L.ili
22.10.09,19:32
Ahojte chcela by som vás poprosiť o radu, ak mám sro ktorá sa zaoberá úpravou aut a motoristickej oblasti má na firmu písané asi 5 aút je stanovený nejaký limit na spotrebu? alebo ked si robí reklamu pretekmi a tankuje skoro každý druhý den je to v pohode?
Dakujem za odpoved
ondrejvla
22.10.09,20:12
Ahojte chcela by som vás poprosiť o radu, ak mám sro ktorá sa zaoberá úpravou aut a motoristickej oblasti má na firmu písané asi 5 aút je stanovený nejaký limit na spotrebu? alebo ked si robí reklamu pretekmi a tankuje skoro každý druhý den je to v pohode?
Dakujem za odpoved

V TP auta by mala byť napísaná spotreba no a potom je tu toľko krát spomínaná kniha jázd. Alebo Uplatníš 80% paušál z nákupu PHM a nebudeš viesť knihu jázd, no myslím si, že najdôležitejšie je vypracovať si Smernice pre firmu, kde by nemala byť opomenutá práve spotreba PHM, keďže sa zaoberáte touto činnosťou.
L.ili
23.10.09,07:50
a ešte by som vás chcela poprosiť o informáciu ak sme tankovali phm v zahraničí a oni sú tiež platcami dane tak si môžem uplatniť dan? alebo ako to mám zaúčtovať? mám urobiť danový vstup a výstup?
ak by ste mi vedeli poradiť aj s celým zaúčtovaním bola by som rada dakujem :D
babi2
23.10.09,08:06
a ešte by som vás chcela poprosiť o informáciu ak sme tankovali phm v zahraničí a oni sú tiež platcami dane tak si môžem uplatniť dan? alebo ako to mám zaúčtovať? mám urobiť danový vstup a výstup?
ak by ste mi vedeli poradiť aj s celým zaúčtovaním bola by som rada dakujem :D
Tankovanie PHM v zahraničí ide celé aj s DPH do nákladov
ondrejvla
23.10.09,20:06
a ešte by som vás chcela poprosiť o informáciu ak sme tankovali phm v zahraničí a oni sú tiež platcami dane tak si môžem uplatniť dan? alebo ako to mám zaúčtovať? mám urobiť danový vstup a výstup?
ak by ste mi vedeli poradiť aj s celým zaúčtovaním bola by som rada dakujem :D

Ak platíte v zahraničí čerpacími kartami, ktoré vám vydala nejaká spoločnosť, cez ktorú to potom zúčtovávate do nákladov, skúste si s nimi vybaviť aby za vás zúčtovali v zahraničí DPH z platených čerpačiek. Oplatí sa to, DPH sa vám vráti, ten poplatok je zanedbateľný voči tomu, čo sa vám bude vracať. Teda za predpokladu, že čerpanie je vyššie.