mackova
21.10.09,11:44
ahojte, chcela by som sa spytat ak mame auto, kt. ma v technickom OSOBNE, zaobstarane na lesing, teda nemame narok na odpocet DPH, v jednotl. spatkach, je to spravne?

Leasingovka nam kazdy mesiac posiela FA na prijatu platbu najomneho, kde je rozpocitane DPH, je to len informacne alebo mozeme si odpocitat DPH? Zmenilo sa nieco s odpocitavanim DPH a leasingom?

Diky.
Tweety
21.10.09,09:50
ahojte, chcela by som sa spytat ak mame auto, kt. ma v technickom OSOBNE, zaobstarane na lesing, teda nemame narok na odpocet DPH, v jednotl. spatkach, je to spravne?

Leasingovka nam kazdy mesiac posiela FA na prijatu platbu najomneho, kde je rozpocitane DPH, je to len informacne alebo mozeme si odpocitat DPH? Zmenilo sa nieco s odpocitavanim DPH a leasingom?

Diky.
Nie, nič sa nezmenilo.
mackova
21.10.09,09:53
takye postupujeme dobre, ked si uplatnujem cele splatky-najomne ako naklad?

a naco nam posielaju kazdy mesiac rozpis DPH, nestretli ste sa niekto s tym?
babi2
21.10.09,10:11
ahojte, chcela by som sa spytat ak mame auto, kt. ma v technickom OSOBNE, zaobstarane na lesing, teda nemame narok na odpocet DPH, v jednotl. spatkach, je to spravne?

Leasingovka nam kazdy mesiac posiela FA na prijatu platbu najomneho, kde je rozpocitane DPH, je to len informacne alebo mozeme si odpocitat DPH? Zmenilo sa nieco s odpocitavanim DPH a leasingom?

Diky.

Posielajú Vám faktúru na prijatú platbu preto, že im to káže zákon o DPH, nakoľko majú povinnosť vystaviť daňový doklad a odviesť DPH
Tweety
21.10.09,10:29
ahojte, chcela by som sa spytat ak mame auto, kt. ma v technickom OSOBNE, zaobstarane na lesing, teda nemame narok na odpocet DPH, v jednotl. spatkach, je to spravne?

Leasingovka nam kazdy mesiac posiela FA na prijatu platbu najomneho, kde je rozpocitane DPH, je to len informacne alebo mozeme si odpocitat DPH? Zmenilo sa nieco s odpocitavanim DPH a leasingom?

Diky.
§ 49 Zákon o dph
(7) Platiteľ nemôže odpočítať daň pri

a) kúpe a nájme osobného automobilu; osobným automobilom sa na účely tohto zákona rozumie motorové vozidlo registrované v kategórii M1, 25)
b) kúpe príslušenstva osobného automobilu vrátane montáže; príslušenstvom osobného automobilu sa na účely tohto zákona rozumie elektrické ovládanie okien, centrálne uzamykanie dverí, klimatizačný systém, autorádio, autorádio s prehrávačom (MC/CD), prehrávač (MC/CD), reproduktory, anténa, poplašné a zabezpečovacie zariadenie, vzduchový vankúš (airbag), strešné okno, protiblokovacie zariadenie,
c) kúpe tovarov a služieb na účely pohostenia a zábavy,
d) prechodných položkách podľa § 22 ods. 3.