rage1
21.07.04,14:20
Prosim niekoho kto uctuje v JU v programe ALFA od Krosu, neviete ako sa v tomto programe vystavi storno alebo dobropis faktury?Dakujem
andrea
21.07.04,16:53
Hornú časť formulára "Pridanie nového záväzku" vyplňate rovnako ako pri tuzemskej došlej faktúre - záväzku. Urobite výber partnera, pridelené IČO / DIČ. Ďalej dopíšete predmet fakturácie, typ dokladu, číslo daň.dokladu a dátum. Z rozbaľovacieho zoznamu "Typ dokladu" vyberiete o aký typ dokladu sa jedná. Napr. "Oprava faktúry (D/Ť).Polia "vystavené dňa, došlo dňa, dátum spl." vyplňte podľa skutočnosti. Pole "dát.vzn.d.povinn."vyplnte podľa toho o aký typ dokladu - záväzku sa jedná. V prípade dobropisu zadávate hodnotu s mínusovým znamienkom. Pri zápise do evidencie DPH sa zobrazí formulár "Odpočítanie dane"(Pridaj) v ktorom sa sumy zapíšu do riadkov X - základ a 25 - daň. Dúfam, že som to napísala zrozumitelne. Ak nie,môžem ešte pomôcť.
Príjemnú prácu s Krosom...
rage1
22.07.04,11:17
Ďakujem za radu, ale Vaša odpoveď, ak som správne pochopila sa týka záväzkov, ja však potrebujem stornovať faktúru, ktorú som vystavila ja odberateľovi.To akým spôsobom?Už vopredďakujem za odpoveď a prajem pekný deň
andrea
22.07.04,11:43
Tak ako riadnu faktúru iba táto je so znamienkom mínus.