tefy
21.10.09,10:52
Dobry den,

prosím nema niekto vzor - Navrh na vyzivne plnoleteho dietata ?

Podávam navrh na rozvod a zistila som, ze jeden syn, kedze dovrsil 18, musi podat sam navrh na vyzivne. Kedze nemam na pravnika, snazim sa zohnat vsetky formulare sama. Ak mate prosim niekto s tym skusenost, budem vdacna za kazdu radu. A vraj potrebuje aj potvrdenie zo skoly, na to je tiez formular, alebo mam len napisat, ze skola potvrdzuje, ze ju navstevuje???? Este raz dakujem vsetkym dobrym dusiam.
books
21.10.09,08:54
Dobry den,

prosím nema niekto vzor - Navrh na vyzivne plnoleteho dietata ?

Podávam navrh na rozvod a zistila som, ze jeden syn, kedze dovrsil 18, musi podat sam navrh na vyzivne. Kedze nemam na pravnika, snazim sa zohnat vsetky formulare sama. Ak mate prosim niekto s tym skusenost, budem vdacna za kazdu radu. A vraj potrebuje aj potvrdenie zo skoly, na to je tiez formular, alebo mam len napisat, ze skola potvrdzuje, ze ju navstevuje???? Este raz dakujem vsetkym dobrym dusiam.

Ja mám, ale doma v počítači. Mohla by som to poslať až po obede.
Xanti
21.10.09,08:57
kimart
21.10.09,09:02
ja som to riešila so sociálnou pracovníčkou - bez poplatkov
tefy
21.10.09,09:33
Ďakujem, budem veľmi rada keď mi to pošleš - hocikedy...
tefy
21.10.09,10:15
Ďakujem za typ "xanti", ten som našla, ale to je pokračovanie vo výživnom a ja potrebujem ten úplne prvý návrh na výživné plnoletého, aj tak dík.
Xanti
21.10.09,10:18
Ďakujem za typ "xanti", ten som našla, ale to je pokračovanie vo výživnom a ja potrebujem ten úplne prvý návrh na výživné plnoletého, aj tak dík.
Nemáš začo "tefy",
vzory sú od toho aby sa prispôsobovali na naše potreby. Bolo by hlúpe mať vzor, ktorý by využil len jeden človek. Preto sú písané všeobecne a treba si ich upraviť.
tefy
21.10.09,10:56
ja som to riešila so sociálnou pracovníčkou - bez poplatkov
Ďakujem za radu
tefy
22.10.09,04:41
Nemáš začo "tefy",
vzory sú od toho aby sa prispôsobovali na naše potreby. Bolo by hlúpe mať vzor, ktorý by využil len jeden človek. Preto sú písané všeobecne a treba si ich upraviť.
Aj by som si to prispôsobila, keby som vedela ako, asi som blbá, ale fakt si neviem s tým rady, keďže to je vzor ako dosiahnuť pokračovanie odmietnutého výživného. Neviem, či si to čítala, ale ak áno, tak ťa môžem len obdivovať, žeby si z toho dokázala napísať prvý návrh na určenie výživného.
Xanti
22.10.09,04:53
Aj by som si to prispôsobila, keby som vedela ako, asi som blbá, ale fakt si neviem s tým rady, keďže to je vzor ako dosiahnuť pokračovanie odmietnutého výživného. Neviem, či si to čítala, ale ak áno, tak ťa môžem len obdivovať, žeby si z toho dokázala napísať prvý návrh na určenie výživného.
Vieš vediet základné údaje tak Ti ho sfleku podla toho vzoru napíšem, neboj sa ja vždy čítam čo dávam na plochu. Lebo to neni vobec tazke niečo si prisposobit.

Vzdy budeš prisposobovat lebo každý ma na svoju potrebu šité. Nech Ti tu vycapí hocikto hocijaký vzor. Jediné čo nebudeš prispôsobovať je ked ti to vypracuje právnik. Lebo on bude tým, čo prispôsobí nejaký vzor na tvoje podmienky.

Chcela som pomôcť, namiesto toho som kritizovaná. Nabudúce si veľmi rozmyslím či niekomu niečo napíšem a odpoviem. Prajem Ti krásny deň a nech sa Ti podarí s pomocou božou napísať ten návrh.
tefy
22.10.09,06:59
Vieš vediet základné údaje tak Ti ho sfleku podla toho vzoru napíšem, neboj sa ja vždy čítam čo dávam na plochu. Lebo to neni vobec tazke niečo si prisposobit.

Vzdy budeš prisposobovat lebo každý ma na svoju potrebu šité. Nech Ti tu vycapí hocikto hocijaký vzor. Jediné čo nebudeš prispôsobovať je ked ti to vypracuje právnik. Lebo on bude tým, čo prispôsobí nejaký vzor na tvoje podmienky.

Chcela som pomôcť, namiesto toho som kritizovaná. Nabudúce si veľmi rozmyslím či niekomu niečo napíšem a odpoviem. Prajem Ti krásny deň a nech sa Ti podarí s pomocou božou napísať ten návrh.
No tak to si zle pochopila, ja som to myslela úprimne, že blbá som ja, a že ak to fakt vieš podľa takého nesúvisiaceho vzoru spraviť, tak si dobrá, ak si to pochopila inak, tak to už nie je moja chyba....... a neviem čo kritické som na teba napísala???????
alla66
22.10.09,08:32
Dobry den,

prosím nema niekto vzor - Navrh na vyzivne plnoleteho dietata ?

Podávam navrh na rozvod a zistila som, ze jeden syn, kedze dovrsil 18, musi podat sam navrh na vyzivne. Kedze nemam na pravnika, snazim sa zohnat vsetky formulare sama. Ak mate prosim niekto s tym skusenost, budem vdacna za kazdu radu. A vraj potrebuje aj potvrdenie zo skoly, na to je tiez formular, alebo mam len napisat, ze skola potvrdzuje, ze ju navstevuje???? Este raz dakujem vsetkym dobrym dusiam.

Spýtaj sa na Urade prace, soc. veci a rodiny - socialny odbor . Sú tam pracovníčky, ktoré sa zaoberajú takymito záležitosťami. Majú predlohy ako napisať žiadosti týkajuce sa matky a detí.

prečítaj si stránku http://www.vyzivne.sk/ snáď ti pomôže
veronikasad
22.10.09,08:41
Spýtaj sa na Urade prace, soc. veci a rodiny - socialny odbor . Sú tam pracovníčky, ktoré sa zaoberajú takymito záležitosťami. Majú predlohy ako napisať žiadosti týkajuce sa matky a detí.

prečítaj si stránku http://www.vyzivne.sk/ snáď ti pomôže
na stránke, ktorú si priložila nájde vzor žiadosti - stránka však vyžaduje registráciu a zaplatenie reg.poplatku 5€
books
22.10.09,08:57
Ja mám, ale doma v počítači. Mohla by som to poslať až po obede.


Dcéra písala takto návrh na zvýšenie výživného. Predtým som ho poberala ja, ale keďže je dcéra dospelá, tak si musela sama podať návrh. Už má aj pojednávanie. Dúfam, že Vám to pomôže.

XY, nar. 00.00.1990, bytom (napísať presnú adresu)

Okresný súd
Považská Bystrica

dátum a miesto (napr. v Pov. Bystrici 01.10.2009)

Navrhovateľ : dcéra (meno a adresa)
Odporca : otec (napísať meno a presnú adresu a kde je zamestnaný)

Návrh na zvýšenie výživného.

Rozsudkom OS v Pov. Bystrici zo dňa 9.11.2006 č. k. (napísať presne číslo spisu) bolo určené výživné na mňa 2100,00 Sk.
Od tejto doby sa situácia zmenila. Skončila som strednú školu, pripravovala som sa na prijímačky a mala som zvýšené náklady, keď som posielala prihlášky na vysoké školy. V súčasnej dobe som začala navštevovať 1. ročník na Trenčianskej univerzite Alexandra Dubčeka v Trenčíne. Zvýšia sa mi náklady na cestovné, skriptá, telefón, internet, stravu. Zároveň si mesačne platím poistku cca 23,00 EUR. Žijem v dvojizbovom byte spolu s mamou a bratom. Otec výživné platí pravidelne.

Vzhľadom na uvedené skutočnosti navrhujeme, aby súd vyniesol tento
rozsudok :
Súd zvyšuje výživné na (meno, priezvisko. nar.) zo sumy 2100,00 Sk mesačne na sumu 150,00 EUR mesačne k rukám k (meno a priezvisko) do 10. dňa v mesiaci vopred s platnosťou od 01.09.2009.
Potom sa dcéra podpíše.

Dcéra doložila aj doklad o návšteve školy.
tefy
22.10.09,13:02
Ďakujem všetkým za rady.