bolacka
22.10.09,11:15
Ahojte,

Stala sa nehoda. Auto 1 narazilo do auta 2 a to auto este malinko tuklo do Auta 3.

Auto 3mozeme vynechat kedze to malo minimalnu skodu, ale aj tak sme ho pre istotu nahlasili do poistovne.

Auto 1, vinnik nehody si plati opravu sam, toto auto je na eserocku napisane..vsetko tykajuce sa opravy mozeme dat bez problemov do nakladov firmy?

Auto 2 , je 19 rocne auto, ktore skodu sme hned nahlasili do poistovne aby oprava sla z poistky vinnika, cize Auta1, stym ze sa k nehode nevolali policajti nakolko skody boli miniamalne (preliacene plechy a prasknute plasty, a jedno rozbite svetlo) a vinnik hned nahlasil nehodu do poistovne.

O par dni na to zavolalo Auto 2 vinnikovi, ze to stare auto nemalo viditelne skody, ale ked si ho dal opravit nasli skryte skody(vraj sposobene havariou) a ze to auto je uplne nepojazdne a pojde na totalku (co sa mi zda zvlastne kedze z miesta nehody odisiel bez problemov). Pri tomto telefonickom hovore auto2 nepriamo vyzadovalo financne prostriedky od vinnika nehody, z odovodnenim ze on nema na com jazdit a poistovna mu za to auto nic neda kedze je to auto na odpis a je stare.

Ako sa proti takemuto jednaniu branit? Co ked si da auto2 urobit nejaky zmanipulovany posudok? Aka legislativa chrani vodica auta1? Je mozne ze auto1 bude musiet nieco priplacat(okrem toho co zaplati poistovna autu2?

Dakujem moc mi to pomoze.
preboha
22.10.09,10:47
mate zakonnu poistku, ta Vás ochrani, nemusite nikomu nič platiť - v poistovni vám povedia bližšie
bolacka
22.10.09,10:50
ked som nahlasovala poistnu udalost (cez telefon) tak ta pani mi povedala ze hoci mam zakonnu poistku, moze sa stat ze cast skody poskodenym mozem zaplatit aj ja v zavislosti od amortizacie..tym ze je to auto take stare hrozi mi ta amortizacia?

Nerozumiem tomu pojmu. Co to teda znamena co mi ta pani povedala?
bolacka
22.10.09,10:59
Prave prebehol telefonicky rozhovor s pracovnickou poistovne ktora uviedla ze ked poistovna autu 2 nezaplati tolko aby on si to auto mohol spravit podla predstav.. kedze tam bude amortizacia.. tak si to moze sudne vymahat od auta1-vinnika.

Nieje to hlupost? na zaklade akeho zakona...co su to predstavy?..toto neverim ze je nejaky zakonom stanovene ze ak to nieje suma podla jeho predstav kvoli amortizacii tak musi vinnik doplatit?vsak on moze mat prestavu vselijaku.

..a na zaklade fcoho moze vymahat ked policia nespisala zapisnicu o nehode? podla zapisu servisu?..vsak cestou do servisu si to mohol to auto niekde este roztrieskat

v den nehody som uviedla pracovnicke pri nahlasovani skodovej udalosti, ze to auto malo rozbite jedno svetlo a pokrceny plech ..auto 2 odislo uplne normalne z miesta nehody, cize nieje mozne aby bolo kvoli nehode nepojazdne ale nemame na to bohuzial svedka lebo auto3 odislo uz prec kedze malo minimalnu skodu.

Hm?:(
preboha
24.10.09,18:34
plati, čo som uviedol v predchadzajucom prispevku, pani z poisťovne hovori o veci, ktorej evidentne nerozumie, a zavádza nielen Vás, ale zrejme bohužiaľ aj ďalších klientov