jana27
25.08.05,10:37
Prosím Vás o radu. Je povinnosťou k cestovným príkazom dokladovať pokladničné doklady o nákupe PHM, ak bola vykonaná pracovná cesta v záujmovom združení právnických osôb a vodič použil svoje súkromné vozidlo? Nemôže byť doložený iba doklad stiahnutý z internetu Slovnaftu o cene benzínu?
Jankaaa
25.08.05,08:45
Bloky o nákupe PHM nemusia byť, ale mali by k tomu byť pripnuté nejaké iné doklady, napr.zmluva s jednania alebo niečo podobné, čo by dokazovalo, že sa tej cesty naozaj zúčastnil+ doklad zo Slovnaftu o cene benzínu v tom čase, kedy sa cesta uskutočnila. Len na stránke www.slovnaft.sk to nejako prestali uvádzať, takže neviem kde si to vyhľadáš.
apsgroup
25.08.05,08:51
Vážne tam musia byt tie zápisy z jednania? Nestačí súhlas a povolenie cesty od nadradeného? Ináč ja bločky o nákupe pripínam.
jana27
25.08.05,08:53
Ďakujem za info.
Jankaaa
25.08.05,08:55
Vážne tam musia byt tie zápisy z jednania? Nestačí súhlas a povolenie cesty od nadradeného? Ináč ja bločky o nákupe pripínam. Mne učiteľ vravel, že čím viac dokladov pripnem ku cesťáku, tým mi to daňovák skôr uverí, že sa tá cesta naozaj uskutočnila. A mal pravdu, ak sme mali nejaký cesťák bez "ničoho", tak nám ho daňováčka nechcela uznať. Ak videla spústu "hlúposti" pripnutých napr. aj doklad, že si kúpil cigarety/samozrejme, že som ich do cesťáku nezarátala/, tak bola spokojná. Proste to bol doklad, že tam naozaj bol. Takže nemusí byť nič, ale ak nieje, tak nemám istotu, že mi ho daňová kontrola nevyhodí von.