pepsikova
22.10.09,12:42
..tak toto mi vyskakuje od rána, a ešte že:.."zistil sa nový hardver,Multi audio controller".."...nič nepotrebujem, len môj synko si nainštaloval hru, ktorú som už odstránila, ale s ňou sa mi asi natlačilo do pc niečo, o čom neviem, nemôžem to nájsť, lebo mi nejde hudba i keď W Media player je nainštalovaný nanovo..okrem toho som v "pridaní alebo odstránení programov našla" SoundMax", čo ani neviem, čo to je a nemala som to tam a nejde to odinštalovať, vypisuje, že sa vyskytol problém s odinštalovaním..tak vás prosím, ak by ste vedeli, čo mám urobiť, poraďte mi, ...
Chobot
22.10.09,10:52
..tak toto mi vyskakuje od rána, a ešte že:.."zistil sa nový hardver,Multi audio controller".."...nič nepotrebujem, len môj synko si nainštaloval hru, ktorú som už odstránila, ale s ňou sa mi asi natlačilo do pc niečo, o čom neviem, nemôžem to nájsť, lebo mi nejde hudba i keď W Media player je nainštalovaný nanovo..okrem toho som v "pridaní alebo odstránení programov našla" SoundMax", čo ani neviem, čo to je a nemala som to tam a nejde to odinštalovať, vypisuje, že sa vyskytol problém s odinštalovaním..tak vás prosím, ak by ste vedeli, čo mám urobiť, poraďte mi, ...

Odinštalovaním hry si si odinštalovala aj ovládač na zvukovú kartu, preto ti teraz nejde hudba a ani žiadne zvuky.

Ten sprievodca ťa práveže upozorňuje, že zvuková karta nie je nainštalovaná v tvojom PC a snaží sa ti ju nainštalovať, aby ti išla hudba, ale ty ho chudáka absolútne ignoruješ a odmietaš jeho pomoc...:D.

Neviem, či máte zvukovú kartu integrovanú na základnej doske, alebo či je samostatná. Ale mali by ste mať doma nejaké inštalačné CD, z ktorých je možné tie ovládače pre zvukovú kartu nainštalovať.

Ak nie, zisti, či máš integrovanú alebo samostatnú zvuk. kartu. Ak je integrovaná, napíš typ a model základnej dosky, ak je samostatná, napíš typ a model zvukovej karty a nájdem ti na nete ovládače.
pepsikova
22.10.09,11:10
..a kde to zistím?..šak zas taká múdra nie som,..a nestačilo by teda toho sprievodcu spustiť, nech sa nainštaluje sám aj so zvukom?..a mám inštalačné cd ..
marco2233
22.10.09,11:16
ak mas instalacne cd vloz ho do mechaniky spusti sa ti autorun... a zaklikni si tam nainstalovat ovladac zvukovej karty .. nainstaluje ti nove ovladace na zvukovu kartu..a malo by to fahcat...
Chobot
22.10.09,11:39
..a kde to zistím?..šak zas taká múdra nie som,..a nestačilo by teda toho sprievodcu spustiť, nech sa nainštaluje sám aj so zvukom?..a mám inštalačné cd ..

Alebo keď ťa znovu privíta sprievodca, tak potom vlož CD do mechaniky a v dialógovom okne sprievodcu bude v niektorom kroku, že sprievodca má hľadať na CD disku ovládač.
pepsikova
22.10.09,11:46
ak mas instalacne cd vloz ho do mechaniky spusti sa ti autorun... a zaklikni si tam nainstalovat ovladac zvukovej karty .. nainstaluje ti nove ovladace na zvukovu kartu..a malo by to fahcat...

..no na inštalačnom cd som sa dostala po nastavenie jazyka (hneď na začiatku) a ďalej nič..nepohne sa..

...skúšala som aj ten nový hardver, ale nič sa nedá, cedečko stojí a nepohne sa..tak neviem..
Chobot
22.10.09,12:00
..no na inštalačnom cd som sa dostala po nastavenie jazyka (hneď na začiatku) a ďalej nič..nepohne sa..

...skúšala som aj ten nový hardver, ale nič sa nedá, cedečko stojí a nepohne sa..tak neviem..

A to CD je k čomu? K PC?

Tak ho otvor a malo by tam byť setup.exe, alebo autorun.exe..

Tým ho spustíš.
pepsikova
22.10.09,12:29
A to CD je k čomu? K PC?

Tak ho otvor a malo by tam byť setup.exe, alebo autorun.exe..

Tým ho spustíš...

..ten Media player už asi bude , lebo z cd sa to opravilo a na ploche je odkaz, ale nehrá..mám 3 cd s pc, ale žiadne nejde že:setup, ani autorun..a keď som klikla na bublinu, kde bolo, že nový hardver, tak sa tam len niečo hľadalo do nemoty a nič..som blbá, čo už..

..pri spustení Media player mi vypisuje okno:W M P cannot play the file, the player might not support the file or might not support the codec that was used to compres the file.
..tam niekde bude problém..
pepsikova
22.10.09,13:58
http://download.cnet.com/VIA-AC-97-E..._4-126774.html

..tu som našla link na zvukové niečo, ale inštalácia nepomohla..zvuk nejde..
pepsikova
22.10.09,14:07
http://download.cnet.com/VIA-AC-97-E..._4-126774.html

..tu som našla link na zvukové niečo, ale inštalácia nepomohla..zvuk nejde....

a hardver pracuje správne..je to tam napísané, keď som našla a skontrolovala zvukové zariadenie..tak kde mám ešte hľadať....
..nezobrazuje sa mi ikonka zvuku vpravo dole,
prehladala som aj archív, aj novšie témy a skúšam..a nič..tak ešte nejaký nápad nemá nikto?..prosím..
domenico.office
22.10.09,14:12
Tak už len posledná vec a to, že treba pridať ovládač hlasitosti a bude to....
pepsikova
22.10.09,14:46
Tak už len posledná vec a to, že treba pridať ovládač hlasitosti a bude to......

vieš..toto povedal aj pepsikoláč...
domenico.office
22.10.09,15:15
..

vieš..toto povedal aj pepsikoláč...


Neviem, kto je pepsikoláč, ale nemyslel som to žartom, stalo sa mi to už, že nejde zvuk, nejde ani hlások nevydáva a hlasitosť stiahnutá na minimum.... viď obrázok. Takže ak v systéme vidíš, že zariadenie pracuje správne, treba naozaj (bez kúsočku žartu), skontrolovať i takéto nastavenie PC-čka.
pepsikova
22.10.09,15:39
Neviem, kto je pepsikoláč, ale nemyslel som to žartom, stalo sa mi to už, že nejde zvuk, nejde ani hlások nevydáva a hlasitosť stiahnutá na minimum.... viď obrázok. Takže ak v systéme vidíš, že zariadenie pracuje správne, treba naozaj (bez kúsočku žartu), skontrolovať i takéto nastavenie PC-čka...

..nemám ani zvukovú ikonku v pravom rohu..ale inak všetko funguje..len nie sú žiadne zvukové zariadenia..ale repráky sú zapojené a aj funkčné..asi tak..

(teda pomocou tej ikony som sa normálne dostala kedysi"" k úprave zvuku)
domenico.office
22.10.09,15:59
Štart... ovládací panel... zvuky (neviem, aký máš Windows), môže sa to líšiť, aj ikonka znázorňujúca zvukové zariadenie by ťa mala naviesť a tak sa dostaneš k nastaveniu zvuku.
camozzi
22.10.09,16:04
Takto pridas/odstranis ikonku zvuku, ktora je vpravo dole pri hodinach:
pepsikova
22.10.09,17:19
... o čom tu celý čas píšem...hardver je v poriadku, len nie sú pripojené žiadne zvukové zariadenia (reproduktory) ..to vyzerá, akoby neboli zapojené reproduktory..ale sú..a teda keď som sa dostala k zvukovým nastaveniam (cez ovládací panel)nemôžem nijako ovplyvniť ich činnosť, lebo nie sú pripojené..
..len nechápem, ako nemôžu byť pripojené, keď sú..len kde..nedá sa mi teda ani ikonka nastaviť..
domenico.office
22.10.09,18:04
Pepsíková, Pepsíková.... toto si kde vzala?:

"...a hardver pracuje správne..je to tam napísané, keď som našla a skontrolovala zvukové zariadenie...? "

...podľa mňa hardvér nepracuje správne, keď je okno neaktívne a nič tam nevieš nastaviť. Tá zvukovka tam nie je nainštalovaná. Riaď sa pokynmi, ako tu boli písané s inštalačným CD-čkom, nikto nepozná typ tvojej zvukovej karty, tak ťa je ťažko odkázať na nejaký web, kde by si si stiahla ovládače.
pepsikova
22.10.09,20:05
Pepsíková, Pepsíková.... toto si kde vzala?:

"...a hardver pracuje správne..je to tam napísané, keď som našla a skontrolovala zvukové zariadenie...? "

...podľa mňa hardvér nepracuje správne, keď je okno neaktívne a nič tam nevieš nastaviť. Tá zvukovka tam nie je nainštalovaná. Riaď sa pokynmi, ako tu boli písané s inštalačným CD-čkom, nikto nepozná typ tvojej zvukovej karty, tak ťa je ťažko odkázať na nejaký web, kde by si si stiahla ovládače...

vieš, aj ja viem čítať..a keď hardver napíše, že pracuje správne, tak asi hej...ale nepracuje zvuková karta..ďakujem vám za rady..toto už nevyriešim..
marco2233
23.10.09,04:36
pepsikova ak tam nemas zariadenie.. tak tazko moze hardver pracovat spravne.. pozeras sa na spravne nastavenie??

stlac znak windows+Pause Break prejdi na zalozku hardwere a na nej spravca zariadenii - rozklikni si polozku zvukove zariadenia a musis tam mat tvoju zvukovu kartu...
napriklad:

http://www.upnito.sk/imggal.php?viewImage=502403b09a2b22db6d5aae46c1c98 2a3

ty tam musis mat napriklad AC97, ESS xxx, + ten zbytok co tam mam aj ja ale hlavne je nieco ako mam ja SoundBlaster.. tj nazov zvukovej karty... mas to tam?
pepsikova
23.10.09,05:12
..no ja neviem, ako by som to už povedala..to je ako s kuchyňou..máš tam sporák, chladničku, počítač-všetko pracuje správne - ale netečie voda..tak je to aj v mojom počítači..všetko je správne
, takto je to tam:Hlasitosť / žiadne zvukové zariadenia...zvuky /žiadne zvukové zariadenia...hardver /zariadenie pracuje správne..
..z toho vyplýva, že repráky sú síce zapojené, ale nemajú šťavu a teda nie sú..správca úloh systému Windows píše, že "zvuky, reč a zvukové zariadenia - spustené...tak je to tam.
..skúšala som to opraviť z cedečka-nepodarilo sa, aj obnovovanie systému nebolo dobré..zvuková karta-null..tá zvukovka sa kúpiť a vymeniť, alebo čo s tým mám urobiť?..
Pepe73Lopez
23.10.09,05:23
.. mno, neostáva nič iné, len použiť žolíka "zavolám známemu" ;)
pepsikova
23.10.09,06:00
.. mno, neostáva nič iné, len použiť žolíka "zavolám známemu" ;)

..NO..ZARIADENIE: ATAPI DVD A DH 20A3P (dvd a cd-rom drives) je zapnuté a pracuje správne..tak už len musí byť niekde nejaký bubko a čarovať mi tu..fakt..naozaj..lebo všetko je oki a zvuk nikde..
marco2233
23.10.09,06:18
..NO..ZARIADENIE: ATAPI DVD A DH 20A3P (dvd a cd-rom drives) je zapnuté a pracuje správne..tak už len musí byť niekde nejaký bubko a čarovať mi tu..fakt..naozaj..lebo všetko je oki a zvuk nikde..

a co ma ZARIADENIE: ATAPI DVD A DH 20A3P (dvd a cd-rom drives) spolocne so zvukovou kartou???
Chobot
23.10.09,08:45
..NO..ZARIADENIE: ATAPI DVD A DH 20A3P (dvd a cd-rom drives) je zapnuté a pracuje správne..tak už len musí byť niekde nejaký bubko a čarovať mi tu..fakt..naozaj..lebo všetko je oki a zvuk nikde..

pepsikova, pepsikova, .... ATAPI DVD A DH 20A3P sú DVD mechaniky v tvojom PC, to nie je zvukové zariadenie.

Vieš nám aspoň povedať, akú značku a aký typ základnej dosky máš v PC? Bude to niekde v papieroch od PC. Ak nie, tak skús otvoriť skrinku a pozri sa baterkou na dosku, tam to nájdeš (pozri priložený obrázok).
Chobot
23.10.09,08:48
..no ja neviem, ako by som to už povedala..to je ako s kuchyňou..máš tam sporák, chladničku, počítač-všetko pracuje správne - ale netečie voda..tak je to aj v mojom počítači..všetko je správne
, takto je to tam:Hlasitosť / žiadne zvukové zariadenia...zvuky /žiadne zvukové zariadenia...hardver /zariadenie pracuje správne..
..z toho vyplýva, že repráky sú síce zapojené, ale nemajú šťavu a teda nie sú..správca úloh systému Windows píše, že "zvuky, reč a zvukové zariadenia - spustené...tak je to tam.
..skúšala som to opraviť z cedečka-nepodarilo sa, aj obnovovanie systému nebolo dobré..zvuková karta-null..tá zvukovka sa kúpiť a vymeniť, alebo čo s tým mám urobiť?..

Repráky nie sú zvukové zariadenia. Zvukové zariadenie funguje ak keď nie sú pripojené repráky.
domenico.office
23.10.09,10:18
..no ja neviem, ako by som to už povedala..to je ako s kuchyňou..máš tam sporák, chladničku, počítač-všetko pracuje správne - ale netečie voda..tak je to aj v mojom počítači..všetko je správne
, takto je to tam:Hlasitosť / žiadne zvukové zariadenia...zvuky /žiadne zvukové zariadenia...hardver /zariadenie pracuje správne..
..z toho vyplýva, že repráky sú síce zapojené, ale nemajú šťavu a teda nie sú..správca úloh systému Windows píše, že "zvuky, reč a zvukové zariadenia - spustené...tak je to tam.
..skúšala som to opraviť z cedečka-nepodarilo sa, aj obnovovanie systému nebolo dobré..zvuková karta-null..tá zvukovka sa kúpiť a vymeniť, alebo čo s tým mám urobiť?..

Vysvetlené nádherne a lopatisticky..... len musíš pozrieť do potrubia, prečo nejde voda, nie do chladničky....
pepsikova
23.10.09,11:08
Repráky nie sú zvukové zariadenia. Zvukové zariadenie funguje ak keď nie sú pripojené repráky...

..achjaj..v tom prípade nás v škole učia somariny..lebo toto mám modré na bielom v zošite z výpočtovej techniky, že repráky sú zvukové tie-oné..
..nikde som žiadne iné značky nenašla..a do potrubia nejdem,bojím sa)))...
Chobot
23.10.09,11:59
..

..achjaj..v tom prípade nás v škole učia somariny..lebo toto mám modré na bielom v zošite z výpočtovej techniky, že repráky sú zvukové tie-oné..
..nikde som žiadne iné značky nenašla..a do potrubia nejdem,bojím sa)))...

Tak áno, v širšom ponímaní sú aj repráky zvukové zariadenia. Ale pre PC je hlavným zvuk. zariadením zabudovaná alebo PCI zvuková karta.

A čo je obsahom toho CD, čo máš k PC? Sú na ňom nejaké ovládače?
jojom
23.10.09,12:04
No repráky len prehrajú to čo im zvukovka pošle laicky povedané. Ale urob to čo ti radí na strane 2 marco2233. Prikladám svoj screen.
pepsikova
23.10.09,13:12
..chlapci moji, ste milí, zlatí..ale ja už nič nenašpekulujem..treba na to ""chlapa""..cmuky vám za pomoc...
pepsikova
23.10.09,18:11
..som tu napísala, že na ťažkú robotu treba chlapa..a je to pravda..Martinko prišiel, pár krát klikol, vopchal tam to správne cedečko a už to šumííí krásne..jemu bod dať nemôžem, dostane čoklís...
kukurička
23.10.09,18:46
...Pepsi, tvoju tému čítam so zatajeným dychom a čakám ako to dopadne a ono to skončílo krásnym happy endom ako v amerických filmoch. Aj si ma rozosmiala, ty si číslo, ale to sa nevysmievam, ale ťa obdivujem, ako si sa s tým popasovala...taký zlatý Martinko by sa aj u nás občas uživil:D;)