kaskader222
21.10.09,19:26
Moja blizka osoba zistila, ze jej nesedi uctovnictvo za 3 mesiace kedy plati dane. Dane sa platia do piatku, to je ok. Ale mesiace predtym 3 kedy sa platili a odviedlo sa velmi malo a uz to jej bolo dost divne.. teraz prisla na chybu? Neviete ci je mozna nejaka naprava? Dan. kontrolu este za 10 rokov podnikania nemala, je platcom DPH a nebolo to cielene. Je z toho na dne, boji sa ze by hrozila nejaka vysoka sankcia, pripadne nieco horsie. Da sa s tym este nieco robit?:mee:
Tweety
21.10.09,17:29
Moja blizka osoba zistila, ze jej nesedi uctovnictvo za 3 mesiace kedy plati dane. Dane sa platia do piatku, to je ok. Ale mesiace predtym 3 kedy sa platili a odviedlo sa velmi malo a uz to jej bolo dost divne.. teraz prisla na chybu? Neviete ci je mozna nejaka naprava? Dan. kontrolu este za 10 rokov podnikania nemala, je platcom DPH a nebolo to cielene. Je z toho na dne, boji sa ze by hrozila nejaka vysoka sankcia, pripadne nieco horsie. Da sa s tym este nieco robit?:mee:
Aké dane sa platia do piatku? Neviem, o nijakej piatkovej dani. Napíš konkrétnejšie.:)
veronikasad
21.10.09,17:29
Moja blizka osoba zistila, ze jej nesedi uctovnictvo za 3 mesiace kedy plati dane. Dane sa platia do piatku, to je ok. Ale mesiace predtym 3 kedy sa platili a odviedlo sa velmi malo a uz to jej bolo dost divne.. teraz prisla na chybu? Neviete ci je mozna nejaka naprava? Dan. kontrolu este za 10 rokov podnikania nemala, je platcom DPH a nebolo to cielene. Je z toho na dne, boji sa ze by hrozila nejaka vysoka sankcia, pripadne nieco horsie. Da sa s tym este nieco robit?:mee:
O akej dani píšeš ? Splatnosť DPH za 3. štvrťrok je najneskôr v pondelok 26.10.
Za predch. štvrťrok môže podať dodatočné daň.priznanie DPH a ak bola odvedená nižšia DPH - túto doplatiť.
Kalkulačku na výpočet sankcie nájdeš na stránke www.drsr.sk (http://www.drsr.sk)
kaskader222
21.10.09,17:45
prepáčte ja a účtovanie 0 bodov.. ano to bolo z 2 štvrťroka.. toto je tretí, to má v poriadku, čiže je možné to prerobiť a doplatiť? Normálne rozmýšlam, že poviem, nech obetuje peniaze a nech to prejde nejaká šikovná účtovníčka ako ste vy tu!
Tweety
21.10.09,17:51
prepáčte ja a účtovanie 0 bodov.. ano to bolo z 2 štvrťroka.. toto je tretí, to má v poriadku, čiže je možné to prerobiť a doplatiť? Normálne rozmýšlam, že poviem, nech obetuje peniaze a nech to prejde nejaká šikovná účtovníčka ako ste vy tu!
Áno, samozrejme je možné podať Dodatočné daňové priznanie k dph, chce to nanovo prepracovať celé priznanie, tak ako už odznelo v predch. príspevku. Chce to ale dobrú účtovníčku. S daniami ( pretože je ešte aj daň z príjmu) a zvlášť dph to nie je až také jednoduché.