janamirka2
21.10.09,07:43
Dobrý deň, rada by som sa opýtala vo veci odborového zväzu: Ak máme 25 členný kolektív a z toho 2 nechcú vstúpiť do odborov, môžeme v kolektívnej zmluve ich nejako obmedziť? alebo musia mať také výhody ako my? Jedná sa o dovolenku, študijné voľno a riaditeľské voľná. Prosím poraďte mi.
Ďakujem
Sabadka
21.10.09,06:00
Dobrý deň, rada by som sa opýtala vo veci odborového zväzu: Ak máme 25 členný kolektív a z toho 2 nechcú vstúpiť do odborov, môžeme v kolektívnej zmluve ich nejako obmedziť? alebo musia mať také výhody ako my? Jedná sa o dovolenku, študijné voľno a riaditeľské voľná. Prosím poraďte mi.
Ďakujem

Tak toto je ťažká otázka, my sme tiež škola odbory nemáme, máme len radu zamestnancov, ale dovolenky platia pre nás tiež rovnako ako keby sme mali odbory, podľa mňa tých dvoch nebudete môcť vylúčiť, dodatkovú dovolenku predpisuje vyššia kolektívna zmluva, a študijné voľno a riaditeľské voľno nemá s odborármi nič spoločné. Ale možno sa ešte ozve niekto kto má skúsenosti s ZO OZ.
eby
21.10.09,08:42
My máme niečo podobné ako Sabadka, ale pamätám si, že nám raz na školení hovorili o tom, že v organizácii, kde fungujú odbory, majú výhody členov OZ aj tí, ktorí nie sú členmi.
judita1971
21.10.09,08:45
Dobrý deň, rada by som sa opýtala vo veci odborového zväzu: Ak máme 25 členný kolektív a z toho 2 nechcú vstúpiť do odborov, môžeme v kolektívnej zmluve ich nejako obmedziť? alebo musia mať také výhody ako my? Jedná sa o dovolenku, študijné voľno a riaditeľské voľná. Prosím poraďte mi.
Ďakujem


Kolektívna zmluva platí pre všetkých. Včera som bola na seminári, kde p. Belešová hovorila, že Kolektívna zmluva vyššieho zmluva platí pre všetkých, aj pre tých, kde nie je OZ.
janamirka2
21.10.09,13:00
Ďakujem za vaše názory