Evan777
22.10.09,13:57
Dobry den,

prosim o radu, moja mama sa chce dat rozviest, ale nevieme vobec, ako postupovat, kedze si navrh podava sama, bez pravnika. Potrebuje radu v tomto:
1. obidvaja s tym suhlasia, staci napisat cestne vyhlasenie odporcu, ze s rozvodom suhlasi, alebo ako to napisat? Musi byt jeho podpis uradne overeny?

2. ak chcu rychly rozvod bez pojednavania, vzhladom aj na to, ze odporca je invalid na voziku a nemoze sa dostavit na sud, ma to aj potvrdene.

3. mozem navrh zanies na podatelnu aj ja? samozrejme navrh podava mama

Dakujem velmi pekne za radu, velmi nam to pomoze.
veronikasad
22.10.09,12:31
Dobry den,

prosim o radu, moja mama sa chce dat rozviest, ale nevieme vobec, ako postupovat, kedze si navrh podava sama, bez pravnika. Potrebuje radu v tomto:
1. obidvaja s tym suhlasia, staci napisat cestne vyhlasenie odporcu, ze s rozvodom suhlasi, alebo ako to napisat? Musi byt jeho podpis uradne overeny?

2. ak chcu rychly rozvod bez pojednavania, vzhladom aj na to, ze odporca je invalid na voziku a nemoze sa dostavit na sud, ma to aj potvrdene.
bez pojednávania to asi nepôjde - môže niekoho splnomocniť, aby ho na súde zastupoval.

3. mozem navrh zanies na podatelnu aj ja? samozrejme navrh podava mama návrh môžeš zaniesť osobne alebo poslať poštou

Dakujem velmi pekne za radu, velmi nam to pomoze.
odpoveď v texte
Evan777
22.10.09,13:28
Dakujem za odpoved

Este som zabudol napisat, ze deti su uz plnolete
kaco11
22.10.09,13:33
Pokial su plnolete a hlavne samostatne tak ok. Tak uz len sa dohodnut na majetku.