Trisha22
21.07.04,11:12
Skvely teply den z neklimatizovanej kancelarie prajem!
Situacia - zahranicny dodavatel z EU nam doda tovar. Je chybny, posleme mu ho nazad do zahranicia. Tovar sa neda opravit, preto si ho tam necha a zosrotuje (naco by nam ho aj posielal naspat) a vystavi nam dobropis na hodnotu tovaru. Moja otazka znie - do suhrnneho vykazu ide premiestnenie tovaru podla § 8 ods. 4 - ten hovori o tom, co sa za premiestnenie tovaru nepovazuje - pism. f) hovori o tom ze nejde o premiestnenie, pokial sa opravovany tovar vrati do tuzemska. U nas tato podmienka evidentne splnena nie je. Idu tym padom vystavene dobropisy za takyto tovar do suhrnneho vykazu? Alebo ako je to vlastne?
Dakujem za kazdu cennu radu ... :)
alexaneta
21.07.04,12:01
ja by som to považovala za vrátený tovar a nie za premiestnenie a do súhrnného by to mali dať oni nie vy môj názor tiež z horúceho kresla
pekny den
Luckasari
22.07.04,04:21
ja mam tento mesiac presne rovnaky pripad, nezahrnam ho do suhrnneho vykazu, nejedna sa o premiestnenie, ani o §43 - oni budu mat §43, kedze vystavili dobropis, a budu tento tovar zahrnat do SV