rajma
21.10.09,23:03
podala som ziadost o rozvod, ktoreho 1. pojednavanie este len bude. Manzel ma vsak uz asi tri tyzdne tlaci tlaci k tomu, aby sme dom nadobudnuty pocas mazelstva predali a vyrovnali sa. Mame dve malolete deti, ja som na MD a jeho predstava je pre mna neprijatelna. Z vyrovnania si okrem vyplatenia uveru banke odratava aj dlhy, o ktorych som vobec netusila s odovodnenim, ze boli na stavbu domu. Po overeni si informacii som zistila, ze skutocnost je ina a ze si poziciaval aj na auta a chod firmy. Natlak na predaj domu odovodnuje tym, ze ho pre nesplacanie uveru uz o kratku dobu da banka do drazby. V banke som vsak zistila, ze podlznost neeviduju a o prip. drazbe by som ako spoludlznik bola informovana. Chcela by som vediet aka je pravdepodobnost, ze sud bude brat do uvahy jeho kalkulacie, ci berie do uvahy aj to, ze tie jeho kalkulacie su pre mna a deti maximalne nevyhodne a neprijatelne a ci je mozne, aby v tomto stadiu banka dala skutocne dom do drazby v pripade nesplacania uveru aj ked v nom ziju dve malolete deti (resp. jedno, lebo starsieho syna presvedcil, aby isiel s nim). Zo spolocnej domacnosti pred par dnami odisiel k matke a preto vraj dalej nebude prispievat na reziu, cize elektrinu a plyn.
Dakujem
sarasara
21.10.09,23:29
V tomto štádiu banka nedá dom do dražby, nie je na to dôvod. Iná vec by bola, keby manžel prestal splácať úver. Keďže si na MD, asi ho nedokážeš splácať ty sama. Banka neberie do úvahy, kto v dome býva.
Z toho vyplýva, že po rozvode zanikne BSM a potom už bývalý manžel bude žiadať o vysporiadanie. Ak chceš zostať bývať v dome, musíš mu jeho polovicu domu vyplatiť a ešte aj splácať úver. Dokážeš to?
Majetok aj dlhy sa delia pri vysporiadaní BSM na polovicu.
rajma
22.10.09,08:00
dakujem za odpoved i ked nie je moc potesujuca....realita je realita.