s.r.o.
22.10.09,11:18
co je potrebne vediet pred kupou LCD monitora k PC na co ma clovek pozerat pri kupe a ake parametre a znacky su vhodne k mojej grafickej karte ASUS Geforce 9500GT 512GDDR3 128bit ?
mpca
22.10.09,09:22
prakticky len cenu :D
mecky
22.10.09,09:23
zalezi hlavne na rozpocte
velkost uhlopriecky zalezi na tebe a na financiach, pokial hras aj hry tak rozlisenie max 1680x1050, pokial to ma byt na pracu a filmy tak kludne HD rozlisenie 1920x1080
z vlastnej skusenosti odporucam pripojenie DVI, vyhnes sa problemom s ruchami v obraze
MurphYnko
22.10.09,09:24
Bez problemov kazdy monitor ti to zobereme graficka karta aj 22 palcovy..

Vobec nie je az tak dolezite pozerat na grafiku ale skorej na spotrebu toho monitoru , rozlisenie , velkost.To su asi tie hlavne parametre..
s.r.o.
22.10.09,10:18
cenovo by to bolo max. do 150eur ale mislim si ze je to jedno aky monitor co sa tyka pouzivania tak sem tam aj na hru ale skor na bezne pouzivanie ako su filmy a surfovanie na nete este chcem sa nieco spitat co sa tyka tych dajme tomu 5ms to je rychlost obrazu alebo co?
jess
22.10.09,10:43
Mám monitor ACER 4 roky. Pred nedávnom mi začal obraz "vlnovkovať". Odchádza mi ?
mecky
22.10.09,16:00
udaje v ms su takzvana odozva, znaci to cas pokial sa zmeni farba na inu, vseobecne to moze byt dost zavadzajuci udaj lebo zalezi od sposobu akym to vyrobca nameral, celkovo je dnes 5ms bezna hodnota, a naprosto dostacujuca (pokial sa nejedna o narocneho hraca)
myslim ze napr tento by ti mohol vyhovovat
http://www.alza.sk/22-lg-w2243t-pf-d135139.htm
Chobot
23.10.09,07:17
Mám monitor ACER 4 roky. Pred nedávnom mi začal obraz "vlnovkovať". Odchádza mi ?

Nemusí (ale môže). Vlnkovanie môže byť vplyv iného elektrického zariadenia (tzv. interferencia), napr. nejakého ventilátora, ktorý je blízko monitora. Alebo to môže byť zapojený iný spotrebič v rovnakej vetve prívodu prúdu, napr. neodrušená chladnička.

AK si nedávno umiestnil v blízkosti PC alebo monitora nejaký iný spotrebič, skús ho na chvíľu odpojiť. Alebo skús pomocou predlžovačky zapojiť monitor do iného zásuvkového obvodu v byte (na inú poistku). Alebo si kúp predlžovačku s prepäťovou ochranou a do nej zapoj monitor. Inou možnosťou je tiež zapjiť monitor na DVI výstup (ak taký má aj GK aj monitor), cez DVI by sa mali eliminovať prípadné interferencie spôsobované samotným PC (niektorým jeho ventilátorom chladenia). Mne vlnkovanie robilo aj napr. vtedy, ak som niečo robil s PC a skrinku som mal na stole hneď vedľa monitora. Skús umiestniť PC ďalej od monitora (ak ho máš príliš blízko, t.j. menej ako 0,5 m).

Ak chceš mať istotu, že to je alebo nie je naozaj chyba monitora, treba ho zapojiť na iné PC a ak aj tam bude vlnkovať, tak chyba bude v monitore.
s.r.o.
23.10.09,14:34
chcem sa spitat co sa tyka tych HDMI alebo FULL HD PC monitorov je tam rozdiel v kvalite obrazu od tych beznych monitorov a ci mi staci moja graficka karta na to?
mecky
23.10.09,14:57
ked nemas hdmi vysup na grafickej karte tak to neries, kvalitou obrazu by malo byt hdmi take iste ako DVI, hdmi navyse dokaze prenasat aj zvuk

Full HD je iba oznacenie pre standardizovane rozlisenie 1920x1080, nic viac
s.r.o.
23.10.09,15:29
no prave ze mam vystup na grafickej karte HDMI tento monitor je dobry PHILIPS 191EW9FB lebo dakde som cital ze je to HD a inde o tom nic nepisalo tak teraz neviem
mecky
23.10.09,20:56
ten philips je len 19" s rozlisenim 1366 x 768 co je podla mna na beznu pracu malo, nema ani DVI, jednoducho nebrat
vid http://www.p4c.philips.com/files/1/191ew9fb_05/191ew9fb_05_pss_eng.pdf

ten LG co mam v poste nad je asi to najlepsie co sa da v danej cene kupit, popripade daj stranku obchodu z ktoreho planujes nakupit
v cene 150eur je len malo monitorov ktore naozaj za nieco stoja
s.r.o.
24.10.09,09:30
tak napr. nay elektrodom , datart , datacomp.sk , focus.sk , shark.sk , pcexpert.sk , pokial poznas aj ty dobre stranky tak mi sem napis inac chcem sa ta spitat co sa tyka toho rozlisenia cim väcsie to rozlisenie je tym je kvalitnejsi obraz? PS co sa tyka mojej grafickej karte tam mam 3 vystupi VGA,DVI a HDMI
PotPalo
24.10.09,19:00
Pred kúpou LCD monitora je dobré si dôkladne prečítať záručné podmienky. Ono totiž záruka 2 roky nieje vždy 2 roky. Napríklad LCD Samsung má v záručných podmienkach uvedené, že záruka zaniká pri inom používaní, než obvyklým spôsobom. Obvyklý spôsob je u nich definovaný ako 6 hodín denne. Z toho vyplýva, že keď bude LCD bežať v kuse 24 hodín denne 7 mesiacov a potom zhasne, tak ti záruka zaniká a buď platiť opravu, alebo vyhodiť...

jess: Keď LCD vlnovkuje, skús sa na ňom pohrať s nastaveniami. Väčšinou stačí spustiť Auto Adjustment, keď máš zobrazený text na celej obrazovke. Pri obrázkoch to LCD niekedy "nechytí" správne, potom vlní alebo je niekde rozmazaný.
s.r.o.
25.10.09,14:30
mecky chcem sa ta este naposledy spitat pred kupou vybral som si jeden co splna podmienky DVI s FULL HD a ma aj malu spotrebu energie od Acer je to DVI naozaj take podstatne kedy to rusi prijem pri akej operacii alebo spotrebicov?
mecky
25.10.09,15:49
tazko povedat vecsinou rusia reproduktory pri pc, ventilatory, v jednom pripade bol rusivim elementom HardDisk, teoreticky to moze byt akykolvek spotrebic ktory je blizko alebo je zapojeny na tom istom elektrickom okruhu.
napr sestra moze mat svoj BenQ u nej v izbe iba cez DVI inak sa to neda pozerat, u mna na stole ide v pohode aj cez vga, moj LG ide cez vga bez problemov aj u nej
aby niekto nepovedal ze strasim, tak musim podotknut ze vo vecsine pripadov je obraz aj cez vga stabilny, ja by som to vsak pri kupe noveho lcd neriskoval
Sanik
10.11.09,14:58
Chcel by som Vás poprosiť o radu. Mám v pláne si kúpiť lcd monitor k PC. Mám záujem o full hd (1920x1080), ale nie som si istý či mi dovolí toto zobrazenie moja graf. karta. Moja graf. karta je Nvidia 7300 GT sonic,256MB,DDR3. Rozmýšlal som o monitore Samsung SM2333SW. Za radu vopred ďakujem.
mecky
10.11.09,16:47
sanik, pojde to bez problemov, schvalujem aj vyber monitoru ;)
Sanik
10.11.09,17:53
Ďakujem.:)
Sanik
11.11.09,08:29
Chcem sa pre istotu ešte raz spýtať. Pôjde mi to cez DVI kabel v plnom Full hd rozlíšení? Lebo som počul taký názor, že ma to nepustí na1920x1080.
mecky
11.11.09,09:18
pojde to bez problemov,
praveze na fullHD je lepsie pouzit DVI ako klasicke vga, pri vga moze obraz pri takomto rozliseni blbnut, alebo ho moze nieco rusit, u DVI to nehrozi