zlati1
22.10.09,12:41
Dobrý deň,
potrebovala by som si objasniť, či preventívna prehliadka sa započítava ako prekážka v práci do počtu 7 kal. dní v roku podľa § 141 odst. 2 písm. a) odsek1 a písm. c)
1. mám tušenie, že sa nezapočítava, mohli by ste ma nasmerovať, ktorý § to rieši?
2. zamestnankyňa priniesla potvrdenie o preventívnej prehliadke u gynekológa a taktiež od stomatológa - nezapočítať?
3. preventívne prehliadky u detských lekárov a taktiež stomatológov nezapočítať do sprevádzania do 7 dní v roku?
Ďakujem
Aďka S
22.10.09,15:42
skús si pozrieť § 138 ods. 1 ZP
Tweety
22.10.09,15:46
Dobrý deň,
potrebovala by som si objasniť, či preventívna prehliadka sa započítava ako prekážka v práci do počtu 7 kal. dní v roku podľa § 141 odst. 2 písm. a) odsek1 a písm. c)
1. mám tušenie, že sa nezapočítava, mohli by ste ma nasmerovať, ktorý § to rieši?
2. zamestnankyňa priniesla potvrdenie o preventívnej prehliadke u gynekológa a taktiež od stomatológa - nezapočítať?
3. preventívne prehliadky u detských lekárov a taktiež stomatológov nezapočítať do sprevádzania do 7 dní v roku?
Ďakujem

§ 138 ZP
(1) Zamestnávateľ poskytne zamestnancovi pracovné voľno na nevyhnutne potrebný čas s náhradou mzdy v sume jeho priemerného zárobku na účasť na rekondičných pobytoch, na povinných lekárskych prehliadkach a na účasť zástupcov zamestnancov na vzdelávaní.

Takže to nie je prekážka v práci podľa § 141
zlati1
26.10.09,08:10
Ďakujem za odpoveď,
prosím Vás a ako by ste to zaevidovali?
Mám to dať ako odpracovanú dobu, alebo mám možnosť v programe ako platené voľno ...
Ďakujem
Tweety
26.10.09,08:15
Ďakujem za odpoveď,
prosím Vás a ako by ste to zaevidovali?
Mám to dať ako odpracovanú dobu, alebo mám možnosť v programe ako platené voľno ...
Ďakujem
Je to platené voľno.
zlati1
26.10.09,08:15
ešte doplním, mala by som to zaevidovať ako platené voľno s náhradou mzdy v sume jeho priemerného zárobku, poraďte, ďakujem
zlati1
26.10.09,08:17
Ďakujme Tweety
Tweety
26.10.09,08:17
ešte doplním, mala by som to zaevidovať ako platené voľno s náhradou mzdy v sume jeho priemerného zárobku, poraďte, ďakujem
Áno, presne tak.