JanaF
24.08.05,17:37
Pekny den,

Nema niekto nahodou dobre skusenosti ako predist chorobe ako je kinetoza alebo tiez sa nazyva aj morskou chorobou(zle od zaludka pri ceste autom, busom,...)?:D
Denisa
24.08.05,16:40
Moje deti to maju od majička. Vekom sa im to zlepšilo. Ale môžem odporučiť homeopatikum Coculin. Je to dostať skoro v každej lekarni. Mám to odskúšané aj na sebe - pomáha to. ;)
Aknazuz
24.08.05,18:58
Dobry vecer,
ja doporucujem dat si asi 1 hodinu pred cestou tabletku Kinedrylu - dostat v lekarni - a vzdy mi pomohla.
Luba2
25.08.05,07:10
Ja som tiež dávala deťom kinedril, ale už z toho vyrástli a nepotrebujú, potom som mala odporučené dávať kinedril aj psovi, keď bol malý a s nami dlho cestoval, ale už si aj ten navykol a nepotrebuje nič.
zuzanar
25.08.05,07:23
Tiež dávam dcére 7 rokov štvrťku kinedrylu. Úplne stačí, keď som jej dala viac bola hrozne ospalá.
JanaF
25.08.05,12:12
Ano, poznam tieto lieky. Mna by vsak zaujimalo, ci nemate aj skusenosti s nejakymi bylinkami, zelinkami... ako tomu predist. Moj manzel to ma uz od narodenia a asi sa toho uz nezbavi.
Citala som na nete aj rady, ako nepozerat sa okolo seba pri ceste autom, ale iba stale rovno pred seba, vraj je na tuto chorobu dobry aj zazvor, matovy caj,... Mate s tym skusenosti?
rkacur
12.09.05,07:21
S cestovaním mám problémy od narodenia. Keď som urobila vodičák a začala šoferovať sama, nie je mi zle ani pri stovkách kilometrov. Po mnohých skúsenostiach som prišla na to, že mi býva zle ako spolujazdcovi ak čítam časopis, prezerám mapu, teda ak nepozorujem cestu, nevnímam okolie a keď je vydýchaný vzduch. Po takejto skúsenosti sadám aj v autobuse dopradu a pozorujem okolie. Takto síce je cesta niekedy príliš dlhá, ale problémy nemám. Roky som cestovala tak, že som čítala, aby som vyplnila čas a niekedy som cestou musela i vystúpiť, lebo som už nemohla vydržať. Teraz sa tomu vyhýbam a verte že nemávam problémy.
JanaF
21.09.05,11:45
S cestovaním mám problémy od narodenia. Keď som urobila vodičák a začala šoferovať sama, nie je mi zle ani pri stovkách kilometrov. Po mnohých skúsenostiach som prišla na to, že mi býva zle ako spolujazdcovi ak čítam časopis, prezerám mapu, teda ak nepozorujem cestu, nevnímam okolie a keď je vydýchaný vzduch. Po takejto skúsenosti sadám aj v autobuse dopradu a pozorujem okolie. Takto síce je cesta niekedy príliš dlhá, ale problémy nemám. Roky som cestovala tak, že som čítala, aby som vyplnila čas a niekedy som cestou musela i vystúpiť, lebo som už nemohla vydržať. Teraz sa tomu vyhýbam a verte že nemávam problémy.
Prave na citanie pri ceste autom upozornovali lekari na nete, ze sa to nema pri tejto chorobe. A ako si zanasala dlhu cestu, napr. aj do zahranicia? Stacilo sa iba sustredit na cestu? Chceli by sme ist v lete k moru, asi bude najlepsie nakupit lieky pri dlhsej ceste.
kukučka
21.09.05,16:23
Pri cestovaní telo dáva do mozgu signál pohybu. Ak sa pozeráte do knihy, na sedadlo pred sebou, alebo ste v uzavretom priestore kabíny, vaše oči dávajú do mozgu signál pokoja, z toho vzniká nevoľnosť. Aj oči majú sledovať pohyb a zhlboka dýchať čerstvý vzduch.
Pamätáte sa keď prišli do módy voňavé stromčeky do auta? Fuj, to bol humus! Dnes sú v móde všelijaké " osviežovače vzduchu " - ešte väčší humus. Nepochopím, ako sa dá zlý vzduch "osviežiť" chémiou. Vetrať, vetrať a ešte raz vetrať.
milagros208
13.05.08,05:33
Ahojte. Možno niekto za tie roky prišiel ešte na nejaký trik ako prekonať nevoľnosť pri cestovaní. Chystáme sa na dovolenku k moru autobusom a syn ma dosť problém s cestovaním. Nezvracia, ale býva mu zle od žalúdka a bolí ho bruško. Kynedril veľmi nezaberá. Ďakujem.
shureido
13.05.08,06:11
Caute poradaci...a neviete co je vhodne na tyzdennu plavbu jachtou po mori? obavam sa ze dostanem kinetozu v pravom zmysle slova a nechcem dovolenku prelezat v kajute... a zas na druhej strane ani sa tyzden dopovat tabletkami. Ideme na 7 dni na more na jachte pre 10 osob tak co v takomto pripade pomaha najviac? poradte prosim. Vdaka
Elke
13.05.08,10:02
Na túto chorobu existuje aj liek, ktorý je na lekársky predpis. Môjmu synovi tiež kinedril nezaberal, tak mu detská doktorka predpísala sirup PROMETAZIN. Treba ho začať užívať deň pred dlhou cestou a v časových intervaloch podľa návodu. S týmto sirupom zvládol cestu do Chorvátska v pohode.
Leila2006
13.05.08,10:26
Ja by som práve v takomto prípade zvolila homeopatikum cocculine - nemá uvádzané žiadne vedľajšie účinky, nevyvoláva ospalosť, zober si ho už preventívne, presne podľa príbalového letáčika, a potom ešte aj na lodi, možno ho ani nebudeš musieť ďalej brať a nič ti nebude. Mne sa veľmi osvedčil, a nie je to žiadna škodlivá chémia.
Antea
13.05.08,11:10
Ano, poznam tieto lieky. Mna by vsak zaujimalo, ci nemate aj skusenosti s nejakymi bylinkami, zelinkami... ako tomu predist. Moj manzel to ma uz od narodenia a asi sa toho uz nezbavi.
Citala som na nete aj rady, ako nepozerat sa okolo seba pri ceste autom, ale iba stale rovno pred seba, vraj je na tuto chorobu dobry aj zazvor, matovy caj,... Mate s tym skusenosti?
Pred cestou asi pol lyžičky zázvoru , zapiť, ale menšie deti budú možno odmietať lebo štípe.
Mebahelko
07.08.11,12:49
ahojte , mna caka cesta lietadlom a trpim kinetozou , kinedril mi zatial vzdy zabral , ked som cestoval autobusom ,alebo autom a tak si ho dam aj pred cestou v lietadle . Ake mate skusenosti s kinetozou v lietadle ? zabera kinedril ?