zuzla3
24.08.05,14:05
Viem že tú už bolo milión odkazov čo zo spotrebou PHM a vyúčtovaní PC keď sa používa súkromné vozidlo na firemné účely.....ale predsa mám jednu otázku.....občiasné združenie účtuje v JÚ, kde tu rôzny členovia (čiže nejedná sa vždy o to isté auto) používajú svoje autá súkromné na prevoz prekážok atď. všade v príspevkoch sa píše že ako to funguje ak tá súkromná osoba má zaplatenú daň z motorových vozidiel...teda že sa preplatia PHM a tiež amortizácia čiže 6,20 na km.....ale nemôžem chcieť od predsedu obč. združenie, ktorý možno 5 krát do roka použije svoje auto aby tútp daň zaplatil...tak potom keď ju nemá zaplatenú nemôžem mu preplatiť amortizáciu? alebo môžem? ako je to správne?

ďakujem
zlatica76
24.08.05,12:08
Ani nie tak davno vyslo vo finančnom spravodajcovi, že súkromné autá, ktorá sa sem-tam použijú na služobnú cestu nemusia mať zaplatenú daň z motorových vozidiel. Čiže tych 6,20 na km môžeš vyplatiť.
zuzla3
25.08.05,06:20
Ďakujem......:)
Magda
25.08.05,07:06
Zlatica nájdi číslo FINANČNÉHO SPRAVODAJA a pošli
zlatica76
25.08.05,12:01
Ako na potvoru to teraz neviem najst - a neviem si ani spomenut, ci to bolo vo financom spravodajcovi alebo ako usmernenie danoveho riaditelstva... Ak to najdem, tak to sem aj pripojim.
Takže, je to finančnom spravodajcovi č. 4, položka 39, usmernenie k zákonu 582/2004, bod č. 7!!! Hurá!

Ale urcite som to citala, lebo na zaciatku roka ked som bola na Minarskom, tak som cela zdesena prisla na to, ze strasne mnozstvo ludi by muselo platit dan z MV. A potom mi prislo do ruky toto "usmernenie" a vtedy som si vydychla.... asi si budem musiet poriadne upratat papiere.
McMarti
29.09.05,13:27
A ak podnikateľ(SZČO) nemá zaradené auto v podnikaní ale len ako súkromná osoba zaplatil cestnú daň, je potrebné žiadať túto daň od daňového úradu späť nakoľko podľa už hore pripojeného usmernenia vo FS nemal živnostník platiť túto daň. Ak nepožiada môže ísť tato položka do daňových výdavkov?