Marzocchi Magura
23.10.09,10:59
Chcel by som sa spytat ludi co prevadzkuju e-shop, ako to funguje s dovozcami, ci uz s vyhradnimi alebo "len" dovozcami.. Je potrebne uzatvarat nejake zmluvy ci dohody s dovozcami alebo staci mat zivnost a nieje problem objednat tovar od akehokolvek dovozcu z danej oblasti podnikania? A co zahranicny dovozcovia? Su ochotny obchodovat aj so zahranicnymi odberatelmi a v com spocivaju nevyhody?
bolacka
23.10.09,10:45
v drvivej vacsine kazdy velkosklad/velkoobchod/dodavatel spisuje s prevadzkovatelom eshopu nejaku zmluvu..vela z nich uz ma na stranke po vyplneni registracnych udajov priamo formulare, ktore treba vytlacit, vyplanit a zaslat-a to je ta zmluva, niektori vyzaduju osobne stretnutie a niektorym je to uplne jedno..

..najlepsie je priamo kontaktovat toho konkretneho dodavatela

..so zahranicim mam minimalne skusenosti, cize tam ti to vo vseobecnosti neviem povedat, zatial co som objednala zo zahranicia len som dala do kontaktneho formulara udaje o firme a oni mi to poslali a nezaujimalo ich na co, ani ci budem este niekedy od nich nieco brat..ale zalezi urcite aj od krajiny, od konkretneho sortimentu atd..

naozaj tazko konkretizovat nakolko v kazdej krajine, kazdy jeden predajca moze byt iny a mat ine poziadavky cize je to strasne individualne a hlavne treba s konkretnou otazkou kazdeho jedneho dodavatela kontaktovat a prave ten ti da uplne najpresnejsie informacie
dorah34
30.10.09,18:16
staci ti zivnost, zmluvu mozes mat, ale nemusis.
to co my nakupujeme zo zahranicia (berieme tovar zo Svedska, Holandska, Polska, Nemecka), tak su to uz zabehnute velke firmy, takze bud nam poslali Obchodne podmienky mailom alebo ich maju priamo na stranke pre retailerov (mailom sme ziskali registraciu a pristup k retailerskym strankam). Zacatim nakupu sme ich jednoducho akceptovali a musim povedat tie obchodne podmienky vobec neboli nevyhodne ( aj v porovnani s dodavatelmi u nas alebo v cechach). Vyhody a nevyhody mozu byt rozne: vyssia cena dopravy, nemoznost si tovar pozriet kvoli vzdialenosti, pripadne vyssie minimalne objednavky pri zahranicnych dodavateloch. Na druhej strane ale lepsie sluzby (aspon nasa skusenost).
ak si platca DPH a vonku je DPH vyssia ako nasa, tak a nakup vyjde lacnejsie a naopak.

a este: pokial chces vyhradne zastupenie, tam je to velmi individualne - zalezi, ci a kolko tu ma dany dodavatel uz odberatelov, aky mu robia obrat. Ohladne vyhradneho zastupenia musis oslovit dodavatela s touto konkretnou poziadavkou, ale ak zacinas, tak pochybujem, ze ho hned dostanes. najskor musis dokazat dodavatelovi svoj predajny potencial, potom ho poziadat o vyhradne zastupovanie a dohodnut sa s nim na obratoch, ktore mu ako vyhradny budes musiet robit.Tam uz potom jednoznacne zmluvu bude treba.