murckoxxx
23.10.09,10:33
Stala sa nam taka vec pred dvoma rokmi sme si s manželom začali stavať naš vysnívany rodinny domček.Ale pred rokom pri vykopavke kanalizacie v našej obci firma kopala pri našom dome a zistili že sa tam tiahne hlavny privod vody vodovodne potrubie,takže si zavolali vodarov aby im vymerali kde presne sa tiahne aby nedošlo k zbytočnym komplikaciam,tym myslim aby ju nahodov neprekopali...vodarne im vymerali tak ako nam pri začati stavby...ale stala sa tu chybyčka s rozdielom že to potrubie je vyššie asi tak okolo 8m takže tym padom to vodovodne potrubie sa tiahne aj nam presne popod dom.Išli sme na vodarne a povedali sme aky problem nastal tam nam povedali že je to veľky problem kedže sme mali už hrubu stavbu ukončenu.Tak nam prislubili,že to daju čim skor do poriadku....noo ale prešiel rok a nič s tym nerobili takže som im tam zavolala že čo stym kedy to daju do poriadke.Takže urobili projekt na prekladku vodovodneho potrubia ktory je len na našom pozemku ale oni po čase prisli na to že im to tak nevyjde ako si to dali do planu a požiadali našu susedu aby im povolila vstup na jej pozemok ona to urobila ale iba ustne v den ked to prisli robiť tak sa im vyhražala že zavola policiu ako si predstavuju vstupovať na ich pozemok,proste ide o to že v projekte na tu prekladku je zahrnuty len naš pozemok a ne jej. Takže zasa stavba stojí a nič nerobia .Nevie mi niekto poradiť ako mame postupovať dalej už nas to nebaví takto sa snimi naťahoveť stale im vyvolavať kedy pridu robiť a veci podobne...Ďakujem za aky kolvek nazor....
bjuty smis
23.10.09,16:32
pohroz vodárňam súdom, alebo tv markízou...
Majky11
23.10.09,17:28
Viac chaoticky napísaný príspevok, som snáď ani nevidel...

Čítal som ho dvakrát, ale poviem pravdu nerozumiem absolútne o čo ide.

Tak napíšem jedno : Nech mi dá súhlas každý, kto takisto nerozumie tomu príspevku.

Ďakujem.

P.S.: Poprosím autora o trochu lepšie zoštilizovanie otázky, lebo naozaj na toto je tažké odpovedať.
Stanislav 1975
23.10.09,17:34
pohroz vodárňam súdom, alebo tv markízou...

toto by som netvrdil,podla mna vodarne nie su povinne to rychlo riesit a praveze oproti stavebnikovi su v prave.nikto ich nemoze donutit spravit prekladku,stavebnik mal dopredu si zistit co vedie pozemkom...
pivko
23.10.09,17:49
toto by som netvrdil,podla mna vodarne nie su povinne to rychlo riesit a praveze oproti stavebnikovi su v prave.nikto ich nemoze donutit spravit prekladku,stavebnik mal dopredu si zistit co vedie pozemkom...
Však oni si to aj zistili , keď dostali stavebné povolenie museli mať vyjadrenie vodárni. Lenže čítaj pozorne zadanie ,že rúra je o 8m vyššie ako mala byť:mee:Neviem kde to staviate ,ale ja som teraz vybavoval stavebné povolenie a VVS mi nevedeli povedať ani akú rúru majú v zemi a ani ako hlboko.......Tak že tak:eek:
5-ko
23.10.09,23:21
Však oni si to aj zistili , keď dostali stavebné povolenie museli mať vyjadrenie vodárni. Lenže čítaj pozorne zadanie ,že rúra je o 8m vyššie ako mala byť:mee:Neviem kde to staviate ,ale ja som teraz vybavoval stavebné povolenie a VVS mi nevedeli povedať ani akú rúru majú v zemi a ani ako hlboko.......Tak že tak:eek:

My sme stavali bytovku....a vodarne az na treti krat nasli svoje potrubie ;) to je pe nich a ine siete standardne :D

Oni tam maju vzdy poznamku ze za nic nezodpovedaju a ze realita moze byt ina oproti dokumentacii co maju v archive ;)
legolas
24.10.09,04:58
...ja by som nerobil nič, až by prasklo vodovodné potrubie, vodárne by aj tak museli s tým nirčo urobiť. Ak Ti to nevadí tak to nechaj tak.
Achelan
15.12.09,08:49
Ahoj rád by som vedel kti IM robil projekt na to slávne potrubie teda nie projekt ale zameranie, ale neboj sa nemáš sa čoho báť, oni musia mať zakreslenú trasu v dokumentoch a pokiaľ sa líši o 8m je to ich problém...Ak je to tak zakreslené ako hovoríš ty, tak ja by som im to vykopal,však to tam oficiálne neexistuje...Nakukaj im, že ideš dodatočne stavať hlbokú pivnicu...Alebo ako hovorili kolegovia...Markíza...Achelan
Miloš Mičega - CIMOM TN
15.12.09,11:10
Stala sa nam taka vec pred dvoma rokmi sme si s manželom začali stavať naš vysnívany rodinny domček.Ale pred rokom pri vykopavke kanalizacie v našej obci firma kopala pri našom dome a zistili že sa .....................kedy pridu robiť a veci podobne...Ďakujem za aky kolvek nazor....

Ak sa vodárne pred vydaním stavebného povolenia vyjadrili, že všetko je OK, tak by som to riešil nasledovne :

1. Vyčíslil by som škodu, ktorá mi vznikla tým, že stavbu nemôžem dostavať a užívať. Túto škodu by som požadoval uhradiť do doby, kým sa vec nevyrieši.
2. alebo Vyčíslil by som náklady, ktoré som doteraz investoval o požadoval by som náhradu za to, že stavbu nedostavám, ale ju odstránim.


Jednoducho treba ísť cestou nie prosíkania, ale "na tvrdo". Každý si v tom prípade rozmyslí, či vec nebude riešiť,a lebo začne konať konštruktívne.

Následne, ak ani toto nepomôže, doporučujem obrátiť sa na právnika a konať s ním v súčinnosti.

POZNÁMKA :
Všetko platí za predpokladu, že vodeárne dali k stavbe kladné stanovisko.


CIMOM