Saxo19
20.10.09,16:01
Ahojte, planujem zburat stare umakartove jadro a spravit nove s YTONGu. Chcem sa spytat...mam dat po vymurovani na vrch sietku? Na obe strany? Na te som nasiel, ze to nieje vhodne kvoli obkladackam...Aky typ omietky zvolit? Dakujem.
5-ko
20.10.09,16:02
Porobetonove priecky radi praskaju, doporucujem pouzit vystuz muriva napr MURFOR. Sietka minimalne zo strany omietky je dobry postup.;)
luigi72
20.10.09,16:08
My mame sietku z vonkajsej strany, kde je priecka omietnuta, vnutorna strana je az po strop vykachlickovana - bez sietky.
220870
20.10.09,16:26
Zo strany omietky jednoznačne treba sieťku.Je dobré ju dať aj pod kachličky.Menšia pravdepodobnosť odutia obkladov .
ski555
20.10.09,16:28
aj pod obkladačky treba dať sieťku ako už spomenul Poraďák a teda na nete to bola napísaná blbosť,že to k voli obkladačkám nie je vhodné
luigi72
20.10.09,16:38
Nam murar vravel, ze nie je treba, rekonstrukcia bola pred 3 rokmi, ale vsetko je OK. Ale na druhej strane istota je istota. ;)
Saxo19
20.10.09,19:29
Dakujem vsetkym za pomoc....Len pre spravnost sa este chcem spytat a upresnit: zlozenie mura: tvarnica, sietka, kleber, kachlicky....vonkajsia stena....tvarnica, sietka, omietka...nevynechal som nieco nahodou??? Aku druh omietky by ste mi poradili? Bude tam kuchyna.
luigi72
20.10.09,21:09
Vidis, ako si spomenul, ze tam bude kuchyna, som si spomenul, ze aj my tam mame kuchynu. :) Z jednej strany su dvere do kupelne a wc z predsiene, tam je omietka, z druhej strany je chodbicka do kuchyne tiez s omietkou a v kuchyni sme dali obkladacky az po vrchne skrinky(a tam je tiez aj sietka).

Znacku omietky ti uz po tolkych rokoch neviem povedat.
220870
21.10.09,16:49
Dakujem vsetkym za pomoc....Len pre spravnost sa este chcem spytat a upresnit: zlozenie mura: tvarnica, sietka, kleber, kachlicky....vonkajsia stena....tvarnica, sietka, omietka...nevynechal som nieco nahodou??? Aku druh omietky by ste mi poradili? Bude tam kuchyna.

Takto je to správne
[QUOTE=Saxo19;1183999]Dakujem vsetkym za pomoc....Len pre spravnost sa este chcem spytat a upresnit: zlozenie mura: tvarnica, sietka, kleber, kachlicky....vonkajsia stena....tvarnica, sietka,KLEBER :cool:omietka...nevynechal som nieco nahodou??? Aku druh omietky by ste mi poradili? Bude tam kuchyna
Saxo19
23.10.09,15:53
Dakujem vsetlym za pomoc a odpovede. Drzte palce pri rekonstrukcii.
bjuty smis
23.10.09,16:00
ak ti môžem poradiť :
omietky na jadro mi majster - ináč kamárat -poradil dať vonkajšie.
Bol som si istý, že preto, aby si zlahčil robotu a nezbadal som drobné nerovnosti, ale súhlasil som. S výsledkom som však nadmieru spokojný a môžem to odporúčať, vela návštev to už pochválilo.