chorvatik
20.10.09,17:21
Dobry den,
1)moj manzel by si chcel založiť firmu (živnosť) v oblasti ozvučovania podujatí, koncertov. Má maturitu, ale v inejoblasti, aj pracuje v inej oblasti - hotelierstve.Hľadala som v živnostenskom zákone a tieto činnosti som nenašla ani medzi viazanymi, koncesovanými, resp. remeselnymi. Mám to chápať tak, že je to voľná živnosť?
Ako máme postupovať? Viem, že na živnos. úrad treba ist s občianskym, výpisom z registra trestov, ...koľko eurový kolok? Prosim, poraďte mi postup a či som správne pochopila zaradenie živnosti.
2) podotazka - mohli by sme ziskať aj nejakú nenávratnú dotáciu zo štátu a pod. alebo iba vtedy, ak bude vedený ako nezamestnaný (čo momentálne môj manžel nie je). Ako dlho by musel byť evidovaný, ak by sme žiadali dotáciu na samozamestnanie a v akej výške sa momentálne poskytuje?
Dakujem velmi pekne.
Anka, Námestovo
akina
20.10.09,15:53
Ozvučovanie kultúrnych a spoločenských podujatí je živnosť voľná, kolok 3 eur, výpis z registra trestov sa nepredkladá, ŽÚ si ho sám vyžiada.
K podotázke: nezamestnaný min. 3 mesiace, už bolo na túto tému v porade veľa popísané....
luigi72
20.10.09,15:53
Na urade potrebuje OP, zdravotnu kartu karticku poistenca, kolok podla poctu zivnosti. Vypis z registra trestov vybavuje urad.
Dotaciu od UPSVaR moze dostat, ak tam bude evidovany min. 3 mesiace, vyska je zavisla od regionu. Blizsie info ziskate priamo na UPSVaR.
luigi72
20.10.09,15:54
mimotemy :) Naraz skoro ta ista odpoved. Bomba! :D
akina
20.10.09,15:55
Akú zdravotnú kartu?!
luigi72
20.10.09,15:56
podla toho zahlasuju do zdravotnej poistovne

na poziadanie aj na DU
akina
20.10.09,15:58
Máš na mysli hádam kartičku poistenca do ZP, nie zdravotnú kartu.
luigi72
20.10.09,16:11
Máš na mysli hádam kartičku poistenca do ZP, nie zdravotnú kartu.


:o hanbim sa, prepacte, myslel som samozrejme karticku poistenca.
akina
20.10.09,16:19
Veď sme sa pochopili.