali sme namietku na sud spolu s novym navrhom na zapis, kde sme neuviedli prokuristov a opravili sposob konania konatela. bez akychkolvek poplatkov... teda vlastne dake boli, ale len za overenie tohto noveho navrhu notarom, sudne poplatky sme uz ziadne platit nemuseli, a ani dodatok k spol. zml. a teda podpis od spolocnika zo zahranicia sme nepotrebovali.
este raz dakujem a vela zdaru pri podnikani :).

martin
venec
05.12.05,17:48
Ahojte Poradaci, viete mi niekto poradit, ako je to pri odmietnuti zapisu do OR so spolocenskou zmluvou? Treba napisat celu este raz aj s udajmi, ktore chybali alebo iba formou dodatku k spol. zmluve? A ked je chyba v navrhu na zapis do OR, tak vypisem kompletne novy navrh na zapis s opravenymi udajmi? alebo ako... nie je mi to velmi jasne z odpovedi, ktore som nasiel..dakujem dopredu
martin84
05.12.05,18:25
No mne stacilo, tak ako som spomenul, dat im novy navrh na zapis v takej podobe, ako to malo byt spravne... nie teda len opravene veci, ale vsetky. neplatil som ziadne dalsie sudne poplatky.
no a co sa tyka tej spolocenskej zmluvy, tam si osobne myslim, ze bude stacit dodatok... ale nemam s tym osobnu skusenost, tiez vychadzam len z toho, co som si v case, ked sme zakladali spolocnost, zistoval sam.

vela stastia ;).

martin
bepo
05.12.05,18:39
Po schválení dodatku k spoločenskej zmluve sa dáva celá spoločenská zmluva do OR,nie len dodatok.
mokor
24.08.07,12:00
zdravim, vie niekto poradit ako sformulovat namietku voci zamietnutiu ziadosti o zapis sro do OR?
mokor
27.08.07,10:13
ahoj, prosím ta mozes mi zaslat "vzor" namietky ktoru si podal voci rozhodnutiu o zamietnuti navrhu na zapis sro do OR? na mail mokosak@gmail.com, moc by si mi pomohol dik
Martina CF
17.03.10,08:32
Dnes som si vyzdvihla Rozhodnutie o odmietnutí vykonania zápisu spoločnosti do OR z dôvodu, že návrh na zápis spoločnosti nebol podpísaný všetkými konateľmi spoločnosti. Stačí ak podám nový nárvh iba s doplenými podpismi oboch konateľov (všetko ostatné zostane tak ako v pôvodnom návrhu) a námietky v nasledovnom znení:

Dňa 17.03.2010 nám bolo doručené oznámenie o odmietnutí vykonania zápisu spoločnosti XY s.r.o. (ďalej len „Spoločnosť“) založenej Zakladateľskou listinou zo dňa 16.02.2010 (ďalej len „Zakladateľská listina“) do obchodného registra na základe nášho návrhu podaného dňa 09.03.2010. Dôvodom pre odmietnutie vykonania zápisu údajov do obchodného registra bolo, že návrh na zápis spoločnosti s ručením obmedzeným do obchodného registra nebol podaný oprávnenou osobou, a to konkrétne:

1. V zmysle ust. § 6 ods. 1 písm. e) z.č. 530/2003 Z.z. v znení neskorších predpisov návrh na zápis spoločnosti do obchodného registra nebol podaný oprávnenou osobou. Návrh na zápis nebol podaný a podpísaný všetkými konateľmi spoločnosti podľa § 112 Obchodného zákonníka.

Na základe § 8 ods. 4 a 5 zák. č. 530/2003 Z.z. týmto podávame, proti uvedenému odmietnutiu zo dňa 10.03.2010 v zákonnej lehote



n á m i e t k y,

ku ktorým prikladáme:
1. Návrh na zápis spoločnosti s ručením obmedzeným do obchodného registra podpísaný všetkými konateľmi spoločnosti podľa § 112 Obchodného zákonníka.

V zmysle § 200b ods. 5 Občianskeho súdneho poriadku žiadame, aby súd vykonal zápis spoločnosti XY s.r.o. do obchodného registra.

Za všetky odpovede vopred ďakujem.
mlisa
17.03.10,08:45
na namietky je samostatny formular, ktory sa da stiahnut na orsr.sk, a tam staci do textu namietok len napisat ze odstranujete vadu navrhu tak, ze prikladate opraveny navrh podpisany vsetkymi konatelmi. To uplne staci :-)
Martina CF
17.03.10,08:50
na namietky je samostatny formular, ktory sa da stiahnut na orsr.sk, a tam staci do textu namietok len napisat ze odstranujete vadu navrhu tak, ze prikladate opraveny navrh podpisany vsetkymi konatelmi. To uplne staci :-)
Čiže stačí mi to vypísať do tohto tlačiva?
Môže byť text námietky nasledovný:

Na základe § 8 ods. 4 a 5 zák. č. 530/2003 Z.z. týmto podávame, proti uvedenému odmietnutiu zo dňa 10.03.2010 v zákonnej lehote


n á m i e t k y,

ku ktorým prikladáme:
1. Návrh na zápis spoločnosti s ručením obmedzeným do obchodného registra podpísaný všetkými konateľmi spoločnosti podľa § 112 Obchodného zákonníka - podpisy dopĺňame na strane P7/14 Návrhu na zápis spoločnosti s ručením obmedzeným do obchodného registra.

A ten návrh bude taký ako pôvodný, len doplnený o podpis druhého konateľa?
mlisa
17.03.10,08:59
staci len do toho tlaciva.
Za n a m i e t k y by som pridala "ktorymi odstranujeme vadu navrhu a ...."
Prilozeny navrh bude totozny s tym predoslym, len spravne podpisany a s aktualnym datumom.
Inak super :-)
Martina CF
17.03.10,09:04
staci len do toho tlaciva.
Za n a m i e t k y by som pridala "ktorymi odstranujeme vadu navrhu a ...."
Prilozeny navrh bude totozny s tym predoslym, len spravne podpisany a s aktualnym datumom.
Inak super :-)
OK super ďakujem. Len ešte otázočky. Na tlačive tých námietok niekde nevidím podpis :(
A na návrhu sú navrhovatelia. Musia tam byť obaja konatelia alebo stačí len jeden (v pôvodnom návrhu mám len jedného).

Ďakujem krásne.
mlisa
17.03.10,09:11
podpis nakoniec za datum (aj ked tam nie je vyznaceny). A aj tam podpis oboch konatelov, ak konaju spolocne.

V navrhu ak podpisuju obaja konatelia, tak aj ako navrhovatelov treba uviest oboch.
riccado
17.03.10,09:12
OK super ďakujem. Len ešte otázočky. Na tlačive tých námietok niekde nevidím podpis :(
A na návrhu sú navrhovatelia. Musia tam byť obaja konatelia alebo stačí len jeden (v pôvodnom návrhu mám len jedného).

Ďakujem krásne.

ak das oboch, nic nepokazis ;)

na tom zapisovom formulari nezabudnite overit podpisy oboch konatelov...
Martina CF
17.03.10,09:14
OK dám tam oboch konateľov. Nevadí, že v pôvodnom návrhu neboli obaja?
riccado
17.03.10,09:14
podpis nakoniec za datum (aj ked tam nie je vyznaceny). A aj tam podpis oboch konatelov, ak konaju spolocne.

V navrhu ak podpisuju obaja konatelia, tak aj ako navrhovatelov treba uviest oboch.

pri prvozapise sro do or, navrh podpisuju vsetci konatelia bezohladu na to, ci konaju spolocne alebo kazdy samostatne...
Martina CF
17.03.10,09:19
pri prvozapise sro do or, navrh podpisuju vsetci konatelia bezohladu na to, ci konaju spolocne alebo kazdy samostatne...
No veď to bol presne dôvod odmietnutia. Podpísal iba jeden konateľ (aj keď konajú samostatne) a preto odmietli zápis :( taká banalita.
Martina CF
17.03.10,09:21
Takže mám v námietkách (tlačivo z orsr.sk) ako navrhovateľov oboch konateľov - podpíšu obaja. A v návrhu ako navrhovateľov tiež oboch konateľov - podpíšu obaja s dnešným dátumom, podpisy overené.
Všetko ostatné v návrhu zostáva nezmenené (tak ako v pôvodnom návrhu, čiže tam mám aj vymenované prílohy, aj keď ich už nedokladám - je to tak správne?).
riccado
17.03.10,09:24
Takže mám v námietkách (tlačivo z orsr.sk) ako navrhovateľov oboch konateľov - podpíšu obaja. A v návrhu ako navrhovateľov tiež oboch konateľov - podpíšu obaja s dnešným dátumom, podpisy overené.
Všetko ostatné v návrhu zostáva nezmenené (tak ako v pôvodnom návrhu, čiže tam mám aj vymenované prílohy, aj keď ich už nedokladám - je to tak správne?).

spravne
Martina CF
17.03.10,09:25
Ďakujem za všetky rady, môžem ísť podať námietku. Dúfam, že už bude všetko OK.

Ešte raz ďakujem.
mlisa
17.03.10,09:26
pri prvozapise sro do or, navrh podpisuju vsetci konatelia bezohladu na to, ci konaju spolocne alebo kazdy samostatne...

prvozapis jasne, to som si v tej otazke nejako nevsimla :mad:, nabuduce musim citat poriadne :o
Heleč
30.04.12,13:15
ahojte
súd mi odmietol vykonať zápis pretože v spoločenskej zmluve chýbala náležitosť. Len teraz neviem, či mám napísať novu - teda doplnenú spoločenskú zmluvu, alebo len dodatok. Nejak sa nemôžem o tom dočítať. Nemáte niekto takú skúsenosť?
Economic
01.05.12,07:04
Predpokladám, že si podanie robila v papierovej forme. Urob Dodatok a k nemu úplné znenie. Oba dokumenty v dvoch výtlačkoch. Na Dodatku overiť podpisy spoločníkov.

http://www.justice.gov.sk/Stranky/Obchodny-register-SR/Ine-formulare-(namietky-konanie-o-zhode)-LP.aspx

Formulár 32