salaker
22.10.09,21:13
Dobrý deň
Chem sa opýtať.Chcem predať záhradu ako pozemok,ktorú som zdedil po krstnej mame(ocovej sestre)ona nemala manžela,bola bezdetná a otec odmietol dedičstvo tak to prešlo na mna.Potreboval by som vediet či budem platit dan z predaja ked dedicske konanie prebehlo začiatkom oktobra.Čiže neni som vlastnikom 5 rokov.Mám kupcu ktorý by si tam chcel postaviť dom...Ďakujem
Mária.K.
22.10.09,19:57
Dobrý deň
Chem sa opýtať.Chcem predať záhradu ako pozemok,ktorú som zdedil po krstnej mame(ocovej sestre)ona nemala manžela,bola bezdetná a otec odmietol dedičstvo tak to prešlo na mna.Potreboval by som vediet či budem platit dan z predaja ked dedicske konanie prebehlo začiatkom oktobra.Čiže neni som vlastnikom 5 rokov.Mám kupcu ktorý by si tam chcel postaviť dom...Ďakujem
Určite bude potrebné podať daňové priznanie. Skutočnosť, či bude potrebné zaplatiť aj daň, záleží o výšky príjmov z predaja a možnosti uplatnenia výdavkov.
salaker
23.10.09,07:12
No určite to bude nad 7000 €...len konkretne som to chcel vedieť...
hanelie
23.10.09,07:24
daň z prijmu z predaja nehnuteľnosti budeš platiť, pretože nie si priamy príbuzný - ak dedí priamy príbuzný by to bol príjem oslobodený od dane /pri následnom predaji nehnuteľnosti -