NITRIX
22.10.09,23:48
Ahojte, moja neter prave vystudovala pravo a chcel by som po nej spisanie obchodnej zmluvy. Avsak som niekde cital ze zmluvy mozu spisovat len advokati. Poradte ako je to teda? Dakujem:confused:
camozzi
22.10.09,22:32
Pokial je advokatka a splnomocnis ju, tak ta moze zastupovat aj v obchodych zalezitostiach ako su napr. zmluvy, spory s firmami a podobne.
Myslim, ze rozdiel medzi advokatom a pravnikom je v tom, ze advokat ta moze zastupovat aj v trestnom konani. V tvojom pripade je to ok. Mna tiez vo vsetkom zastupuje advokatka - zmluvy, spory, biznis.
Právnik: je osoba s vysokoškolským vzdelaním právnického smeru.
Advokát: je právnik, ktorý navyše musel absolvovať predpísanú prax, prešiel ďalším odborným vzdelávaním, odpisom z registra trestov preukazuje bezúhonnosť a výkon jeho povolania je poistený pre prípad spôsobenia škody. Na jeho činnosť/nečinnosť sa možeš sťažovať Slovenskej advokatskej komore, ktorej podlieha.
NITRIX
22.10.09,22:45
to znamena ze aj ked je len absolventkou prava, teda magistra, moze mi vypracovat bez problemov pravnu zmluvu?
camozzi
22.10.09,22:55
Myslim, ze pokial nie je zapisana v Slovenskej advokatskej komore, tak nemoze vykonavat svoje sluzby komercne (aj ked mozno od teba nebude vyzadovat odmenu).
xBORISx
22.10.09,23:00
cize podla dnesnej legislativy ona bez toho aby bola advokatkou nemoze brat domenu za vyhotovovanie zmluv? Dost divne ze vystuduje skolu a nemoze robit so zmluvami bez dalsej skusky, advokatskej
camozzi
22.10.09,23:07
Neviem aka je legislativa, ale ja ked som hladal na zaciatku niekoho na pravne zastupovanie, tak prve co ma napadlo bola Slovenska advokatska komora. Z jej zoznamu som si vybral tu svoju advokatku.
Nechcem sa nijako dotknut tvojej neteri, ale nebolo by lepsie najst si na obchodne zmluvy skusenu advokata/ku s niekolko rocnou praxou?
mlisa
23.10.09,09:53
Nechcem sa nijako dotknut tvojej neteri, ale nebolo by lepsie najst si na obchodne zmluvy skusenu advokata/ku s niekolko rocnou praxou?

Nechcem ti brat iluzie, ale skuseny advokat s niekolkorocnou praxou da 95% zmluv vypracovat svojim koncipientom, ktori zase maju len minimalnu prax:)
Zmluvy moze vypracovat ktokolvek, aj student strednej skoly, otazna je kvalita zmluvy. Cize vypracovat ti ju neter moze, ale je na tebe ci ti bude kvalitativne vyhovovat, t.j. ochrani dostatocne tvoje zaujmy :)
magnum
23.10.09,10:15
zmluvy moze spisovat ktokolvek zalezi na tom ci pravne obstoji

ekonomicke poradenstvo je volna zivnost tzn. moze ti hocikto spisat zmluvu a moze za to zobrat peniaze a ked je to nejaka specificka zmluva/zalezitost nie je vylucene ze odbornik na danu temu to vypracuje lepsie ako hociktory advokat/pravnik
zalobaba
23.10.09,10:20
Myslim, ze pokial nie je zapisana v Slovenskej advokatskej komore, tak nemoze vykonavat svoje sluzby komercne (aj ked mozno od teba nebude vyzadovat odmenu).

vec dohody
Jana63
23.10.09,17:27
Ak je za to chceš aj zaplatiť a pôjde o jednorázovú vec, prečo neskúsiť Dohodu o výkone práce?
josh
27.10.09,05:19
Iba notar a advokat moze poskytovat pravne poradenstvo, resp. spisovat zmluvy a notarske zapisnice za odmenu. Nikto iny na toto nedostane povolenie (napr. zivnostensky list a pod.). Zakony nepustia. Zadara moze robit hocikto, resp. v pripade zamestnaneckeho alebo obdobneho pomeru by to slo podla mna tiez. Len zamestnanec si nemoze samozrejme uctovat za zmluvu, ale dostane vyplatu.