nika6
21.10.09,14:35
Viete mi niekto poradiť,

od 1.3.2009 sú niektoré druhy DHM preradené z 2. odp. sk. do 1. od. sk.

ako mám postupovať pri odpisovaní majetku ktorý som odpisovala po minulé roky v 2. odp.???

mám to preradiť alebo nechať v 2 odp.???


A ak to mám preradiť ako mám postupovať pri výpočte odpisu pre rok 2009??
Alena Šimová
26.10.09,15:04
treba ich odpisovať v 1. odpisovej skupine. Odpis vypočítaš tak, ako pre 1. odpisovú skupinu. Tým však tento majetok neodpíšeš za 4 roky, ale pravdepodobne za 5 rokov.
Rozalka
26.10.09,17:45
Súhlasím s Alenkou, ešte dodám: doterajšie odpisy sa neupravujú.
nika6
29.10.09,12:45
Ďakujem za odpovede,
ale ešte mám jednu otázku v prechodných ustanoveniach zákona o dani z príjmu myslím § 52g ods.4 sa píše niečo o tom, že môžem majetok preradiť z 2. skupiny do 1. až od roku 2010 ak sa tak rozhodnem

neviem či to chápem správne, môžte mi povedať vaš názor?
marjankaj
29.10.09,12:52
Ďakujem za odpovede,
ale ešte mám jednu otázku v prechodných ustanoveniach zákona o dani z príjmu myslím § 52g ods.4 sa píše niečo o tom, že môžem majetok preradiť z 2. skupiny do 1. až od roku 2010 ak sa tak rozhodnem

neviem či to chápem správne, môžte mi povedať vaš názor?

Áno môžeš sa rozhodnúť, či to budeš odpisovať v 1.odpisovej skupine už v roku 2009 alebo až v roku 2010.

P.S. Pozri v prílohe.
nika6
29.10.09,14:19
ďakujem za informáciu