Betina2
20.10.09,14:10
Ak chce s.r.o. robiť aj daňové poradenstvo (mať ho uvedené ako jeden z predmetov podnikania vo výpise z OR), čo musí splniť? Ako má postupovať? Ďakujeme.
akina
20.10.09,12:29
Ak chce s.r.o. robiť aj daňové poradenstvo (mať ho uvedené ako jeden z predmetov podnikania vo výpise z OR), čo musí splniť? Ako má postupovať? Ďakujeme.
Daňové poradenstvo nie je živnosťou, stačí predmet činnosti zapísať do OR / predpokladá sa registrácia v komore daňových poradcov /.
Betina2
20.10.09,12:36
Ďakujem. Ale ako sa do toho zoznamu dostať? Stále platí, že PO/FO si podá na komoru žiadosť o vykonanie skúšok a ak ich úspešne vykoná, tak potom PO/FO zapíšu do zoznamu? Potom sa čo predloží na Obchodný register, aby daňové poradenstvo zapísal medzi činnosti?
akina
20.10.09,12:52
Pozri na stránku Slovenskej komory daňových poradcov, skúšky z odbornej spôsobilosti musíte mať, ak chcete byť zapísaný v zozname certifikovaných daňových poradcov.Následne predmet činnosti uviesť v spoločenskej zmluve, resp. zakladacej listine a dať zapísať do OR.
Betina2
07.04.10,11:21
Pozri na stránku Slovenskej komory daňových poradcov, skúšky z odbornej spôsobilosti musíte mať, ak chcete byť zapísaný v zozname certifikovaných daňových poradcov.Následne predmet činnosti uviesť v spoločenskej zmluve, resp. zakladacej listine a dať zapísať do OR.

Takže ak s kamarátkou zakladáme sro, a ona ako jedna zo spoločníčok a konateliek má skúšky odbornej spôsobilosti a je zapísaná v zozname daňových poradcov a je členkou komory DP, tak nie je problém zapísať túto činnosť? Pozrela som si oficiálnu stránku komory, ale medzi právnickými osobami som nenašla sro, ale len samé k.s alebo v.o.s. -ky. Uvažujem, či teda zriaďovať s.r.o. alebo radšej tú komanditnú spol. kedže moja budúca spoločníčka je členom komory. Čo by ste mi poradili?
Ď.