fylyp
20.10.09,15:41
Dobrý deň,
chcel by som sa opýtať, či je nutné mať manuály ku predávaným produktom v slovenčine? Či sa rešpektuje aj čeština? Nestačilo by pri predávanom produkte uviesť, že jeho lokalizácia je česká resp. anglická?
Ďakujem za odpovede.
arizona
20.10.09,14:22
Podla zakona musi byt navod v statnom, cize slovenskom jazyku.
fylyp
20.10.09,14:40
Ďakujem za odpoveď, ešte mám jeden dotaz, že či v prípade, že ide o elektroniku, aj nastavenia musia byť v danom jazyku? Napr. televízor s menu v slovenčine, nestačí ta čeština? Ešte raz ďakujem za odpoveď.
luigi72
20.10.09,16:00
Pre uzivatela by bolo najlepsie, keby menu bolo tiez v statnom jazyku, ale len navod MUSI byt.
dorah34
20.10.09,16:42
ahoj, predavala som elektroniku. navod cohokolvek na slovensku musi byt v SJ a su zakaznici, ktori si na to potrpia a su schopni ta udat SOI, ak mas navod hoc aj v cestine ( a najdu sa bohuzial aj taki, ktori trvaju na tlacenej forme a neuspokoja sa ani s elektronickou formou).
Vacsina zakaznikov vsak akceptuje aj cestinu, pripadne elektronicku formu (kopec navodov v cestine alebo SJ stiahnes z webu, ale maju vela stran) - ale zakon je zakon.
Menu nie je smerodatne. U mnohych produktov (aspon v ciernej) je dodnes menu len vo svetovych jazykoch, celkom bezna zacala byt uz aj cestina. slovensku lokalizaciu produktu ma napr. z ciernej elektroniky urcite mensina produktov.