Simčas
21.10.09,09:13
Chcela by som sa informovať na svoj problém: 24.10. t.r. mi končí rodičovská dovolenka, bola som sa informovať u svojho doterajšieho zamestnávateľa čo so mnou zamýšľa ďalej. Nikto kompetentný so mnou hovoriť vo firme nebol, bola tam len pani účtovníčka, ktorá mi povedala, že všetci zamestnanci dostali výpovede už minulý rok a činnosť firmy je pozastavená. Takže pravdepodobne aj ja dostanem výpoveď ale že sa mi v priebehu tohto týždňa ozvú. Zatiaľ sa tak nestalo. Lenže čo čert nechcel, dozvedela som sa, že mám v pondelok nastúpiť do nemocnica na operáciu žlčníka. Tak teraz neviem čo robiť, mám volať do práce čo so mnou bude alebo mám kľudne nastúpiť na PN od 26.10. a poslať lístok s PN-kou svojmu doterajšiemu zamestnávateľovi?:confused:
Nutricia
21.10.09,07:17
treba poslat lístok s PN-kou,nakolko si nedostala výpoved tak by ti mali preplatit náhradu za prvých 10-dní PN,ked im odnesieš PN-ku určite sa ozvú.
terezamaria
21.10.09,14:47
Chcela by som sa informovať na svoj problém: 24.10. t.r. mi končí rodičovská dovolenka, bola som sa informovať u svojho doterajšieho zamestnávateľa čo so mnou zamýšľa ďalej. Nikto kompetentný so mnou hovoriť vo firme nebol, bola tam len pani účtovníčka, ktorá mi povedala, že všetci zamestnanci dostali výpovede už minulý rok a činnosť firmy je pozastavená. Takže pravdepodobne aj ja dostanem výpoveď ale že sa mi v priebehu tohto týždňa ozvú. Zatiaľ sa tak nestalo. Lenže čo čert nechcel, dozvedela som sa, že mám v pondelok nastúpiť do nemocnica na operáciu žlčníka. Tak teraz neviem čo robiť, mám volať do práce čo so mnou bude alebo mám kľudne nastúpiť na PN od 26.10. a poslať lístok s PN-kou svojmu doterajšiemu zamestnávateľovi?:confused:

Podľa toho čo píšeš, 24.10. dieťatko dovŕši 3 roky, t.j. 25.10.máš nastúpiť do práce. Ja by som nastúpila a určite sa dozvieš, že sa firma zrušila, pozastavila činnosť a pod., z čoho vyplýva, že dostaneš Výpoveď z organizačných zmien - nadbytočnosti , podľa § 63, ods.1, písm.b/ZP alebo § 63, ods. 1, písm. a/ ZP. Budeš mať nárok na odstupné, min. na 2 mesiace, ak si odrobila nad 5 rokov na 3 mesiace.

Pokiaľ by si sa rozhodla podpísať Dohodu z výpovedným dôvodom horeuvedeným, teda nadbytočnosti alebo zrušenia organizácie, taktiež máš nárok na odstupné. A to by si mala vybaviť hneď toho 25.10., v ten deň sa prihlásiš na ÚPSV a R, no a potom môžeš ísť na operáciu a PN-ku. Budeš mať na ňu v ochrannej dobe nárok, hneď od 1. dňa PN Ti ju bude platiť Sociálna poisťovňa. Kópiu PN-ky predloží manžel alebo niekto známy na ÚPSV a R.
Pokiaľ budeš na PN-ke, nebudú Ti vyplácať podporu v nezamestnanosti, po skončení PN v braní podpory budeš pokračovať. Až niečo nebudeš vedieť, pýtaj sa.
Simčas
08.11.09,14:21
Vďaka za info,ale už som po operácii, dala som sa vypísať na PN a manžel odniesol kladenku do práce. Bez všetkého ju prijali,len sa informovali dokedy budem vypísaná. Toho 25.10. som nemohla nastúpiť do práce, lebo to bola sobota a naša firma v sobotu nepracuje. Preto som musela nastúpiť hneď v pondelok do nemocnice a nemala som inú možnosť ako si dať napísať kladenku. Teraz len dúfam,že nebudem mať problém pri vyplatení odstupného... Ešte raz vďaka.