rudy
25.08.05,09:54
Dobrý deň.

Chcel by som sa spýtať či sa dá dať do nákladov benzín, keď mám požičané osobné auto z požičovne. Ďakujem.
liba2
26.08.05,05:35
Dobrý deň.

Chcel by som sa spýtať či sa dá dať do nákladov benzín, keď mám požičané osobné auto z požičovne. Ďakujem.Určite áno. Treba viesť knihu jázd.
durisovad
26.08.05,06:08
A prilozila by som k vydavkom za benzin zmluvu o pozicani auta, aby po case nevznikli pochybnosti, do ktoreho auta sa kupoval.
Jana Acsová
26.08.05,06:19
K dokladovanej spotrebe PHM postačuje odvolávka na zmluvu a špecifikácia t.j. napr. ŠPZ vozidla. Auto môžeme mať prenajaté dlhšie obdobie. Závisí od systému obehu a zakladania účtovných dokladov.
ata111
26.08.05,06:56
...a navyše z prenájmu osobného auta si nie je možné uplatniť DPH - nakoľko sa jedná o osobné auto. U užitkového auta /N/ z prenájmu DPH áno.
JanaF
26.08.05,07:19
...a navyše z prenájmu osobného auta si nie je možné uplatniť DPH - nakoľko sa jedná o osobné auto. U užitkového auta /N/ z prenájmu DPH áno.
ata111, ktory paragraf sa na to odvolava, ze sa nesmie odpocitat dan, ak si firma prenajme auto na par dni? Dakujem
durisovad
26.08.05,07:31
Ja myslim, ze DPH sa narokovat moze, pretoze sa uctuje o sluzbe a nie o nadobodnuti osobneho auta. Analogicky by sa potom nemohla uplatnit DPH ani z oprav a PHM do osobneho auta. Ja by som teda DPH z prenajmu uplatnila.
Jana Acsová
26.08.05,07:38
§ 49 ods. 7 písm. a) ZDPH:

Platiteľ nemôže odpočítať daň pri kupe a nájme osobného automobilu.
Luna
26.08.05,07:42
Tak ako píše Avo DPH sa pri nájme odrátať nemôže,ale DPH s PHM áno.
Žanet
26.08.05,07:49
Neviem mi sme tiež požičiavali osobné auto z požičovne prevolala som si vtedy daňový úrad a bolo mi povedané, že si nemôžeme uplatniť DPH iba z PHM.
Tweety
26.08.05,07:57
Ja myslim, ze DPH sa narokovat moze, pretoze sa uctuje o sluzbe a nie o nadobodnuti osobneho auta. Analogicky by sa potom nemohla uplatnit DPH ani z oprav a PHM do osobneho auta. Ja by som teda DPH z prenajmu uplatnila.
Ospravedlňujem sa, dala som súhlas s príspevkom, pri ostatných službách áno, ale pri nájme osobného automobilu nie, tak ako je v príspevku od AVO
ešte raz pardón
Jana Acsová
26.08.05,07:58
Ja myslim, ze DPH sa narokovat moze, pretoze sa uctuje o sluzbe a nie o nadobodnuti osobneho auta. Analogicky by sa potom nemohla uplatnit DPH ani z oprav a PHM do osobneho auta. Ja by som teda DPH z prenajmu uplatnila.DPH nemožno uplatniť z výdavkov taxatívne vymenovaných v zákone a zároveň z tých, pri ktorých nárok na odpočítanie nevzniká z iných dôvodov (pomerné odpočítanie dane, plnenie na osobnú spotrebu platiteľa, plnenia, ktoré sa netýkajú uskutočňovaných zdaniteľných plnení ...).
Pri službách súvisiacich s osobným autom a pri nákupe materiálu, ktorý netvorí príslušenstvo osobného automobilu, t.j. automobilu kategórie M1 je nárok na odpočítanie DPH. T.j. z opráv, režijnej spotreby do auta ...

U PHM vzniká nárok na odpočítanie v prípade, že sú uplatňované ako daňové výdavky podľa § 19 ods.2 písm. l Zákona o daniach z príjmov, t.j. jedná sa o prijaté plnenie použité za účelom podnikania ... (podmienky odpočtu upravuje § 49 a nasl. Zákona o dani z pridanej hodnoty).
Jana Acsová
26.08.05,07:59
Ospravedlňujem sa, dala som súhlas s príspevkom, pri ostatných službách áno, ale pri nájme osobného automobilu nie, tak ako je v príspevku od AVO
ešte raz pardónTweety ... skoro som sa zľakla ;)
Luna
26.08.05,08:02
Avo to pekne napísala.Ja som mala kontrolu na DPH 27.7.2005 postupovala som tak ako píše Avo a všetko bolo OK.
Tweety
26.08.05,08:06
Tweety ... skoro som sa zľakla ;)Aj Ja, ale tak to dopadne, keď je ruka neposlušná a robí niečo bez súhlasu šedých buniek mozgových
Prepáč za ľak, nechcela som