KEJKA
21.10.09,08:44
Mám ponuky na zabezpečovací systém od rôznych firiem.
Ponúkajú mi ustredne, najčastejšie OASIS, JABLOTRON, SPECTRA.
Iné ponuky neuvádzajú typ, len uvedú všeobecne ústredňa a cenu.
Ktorý typ mám vybrať? aké máte skúsenosti včítane servisu?
Aké kritériá pri výbere mám vziať do úvahy?
Ďakujem.
mvlko
21.10.09,07:48
Nemam s nimi skusenosti ale skus pozriet este www.tssgroup.sk. Cez nich mam aj ja alarm a som velmi spokojny, urcite ti aj povedia co ktory alarm vie/nevie.
KEJKA
22.10.09,16:57
pre tých, ktorých to zaujíma:
zadala som dopyt na známu 123dopyt.sk a prišlo mi asi 20 ponuk behom 24 hodín. Rozšírila som si prehľad. Najčastejšie sa opakuje JABLOTRON, DSC a PARADOX. prikláňam sa k JABLOTRON aj ked neviem povedať dôvody.
Všetky "no name" ponuky bez uvedenia typu ústredne vyraďujem.
Vyraďujem aj vzdialené firmy, ktoré si napočítavajú vysoké dopravné.
Cena sa pohybuje od 544 EUR do 1023 EUR.
Jeden odvážlivec dal do ponuky aj ročný servisný poplatok v prepočte 10000 Sk, hm.
Maczo
14.11.09,12:54
pre tých, ktorých to zaujíma:
zadala som dopyt na známu 123dopyt.sk a prišlo mi asi 20 ponuk behom 24 hodín. Rozšírila som si prehľad. Najčastejšie sa opakuje JABLOTRON, DSC a PARADOX. prikláňam sa k JABLOTRON aj ked neviem povedať dôvody.
Všetky "no name" ponuky bez uvedenia typu ústredne vyraďujem.
Vyraďujem aj vzdialené firmy, ktoré si napočítavajú vysoké dopravné.
Cena sa pohybuje od 544 EUR do 1023 EUR.
Jeden odvážlivec dal do ponuky aj ročný servisný poplatok v prepočte 10000 Sk, hm.


Ten "odvazlivec" nebol az taky somar - pravidelna servisna prehliadka je zaruka toho, ze system bude vzdy pripraveny plnit svoju funkciu. Je naivne mysliet si, ze raz sa namontuje nejaky alarm a hotovo uz navzdy ... Treba ho pravidelne kontrolovat, starat sa o neho. Alarm moze cele roky len potichu strazit vas majetok, ale ak jednoho dna nahodou dojde k vlamaniu, musi byt 100% pripraveny a zareagivat vcas a vhodne - a to zabezpeci jedine pravidelny servis !!
TomasHC
14.11.09,14:25
Ja som zvolil PARADOX, je to kvalitna kanadska znacka. Mam 7 snimacov (vyssia trieda), vonkajsiu sirenu a GSM modul a cele ma to vyslo 800 EUR.
KEJKA
14.11.09,17:23
Ten "odvazlivec" nebol az taky somar - pravidelna servisna prehliadka je zaruka toho, ze system bude vzdy pripraveny plnit svoju funkciu. Je naivne mysliet si, ze raz sa namontuje nejaky alarm a hotovo uz navzdy ... Treba ho pravidelne kontrolovat, starat sa o neho. Alarm moze cele roky len potichu strazit vas majetok, ale ak jednoho dna nahodou dojde k vlamaniu, musi byt 100% pripraveny a zareagivat vcas a vhodne - a to zabezpeci jedine pravidelny servis !!
súhlasím,aj som ochotná za servis zaplatiť, ale ak celý systém bude stáť 800 EUR, tak nedám 300 EUR za servis.
TomasHC
14.11.09,19:54
súhlasím,aj som ochotná za servis zaplatiť, ale ak celý systém bude stáť 800 EUR, tak nedám 300 EUR za servis.

Mne to robil kamos, co robi vo firme ktora sa venuje EZS, a robi aj fusky po vikendoch. Robia aj prace pre Sensormatic, maju pristup k najnovsim technologiam... Mozno by vedel urobit aj "servis" :) Operuje po celej SR.
Palusko.sk
15.11.09,10:41
Na Jablotron som v poslednom case nepocul moc dobre reci, orientuju sa viac na bezdrotove technologie a vraj tie alaramy su take pre poloamaterov. Paradox je kvalitna znacka, odporucam. Inak snimace sa daju kombinovat s roznymi ustrednami, takze mozu byt pouzite komponenty viacerych vyrobcov (klavesnica a ustredna musi byt ten isty). Mne robili alarm asi pred polrokom a s GSM modulom, 3 sireny, 8 snimacov, 2 klavesnice to stalo okolo 950e aj s pracou. Ten gsm modul je dost drahy, asi 200-300e
Maczo
18.11.09,07:40
V podstate je jedno aku ustrednu budete mat (teda vyrobca). Podstatne je, aby boli pouzite detektory, ktore vhodne a hlavne spolahlivo zabezpecia objekt - tzn. magneticke detektory otvorenia na oknach a dverach, detektory rozbitia skla, otrasove detektory na mreze, roletove detektory, ... Pohybove PIR detektory by mali byt len ako "doplnkova" vybava systemu, lebo sice z pohladu zakaznika su velmi efektivne - vidite, kedy vas zaregistruje a mate pocit, ze "sa pozera", ale z hladiska technickeho je to pomerne nedokonaly prvok a navyse verny zdroj falosnych poplachov, pokial sa nedodrzia zasady navrhu.
Preto vyslovene neodporucam svojpomocne sa pustat do montaze systemu - pri navrhu a realizacii sa treba riadit platnymi normami STN-EN a vela ludi, ktori zabezpecovacie zariadenia montuju nemaju ani predstavu o tychto zalezitostiach - a to sa predstavuju ako silni profesionali ...

Rozni vyrobcovia maju samozrejme rozne ustredne - a teda moznosti, ktore poskytuju - rozisrovanie, moduly, sledovanie zon, preosy, komunikacne formaty ... Ale v principe kazda ustredna vyhodnocuje stav vstupov a ich rozvazenim pri zapnutej ochrane zopina vystup ...
usiak
03.10.12,20:55
V Prešove jedine firma www.market.sk (http://www.market.sk) viete sa dohodnúť skoro na čokoľvek. A tak pri alarme mi pekne vysvieti full dom, pošle SMS a zavolá susedovy. Mám to dokonca delené na poschodie, , pivnicu, garaž a dokonca aj na otvorenie poštovej schránky. Len škoda že sú z Prešova.
Ja odporúčam obe Jablotron i paradox, obe už majú systém ako elimitovať falošné poplachy