stefpo
21.10.09,20:23
Dobrý deň.
Posledných pár dní som prechádzal vaše stránky, ale aj tak mam nejasnosti,..

chcel by som začať podnikať ( zrejme s.r.o. len ja.. ) vo viacerých oblastiach/činnostiach súbežne ( je to možné aj takto ?)
- výroba z dreva ( darčekové predmety a.i.) + predaj cez eshop + dodávanie do predajní
- fotografovanie ( do katalógov možno aj iné )
- provízie z *** pôžički poistenie splátky a.i.
- tvorba diel ( recenzie , posudky )
- možno niečo iné ku tomu
// je možné na jednu sro z jedným konateľom a spoločníkom v jednej osobe bez zamestnancov ( ak to pôjde dobre tak aj zamestnanci ) mať toľko otvorených prác/ činností?
všetko by som vykonával ja popri zamestnaní podľa mojich schopností a možností. ( neriešim teraz stránku či to bude možne stíhať alebo nie )

akým štýlom sa formuluje takýto podnikateľský plán ?
pre každú činnosť zvlášť ? alebo v jednom rozviesť?

majetok ktorý vlastním ako súkromná osoba by som chcel používať aj pre podnikanie ( napr pc a.i. ) na ktoré už nemám papiere o kúpe alebo sú po záruke poprípade kupované pred rokom ( je možné ich použivať a nejako zarátať do nákladov?)
stroje vyrobené mnou je možné používať ( alebo môžu byť len atestované továrenské stroje , ako z nákladmy v takom prípade? vyrabam si stroje sám čiže len dielce zaratať do nákladov??)

pokiaľ výrobná hala nebude sídlo firmy, ako sa to rieši? garáž v prenájme..?


to je zatiaľ všetko.
ďakujem za akejkoľvek podnety k téme a dostatie do " obrazu "

ešte vsuvka, chcem všetko legálne a nesnažím sa o nejaké čiernoty, to len aby sme sa vyhli nedorozumeniu z úmyslom že hľadám návod ako čo to obísť..
domenico.office
22.10.09,06:13
Ešte kým začneš podnikať, ako právnická (chceš s.r.o.) osoba mal by si mať jasno vo veciach, čo vlastne chceš robiť a kde to budeš robiť, ale to zdá sa máš, máš predstavu o predmetoch podnikania..... Druhým krokom založiť si svoju firmu a vybaviť všetky náležitosti, aby ich firma mohla vykonávať. Vrelo by som ti doporučil sa obrátiť prostredníctvom môjho profilu na môj mail, alebo na mail Economic, tiež má v profile, možno ťa zaujme ponuka mať svoju firmu, veľmi rýchlo, bez starostí, behania po úradoch a zisťovanie, čo kde urobiť, čo kde vybaviť.... Môžeš mať akékoľvek voľné predmety podnikania bez preukazovania vzdelania, či preukazovania praxe, môžeš mať i viazané, či remeselné predmety podnikania, tie však podľa požiadavok musíš doložiť potrebnými náležitosťami, či rôzne kombinácie predmetov podnikania. Na výhody, či nevýhody jednoosobovky sa dozvieš pri zakladaní s.r.o. Sídlo sa bude tiež riešiť pri zakladaní s.r.o., môže byť tvoj vlastný byt, prenajatý priestor, dokonca i garáž ( však poznáme prípad emisií, kde štát uzatváral miliónové obchody s firmou sídliacou v garáži), len musíš preukázať náležitosti dané zákonom (vlastníctvo, nájomnú zmluvu, súhlas a podobne).
stefpo
22.10.09,14:58
no čo by som chcel robiť som uviedol, nieje to presné znenie, ale ako predstava je to ucelené.

ano plánujem využiť také založenie a ďakujem za ponuku určite budem zvažovať. Ale zatiaľ je celé moje podnikania v teoretickej rovine, chcel by som to hlavne najprv poriadne pochopiť a zložiť si ružové okuliare.
Pýtal som sa pár známych ohľadom podnikania, ale bohužiaľ nedokázali mi to presvedčivo vysvetliť, :D

ohľadom miesta podnikania, kancelária a foto štúdio z predajnou bude jedno miesto ( prerobená garáž v prenájme - povolenie je samozrejmosť aj zo zmluvou )
dieľňa bude druhé miesto ( taktiež garáž - tak isto nieje problém zo zmluvou a elektrika cez hodiny)
nieje tam wc a voda, je to problém nakoľko tam budem robiť len ja bez zamestnania- nebudem zamestnancom?
treba nahlásiť a zaevidovať obe miesta alebo stačí len jedno?

rozšírenie- v prípade že to bude ako predpokladám, chcel by som sa rozširovať
- zmena dielne - iná miestnosť ( aké kritéria ?)
- zamestnanci ZTP
( ano viem sú tam určité výhody aj nevýhody ) ale mne ide o otca, je ZTP a práca z drevom ho baví, a taktiež viem ako dlho sme zháňali pre neho prácu, takže mu touto cestou chcem tak trochu aj sebe pomôcť,

takže čo konkrétne by som si mal naštudovať
( budem vďační za linky aj z popisom čo je pre mňa podstatné )
domenico.office
22.10.09,15:52
Okuliare si zlož hneď na začiatok...až potom začneš chápať. Ťažko mi je sem dávať nejaké linky, neukladám si takéto linky, pretože sa mnohé veci menia zo dňa na deň. Myslím, že tu na Porade získaš mnoho informácií, ktoré by si potreboval aj ohľadom ZŤP, v tomto ti veľmi neporadím.
Ohľadne prevádzok len toľko, že táto vec sa rieši pri zakladaní spoločnosti a netreba ju preberať v teoretickej rovine, možno sa všetko časom zmení, majiteľ ju predá, dostane lepšiu ponuku a pod. Alebo ty dostaneš ponuku urobiť to v neďalekom obchodnom dome a všetko sa mení.... jedná sa o fotoslužbu a potrebuješ, aby si bol viditeľný.....Takže ak sa rozhodneš, ideš podnikať, mám priestory a zakladám spoločnosť.....V prípade že sa budeš rozširovať, určite sa budeš zaoberať touto otázkou i z hľadiska "čo si môžeš dovoliť". Takže zase je to vec, ktorá sa rieši za pochodu.
stefpo
22.10.09,16:02
Okuliare si zlož hneď na začiatok..*~~*Takže zase je to vec, ktorá sa rieši za pochodu.

ano presne to, nechcem mať iluzie, preto najprv zisťujem a potom zakladám.

OK takže vec ohľadom miesta sa rieši priamo pri založení,
( to je to čo som nevedel isto )
jasne, všetko čo tu je popísané ( na fóre ) priebežne listujem, len je toho hodne :D


Ďakujem . cením si každú radu, smerovanie.