branislavp
21.10.09,06:42
Vie mi niekto poradiť?
Jedná sa o nevysporiadané pozemky po našich predchodcov, ktoré sú v užívaní družstva. Zčasti tieto pozemky boli predmetom dedičských konaní, ale ešte nejaké podiely na tých konkrétnych pozemkoch su ešte evidované na pôvodnych vlastníkoch. Z toho je zrejmé, že k dedičskému konaniu neboli predložené notárovi všetky listiny potrebné k dedeniu.
Prosím, aký je postup, aby sme si mohli bezplatne zabezpečiť pôvodné pozemnoknižné vložky zo správy katastra a tak si preverili všetky záznamy o vlastníctve našich predchodcov. aby sme boli dostatočne pripravení a vedeli, čo je prededené a čo ešte bude predmetom dedičského konania. Ako podať návrh na dedičské konanie, či sa jedná o novoobjavený majetok, alebo žiadať o opravu dedičských konaní, ďakujem.
Mária27
25.10.09,09:07
Ide o novoobjavený majetok.
Staré doklady ti asi nebude nikto vyhľadávať, najmä ak si nebola účastníčkou konania. Skús vyhľadať podľa predkov mena na katasterportal . sk, či nie je na nich niečo ešte napísané. Mala by si vedieť, v ktorom katastri by to mohlo byť.

Asi to niekto vie presnejšie, aj keď tu ešte nebol. Preto posúvam.
arizona
25.10.09,10:21
sarasara
25.10.09,23:56
Ak bol v katastrálnom území robený ROEP, nájde všetkých, aj neznámych vlastníkov na www. katasterportal.sk. Ak ale nebol robený ROEP, musí zájsť osobne na príslušný kataster a v pozemkovej knihe vyhľadať pôvodných vlastníkov. Ak aj bolo po nich urobené dedičské konanie, bude tam pri ich mene v pkn. vložke číslo ded. konania. V pozemkovej knihe je menoslov vlastníkov a pri mene čísla pkn. vložiek. Toto nie je na internete.
branislavp
11.08.10,19:44
sarasara, bola som v pozemkovej knihe, nechceli mi to tam ukázať. POvedala som im meno môjho prívneho predchodcu a nechcú mi to ukazáať, poraď, čo mám robiť ďalej.
sarasara
11.08.10,23:44
No s tým som sa ešte nestretla. Pozemková kniha je súčasťou katastru a to je štátny úrad. Tieto infomácie ti poskytnúť musia. Informáciu ti poskytnú tam, kam patrí katastrálne územie, kde sa pozemky nachádzajú.
Zájdi na príslušný katastrálny úrad, vyžiadaj si pracovníčku, ktorá má na starosti pozemkovú knihu. Tá ti musí poskytnúť potrebné údaje.