Kerberos_1
22.10.09,17:55
Dobrý deň ja by som potreboval poradiť. Chcel by som si otvoriť pojazdný stánok s jedlom a občerstvením. Ale nejako neviem nájsť k tomuto podnikaniu potrebné informácie. Bol by niketo taký láskavý a napísal mi o tom niečo? Ak nie tak ma prosím aspoň nasmerujte približným smerom.
Kerberos_1
29.10.09,11:24
to naozaj nikto mi nevie pomoct??? prosímmmmmm..:(
warrior
30.10.09,13:38
tak ako prvé by som určite zašiel na hygienu, tam by ti mali vedieť povedať no a potom na m. úrad, ako s miestom, čo by si predpokladám musel platiť za prejazd mestom, neviem kde si, ale u nas v PO sú to poriadne pálky.....a neviem, možno by stačila živnosť ,, výdajňa jedla,, alebo neviem. Myslím, že taká sa najskôr dáva na bufety - lebo je to voľná živnosť.
akina
30.10.09,16:01
Dobrý deň ja by som potreboval poradiť. Chcel by som si otvoriť pojazdný stánok s jedlom a občerstvením. Ale nejako neviem nájsť k tomuto podnikaniu potrebné informácie. Bol by niketo taký láskavý a napísal mi o tom niečo? Ak nie tak ma prosím aspoň nasmerujte približným smerom.
Pojazdná predajňa s občerstvením musí spĺnať technické a hygienické normy, bolo by dobré informovať sa najprv na RÚVZ / hygiene /. Tiež je dôležité vedieť, aké druhy občerstvenia chcete predávať, lebo môže ísť o živnosť voľnú ale aj o živnosť remeselnú. Na ambulantný predaj sa vzťahuje zákon o predaji na trhových miestach, každá obec, mesto má vo svojom VZN stanovené vlastné podmienky predaja na trhoviskách a trhových miestach.
Kerberos_1
04.11.09,11:38
Ďakujem za odpovede. Som rád že sa niekto ozval a poradil mi. Teraz viem, kde mám vlastne čakať v radoch.:D Ešte raz, vďaka.