AcapulcoGOLD
21.10.09,11:27
Zdravim poradaci, zalozil som si internetovy obchod. A svoje produkty (vino) by som chcel vozit v ramci regionu zakaznikovi autom. Co k tomu potrebujem?

ĎAKUJEM ZA KAZDU RADU!
danushka
21.10.09,09:43
...zaplatenú daň z motorových vozidiel, predtým sa však registrovať na DÚ...
andreaS
21.10.09,09:48
...zaplatenú daň z motorových vozidiel, predtým sa však registrovať na DÚ...

platit bude za 2009 az do 31.1.2010 po podani danoveho priznania k dani z motorovych vozidiel :)

staci mat auto nahlasene na DU, aby phm mohla ist do vydavkov ovplyvnujich zaklad dane (resp.nakladov pri PU)
AcapulcoGOLD
21.10.09,20:11
Ďakujem dámy!:)
Zoltán Kovács
21.10.09,20:31
platit bude za 2009 az do 31.1.2010 po podani danoveho priznania k dani z motorovych vozidiel :)

staci mat auto nahlasene na DU, aby phm mohla ist do vydavkov ovplyvnujich zaklad dane (resp.nakladov pri PU)

S označeným nesúhlasím.
1. PHM ide do nákladov, resp. výdavkov len vtedy ak motorové vozidlo je v obchodnom majetku a účtuje sa o ňom.
2. Ak mot.vozidlo nie je zahrnuté do obch.majetku, tak v účtovníctve sa účtuje o náhradách za najazdené kilometre súvisiace s podnikaním.
3. Žiadny paragraf zákona o dani z príjmov nehovorí o tom, že si nemôžem uplatniť náklady, resp. výdavky na používanie mot.vozidla, ak nemám zaplatenú daň z motorových vozidiel.
Samozrejme je iná záležitosť, že nenahlásením, a neplatením dane z mot. vozidiel porušujem zákon o miestnych daniach .......
AcapulcoGOLD
22.10.09,08:00
Ďakujem! Zas som trochu mudrejsi =) !