Bogi28
22.10.09,21:51
Dobrý deň!
Mám ukončené vzdelanie:Predškolská a elementárna pedagogika I.stupňa(Bc.) Včera mi riaditeľka oznámila, že nespľňam predpoklady na vyučovanie v MŠ, pretože podľa nového zákona by som mala mať magisterské vzelanie. Podľa toho u nás všetky učiteľky sú kvalifikované (s ukončenou strednou školou-lebo sa narodili pred r.1975) okrem mňa (s ukončenou SPgŠ a VŠ I. stupňa-narodila som sa v r.1976). Vie mi niekto poradiť, na čo môžem "využiť" Bc. vzdelanie v školstve? Alebo ten papier mám vyhodiť rovno do koša? Ďakujem za odpoveď.:mee::mad:
Lianka
22.10.09,23:23
Na tvoju otazku neviem odpovedat, ale zaujal ma ten negativne ladeny zaver:

Predpokladam, ze pokracujes dalej, tak ten "papier" sa ti zide. Polovicna VS nema vacsi zmysel. Venujes sa oboru, ktory mas rada, alebo si studovala len "pre peniaze"? Ak mas tuto oblast rada a hodlas v nej pracovat, urcite studuj dalej.
susann2
23.10.09,04:08
Mám ukončené vzdelanie:Predškolská a elementárna pedagogika I.stupňa(Bc.) Včera mi riaditeľka oznámila, že nespľňam predpoklady na vyučovanie v MŠ, pretože podľa nového zákona by som mala mať magisterské vzelanie.
Nech ti ukáže kde to vyčítala.
Poola
23.10.09,05:38
riadne ukončena SPgŠ je predsa postacujuca pre kvalifikaciu ucitelky v MŠ.., skus stastie v inej MŠ. Ked si skoncila Bc. mozno by sa ti oplatilo zabojovat a pokracovat, stasie niekedy chodi aj po ludoch, poznam kočku co pocas prace ucitelky externe urobila Mgr., a potom mas aj ine moznosti. Na profesi som videla ze hladaju v sukromnej MŠ uč. s angličtinou: BIBO, spol.s.r.o, skus pozriet,ak si z BA.
magnum
23.10.09,05:54
ehm trocha ma zaraza ze za chvilu budu aj upratovacky potrebovat Mgr.

Ja mam riadne vydrete a ukoncene 4-krat Bc. z informatiky, ekonomiky, ucitelstvo (tam anglictina) a pravo a verte mi ze je to uzitocne ked programujem ekonomicky software ze mam prehlad v tychto odboroch a nie len napriklad jedno Mgr.-> PHDr. -> Phd... a ani netuzim po tom... ja nechcem vedecky pracovat ja potrebujem vzdelanie pre prax ale zaroven tieto debilne poziadavky ma uplne diskvalifikuju z praxe ... ABSURDNE

Ak chce mat stat 80% vedcov ktory im pracovat realne (na poli) nebudu nech sa paci... imbecilny stat

Takze Bogi ano kludne ten papier vyhod do kosa ja som ich vyhodil vsetky a predvcerom ked sa ma jeden pribrzdeny dealer (mam 200000 EUR z EF ktore potrebujem preinvestovat do istej technologie) na vystave opytal ze pre poriadok co ma napisat pred meno (samozrejme tam boli vsetci Dr. a Ing. a zdalo sa im absurdne jednat s niekym bez kravaty) tak som mu povedal ze "Pan" tak ako hovorim stale...

edit: a vo vedlajsom pavilone (v brne) sa prezentovali vysoke skoly tak som tam pozrel a rozhodol som sa ze si za 80000 Czk kupim este MBA... nech je sranda...
Sabadka
23.10.09,06:00
Dobrý deň!
Mám ukončené vzdelanie:Predškolská a elementárna pedagogika I.stupňa(Bc.) Včera mi riaditeľka oznámila, že nespľňam predpoklady na vyučovanie v MŠ, pretože podľa nového zákona by som mala mať magisterské vzelanie. Podľa toho u nás všetky učiteľky sú kvalifikované (s ukončenou strednou školou-lebo sa narodili pred r.1975) okrem mňa (s ukončenou SPgŠ a VŠ I. stupňa-narodila som sa v r.1976). Vie mi niekto poradiť, na čo môžem "využiť" Bc. vzdelanie v školstve? Alebo ten papier mám vyhodiť rovno do koša? Ďakujem za odpoveď.:mee::mad:

Tvoja pani riaditeľka asi čítala nejaké iné materiály, nižšia citácia je síce len z návrhu vyhlášky MŠ SR o kvalifikačných predpokladoch pedagogických zamestnancov ale si myslím, že veľká zmena tam nebude ani po schválení.

Príloha č. 1 k vyhláške Časť I. Učiteľ materskej školy B. vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa
1. učiteľský študijný program v študijnom odbore predškolská a elementárna pedagogika
2. študijný odbor učiteľstvo pre materské školy a bakalársky študijný program v odbore tvorivá dramatika
Poola
23.10.09,06:25
magnum dobry vyber s tym Brnom, v SR je to MBA udajne za "pol melona" :eek:
PS: Tema odbornici a odbornici to by bolo na dllhu debatu..