Ivetatereza
21.10.09,10:35
Službu sme mali poskytnúť 14.10. O faktúru klient požiadal už v auguste, uhradil ju v septembri. Vystavila som faktúru s augustovým dátumom vystavenia aj dodania. Asi som urobila blbosť, lebo som mala vyrobiť najskôr zálohovú faktúru a po zaplatení ostrú s dátumom dodania septembrovým, kedy klient uhradil. Alebo nie?
Tweety
21.10.09,08:37
Službu sme mali poskytnúť 14.10. O faktúru klient požiadal už v auguste, uhradil ju v septembri. Vystavila som faktúru s augustovým dátumom vystavenia aj dodania. Asi som urobila blbosť, lebo som mala vyrobiť najskôr zálohovú faktúru a po zaplatení ostrú s dátumom dodania septembrovým, kedy klient uhradil. Alebo nie?
Áno, bolo to zle, najprv mala byť ZF, pretože ešte neboli služby vykonané.
Ivetatereza
21.10.09,08:38
Ešte prosím o radu, čo s tým mám urobiť?
Tweety
21.10.09,08:41
Ešte prosím o radu, čo s tým mám urobiť?
Stornovala by som nedôvodne vystavenú faktúru, a vystavila by som faktúru k dodaniu služby, samozrejme ak bola už dodaná. AK ste platiteľom dph, a služba ešte nebola dodaná, ale bola prijatá záloha, tak je povinnosťou vyhotoviť faktúru k nej do 15 dní.
Ivetatereza
26.10.09,14:59
Nie je mi jasný výraz "Stornovať faktúru" Pracujem v Oberone a vystavujeme pri zle vystavenej faktúre Dobropisy.
Ivetatereza
30.10.09,11:46
Dobrý deň.

Mám ešte dotaz. Klientovi robíme služby, dodámeju 22.10. Pri tejto službe zistíme, že potrebuje aj nový tovar, ten mu dodáme 28.10. Všetko fakturujeme na jednu faktúru s dátumom dodania 28.10. /ako je na dodacom liste z dodania tovaru.
Postupujeme správne?
Zoltán Kovács
30.10.09,12:19
Dobrý deň.

Mám ešte dotaz. Klientovi robíme služby, dodámeju 22.10. Pri tejto službe zistíme, že potrebuje aj nový tovar, ten mu dodáme 28.10. Všetko fakturujeme na jednu faktúru s dátumom dodania 28.10. /ako je na dodacom liste z dodania tovaru.
Postupujeme správne?

Áno.