Monika C.
20.10.09,20:37
Ahojte poradáci pomôžete mi s nevýhr. automatmi / šípy a fotbal / sme pohostinstvo a máme 30 % z vybraných penazí / nájomcovia / nie sú to veľké sumy ale aký to má dopad na DPH . Nevidela som zmluvy nič len výdavkové doklady, že nám vyplatili tých 30 %. Postupujem tu ako u výherných automatov čiže počítam koeficient ? Kde uvádzam vo výkaze DPH v riadku 13 ? Firma aj my sme platitelmi DPH. Ďakujem za pomoc.
Monika C.
21.10.09,20:21
Neporadíte mi poradáci - ďakujem vopred.
Zitulda
28.10.09,18:57
Posúvam...a prosím poradte niekto Monike
Ďakujem
Zitulda
29.10.09,12:28
posúvam
IvoM
29.10.09,13:22
My robíme firmu, ktorá prenajíma v obchodných centrách rôzne elektrické húpatka pre deti /autá, vláčiky, lietadla a pod./. Firma u ktorej sú v prenájme fakturuje vlastníkovi nájom s DPH. Je prevda že v tomto prípade sú dohodnutý na paušálnom nájme bez ohľadu na to koľko EUR sa na jednotlivom zariadení vyberie, ale pri nevýherných automatoch je to podobné. Vy predsa poskytujete vlastníkovi nevýherného automatu službu,
prenajímate mu plochu, platíte elektriku za prevádzku zariadenia, dohliadate alebo ho priamo obsluhujete, iste ho aj udržujete v čistom stave a pod., takže podľa mňa to je jednoznačne s DPH. Pri výherných automatoch je to komplikovanejšie, výnos z hazardu totiž nie je predmetom DPH, čo mnoho vlastníkov licencii rôznymi mandátnymi zmluvami sa snaží previesť na nájomcov, čo podľa mňa nie je kóšer.
Monika C.
02.11.09,08:17
IvoM a Zitka veľmi pekne ďakujem za pomoc :) / Zitka ešte potrebujem pár dní a už sa Vám ozvem nezabudla som na Vás /