kamilko1
20.10.09,21:03
dobry den, poradte mi prosim.

dlhujem poistovni 15000 eur, ktore si (pokial ich nezaplatim do 1 nov.) zacne vymahat prostrednictvom exekutora. nemam ziadny majetok a som nezamestnany. cital som o moznosti zastavenia exekucie z dovodu neschopnosti zaplatit trovy exe. konania. pokial bude exekucia zastavena a ja zacnem setrit (praca v zahranici) na splatenie dlhu, bude si exekutor vymahat trovy pokial to vyrovnam? obnovi sa exekucia, ked zacnem pracovat? v akom casovom horizonte moze dat poistovna navrh na dalsiu exekuciu aby zistili ci je ten dlh uz vymozitelny?

dakujem za rady kamil
Stanislav 1975
20.10.09,20:14
dobry den, poradte mi prosim.

dlhujem poistovni 15000 eur, ktore si (pokial ich nezaplatim do 1 nov.) zacne vymahat prostrednictvom exekutora. nemam ziadny majetok a som nezamestnany. cital som o moznosti zastavenia exekucie z dovodu neschopnosti zaplatit trovy exe. konania. pokial bude exekucia zastavena a ja zacnem setrit (praca v zahranici) na splatenie dlhu, bude si exekutor vymahat trovy pokial to vyrovnam? obnovi sa exekucia, ked zacnem pracovat? v akom casovom horizonte moze dat poistovna navrh na dalsiu exekuciu aby zistili ci je ten dlh uz vymozitelny?

dakujem za rady kamil

Prosím ťa kamilko a kde si nabral dlh 15000eur...?
Melnick
20.10.09,20:35
Stanko a čo keď to nie je Kamil :) ? Ale naozajstný Kamil :) a potrebuje našu pomoc ????
Stanislav 1975
20.10.09,20:49
Stanko a čo keď to nie je Kamil :) ? Ale naozajstný Kamil :) a potrebuje našu pomoc ????

nie ja viem,že to nieje Kamil,ten píše kone a farebne ale fakt neviem ako može v poistovni vzniknúť dlh 15000eur,hmhm
Melnick
20.10.09,21:15
Neplatenie odvodov ? :cool:
Stanislav 1975
20.10.09,21:17
Neplatenie odvodov ? :cool:

jáj vidíš to-ja som ani nepomyslel socialnu poisťovňu,ale na nejakú komerčnú-to je tá profesionalna deformácia moja...
kamilko1
21.10.09,07:51
je to komercna poistovna a dlh vzisiel z neopravneneho obohatenia sa... to nie je sranda chlapci..
Chobot
21.10.09,08:18
je to komercna poistovna a dlh vzisiel z neopravneneho obohatenia sa... to nie je sranda chlapci..

To znamená, že ty si prijal nejaké poistné plnenie neoprávnene. A kam si dal tie peniaze? Kedy si prijal to plnenie?

Poisťovňa na to nezabudne. To, že teraz ni nevlastníš, neznamená, že ti v budúcnosti nezoberú, čo zarobíš o rok, dva... Trovy exekútora už musíš uhradiť, aj keby si v budúcnosti uhradiť dlžnú sumu, lebo on už exekúciu začal a patrí mu odmena.

A ver mi, poisťovňa si bude veľmi dlho evidovať tvoj dlh. 15000 EUR nie je suma, ktorú by len tak ľahko odpísali. Odpisujú sa sumy tak okolo 10 EUR a menej, ostatné sa vymáha aj niekoľko rokov.