wessy
21.10.09,10:51
Podnikatelský nápad - otvorenie záhradkárstva. Plus a mínus? Je to skutocne dobra investicia alebo omyl?
hanelie
21.10.09,09:09
áno, ak máš

1. pozemok
2. sklenník
3. znalosti o rastlinách, ich pestovaní
4. SW na návrhy záhradných /alebo iných/ kreácií
5. dostatok financií na rozbehnutie záhradkárstva
6. predajné miesto
arizona
21.10.09,09:26
Ťažko povedať...
záleží kde to chceš otvoriť a čo ponúkneš :)
belo72
21.10.09,12:46
V poslednom case sa s tym ako keby vrece roztrhlo a vsetci predavaju ten isty tovar za bezkonkurencne vysoke ceny :) Takze chcelo by to troska zmeny. Ludia si davaju robit zahrady za nehorazne ceny pre tych je zahradnictiev viac nez dost az sa mi zda ze na kazdeho super solventneho zakaznika je jedno zahradne centrum. Bezny clovek / tych je viac /ak si chce kupit rastlinku alebo zahr. nabytok tak ma aj predstavu ako by si zahradku vylepsil len ked uvidi co by ho to stalo tak vyseje travu a je "spokojny". Mozno by bolo dobre uvazovat tymto smerom aj ked je pravda ze ked natrafis na nejakeho bohaca tak zarobis na nom tolko co na obycajnom cloveku za rok :)
aviator
21.10.09,17:38
áno, ak máš

1. pozemok
2. sklenník
3. znalosti o rastlinách, ich pestovaní
4. SW na návrhy záhradných /alebo iných/ kreácií
5. dostatok financií na rozbehnutie záhradkárstva
6. predajné miesto

Dosť záhradníctiev funguje bez softvéru, skleníka prípadne niekoľkých ďaľších vecí :)
Bavil som sa s niekoľkými majiteľmi/šéfmi záhradníctiev a väčšina vraví, že ziskové sú hlavne realizácie, ktoré sa záhradníctvam lepšie zháňajú.
Na začiatku by sa ti hodil niekto skúsený, ale nieje to nevyhnutné. Je super mať cit pre obchod. Treba rozmýšľať, čo ľudia chcú, v centre mesta sa budú lepšie predávať muškáty než tuje atď.
j.sch
25.10.09,03:56
Dosť záhradníctiev funguje bez softvéru, skleníka prípadne niekoľkých ďaľších vecí :)
Bavil som sa s niekoľkými majiteľmi/šéfmi záhradníctiev a väčšina vraví, že ziskové sú hlavne realizácie, ktoré sa záhradníctvam lepšie zháňajú.
Na začiatku by sa ti hodil niekto skúsený, ale nieje to nevyhnutné. Je super mať cit pre obchod. Treba rozmýšľať, čo ľudia chcú, v centre mesta sa budú lepšie predávať muškáty než tuje atď.
No máš pravdu že lepšie muškáty ako tuje ale tuje sa predávajú aj na jeseň....
Ja by som to kategorizoval :
Kvitnúce rastliny : letničky (stale podla sezóny ) primula a cibulovinky II-III a iné
balkonovky a hrobovky (sirôtka, tagetes )IV-V mesiac ...
leto dovolenka alebo stálozelené ... tuje a podobne ..
jeseň ..chryzantemy a vonkajší mix ... vresy , sirôtky a hlavne aranžmány.....
December : advent : dekorácie , vianočné ruže , venčeky..... a hlavne servis ako výzdoby a doručovanie.

Ako ste zistily ......... nepíšem čo v 6-7 mes a v 1 mes v roku. /v tieto mesiace sa prerába /. alebo len udržujú zákazníci a platia nevyužitý zamestnanci .......

Preto treba pri tomto prevádzkovať aj kvetinárstvo a donáškovú službu.... Dá priebežne prácu ludom na celý rok a navzájom sa služby doplňajú... samozrejme aj s inshopom a internetovou podporou a reklamou

PS: V obore som 15 rokov ........... ked ma niekto z vás otázku . nech sa páči
arizona
25.10.09,07:28
Tá donášková služba je super vec, inde vo svete dosť využívaná.

Ale za také neskutočne premrštené ceny sa málo využíva.
Pod tisícku vybrať kyticu je takmer nemožné, čo je na naše pomery neskutočne drahé a málo využívané.
Inak je to perfektná vec, hlavne v dnešných uponáhľaných časoch...
j.sch
26.10.09,06:55
Tá donášková služba je super vec, inde vo svete dosť využívaná.

Ale za také neskutočne premrštené ceny sa málo využíva.
Pod tisícku vybrať kyticu je takmer nemožné, čo je na naše pomery neskutočne drahé a málo využívané.
Inak je to perfektná vec, hlavne v dnešných uponáhľaných časoch...
Mýliš sa pozri u mna kvetyprevas.sk
wessy
05.11.09,14:06
a co si myslite o predaji nielen rastlin, ale aj hnojiv, osiv pripadne substratov? dakujem za odpoved
aviator
05.11.09,17:52
a co si myslite o predaji nielen rastlin, ale aj hnojiv, osiv pripadne substratov? dakujem za odpoved
Patrí to do záhradníctva, pri osivách treba dať pozor na záručnú dobu.
j.sch
06.11.09,06:39
Patrí to do záhradníctva, pri osivách treba dať pozor na záručnú dobu.
je toho dosť a mnohí to robia na kolenách..... ked maš dobre skore v bankach a daj garanciu , máš dvere otvorené u všetkých reálnych dodávatelov v EU.....samozrejme treba aj vlastný kapitál. kontakty ti viem posunúť .... len sa pýtaj ..... a hlavne odkial si
wessy
08.11.09,19:40
je toho dosť a mnohí to robia na kolenách..... ked maš dobre skore v bankach a daj garanciu , máš dvere otvorené u všetkých reálnych dodávatelov v EU.....samozrejme treba aj vlastný kapitál. kontakty ti viem posunúť .... len sa pýtaj ..... a hlavne odkial si

kapital je...priestory su vlastne, takze minimalizujem naklady. Predajna bude otvorena v Povazskej Bystrici. Vacsina zahradkarstiev v okoli ponuka produkty vylucne od slovenskych dodavatelov. Myslim, ze prerazit treba cenou. Co vy na to?
seven
10.11.09,08:14
predavam osiva, postreky, hnojiva/rastliny nie/uz sedem rokov je to sezonna zalezitost, preto popritom mam este chovatelske a rybarske potreby. ale aj tak od novembra do februara je to dost slabe
j.sch
10.11.09,12:40
kapital je...priestory su vlastne, takze minimalizujem naklady. Predajna bude otvorena v Povazskej Bystrici. Vacsina zahradkarstiev v okoli ponuka produkty vylucne od slovenskych dodavatelov. Myslim, ze prerazit treba cenou. Co vy na to?
Neviem akú máš predstavu o obrate a sortimente......... u Vás v PB je už dosť výrazný tlak tovaru z PL .
Mne tam jazdil rozvoz s kvetmy /čiže vlastná skúsenosť/. ba dokonca aj ČR:

Dnes je už polská úroveň na TOP a hlavne skrytá dotácia poľnohospodárstva /DPH 3% áno 3% aj pre účtovníkov/. Toto je jeden z dôvodov prečo sú produkty z PL lacnejšie , a samozrejme sú aj výrobcovia výrazne väčší ako u nás.
Teplomilné rastliny alebo rastliny z juhu sú zase najčastejšie vozené z Talianska /čiže doprava nie je sranda/. Ani náhodou sa nedá tvrdiť že väčšina tovaru je z SK ..... Substráty sú väčšinou tiež zo zahraničia , alebo ich vyraba zahr firma v SR
pavol54
17.11.09,20:58
To by som rád videl toho predajcu čo preferuje slovenského dodávateľa chceš osivá zelenín tak sa obráť s dôverou radi poslúžime.