sthruska
23.10.09,11:13
Vážne rozmýšľam nad výmenou ESET Smartsecurity. Do oka mi padol Symantec Norton Internet Security 2009 cz a Kaspersky Internet Security 2010
Čo mi odporúčate?

PS: Vďaka kontrole ESET Smartsecurity sa mi SystemMechanic 9 spúšťa snáď 5 minút (po 3 minútach som to vzdal). A takto mi spomaľuje spúšťanie mnohých programov.
Flinstone
23.10.09,09:27
najlepšia antivírová ochrana je, nepustiť windows na internet....
napr. dualboot, linux - internet, windows na nevyhnutné veci, ktoré idú len pod windows...
ak nieje táto možnosť tak asi by som volil Norton od Symantecu. Mal som ročnú licenciu k notbuku a za ten čas fungoval dobre.
camozzi
23.10.09,09:33
Ja som presiel z Kaspersky IS na Norton IS, respektive Norton 360. Kaspersky mi dost zatazoval pocitac a mal som citelne aj pomalsi internet. Virusy nepustal a ak nejake nasiel, tak ich bez vacsich problemov odstranil. Jedinym minusom bolo zatazenie.
Teraz mam na vsetkych PC Norton 360 a som s nim maximalne spokojny. Kontrolu robi priebezne pri necinnosti PC, zalohuje dolezite data na online server Symantecu a zvlada aj defragmentaciu a mazanie docasnych suborov a historie. Ocenujem aj ochranu wi-finy a tiez ze nespomaluje internet. Zbytocne nezatazuje systemy a pri zapnutom tichom mode o nom clovek ani nevie. Vyuzivam ho bez problemov na starsom 8 rocnom pocitaci aj na novom vykonnom notebooku.
sthruska
23.10.09,09:57
Ďakujem za reakcie. Aj môj prieskum mi potvrdil to isté, s tým aby som bral verziu 2010.
V pokece k programom som sa nedočítal aký je hlavný rozdiel medzi N IS a N 360 (okrem ceny). O prvom aspoň viem čo obsahuje. Napr. firewall. O N 360 nie.
Chodím len na bezpečné stránky, ale občas sa čosi pritrafí.
Do úvahy prichádzajú len Windows. Odpojenie by bolo dobré, ale bol by problém so zákazkami :D
sthruska
23.10.09,10:46
Tak som sa rozhodol pre N IS.
mf1
15.12.10,21:24
Ja som presiel z Kaspersky IS na Norton IS, respektive Norton 360. Kaspersky mi dost zatazoval pocitac a mal som citelne aj pomalsi internet. Virusy nepustal a ak nejake nasiel, tak ich bez vacsich problemov odstranil. Jedinym minusom bolo zatazenie.
Teraz mam na vsetkych PC Norton 360 a som s nim maximalne spokojny. Kontrolu robi priebezne pri necinnosti PC, zalohuje dolezite data na online server Symantecu a zvlada aj defragmentaciu a mazanie docasnych suborov a historie. Ocenujem aj ochranu wi-finy a tiez ze nespomaluje internet. Zbytocne nezatazuje systemy a pri zapnutom tichom mode o nom clovek ani nevie. Vyuzivam ho bez problemov na starsom 8 rocnom pocitaci aj na novom vykonnom notebooku.

Na slabsich pocitacoch zatazuje ale len pri stahovani databaze.
Ale uz je na to myslim zaplata, ale pri 2-jadrovych procesoroch o Kasperskom ani nevies... Ja som velmi spokojny.
misoft
15.12.10,23:04
mf1: opäť reklama Kaspersky.
Fero11
16.12.10,05:22
myslim si, ze celkom dobry a free je http://personalfirewall.comodo.com/free-download.html
sthruska
16.12.10,06:55
Tiež som z toho istého dôvodu robil zmenu. Vybral som si NIS a som spokojný.
Charon
16.12.10,07:40
Aby sa stále dookola nerobila reklama na Kasperky (aj keď si sa vyslovene na to pýtal) odporúčam ruský Outpost Security Suite (http://www.agnitum.com/products/security-suite/index.php) Firewall patrí k jedným z najlepších (podľa testov (http://www.matousec.com/)) a Antivírus nie je najhorší ... Na druhej strane sa dá stiahnuť aj free verzia tohto programu.
Ak sa porovná v testoch napr. NOD32 a Microsoft Essentials, tak ani free verzia Microsoftu nie je na zahodenie. V porovaní s NOD32 je to v desatinách percenta...
Agostino
16.12.10,15:32
Ja osobne som si na svojom PC odskúšal zopár programov ako napr. Kaspersky, Avast, AVG. Všetky tieto antivírusové programy my brzdili počítač.
Teraz mám nainštalovaný ESET Smart Security. Zatiaľ mi všetko funguje, ale niekedy mám taký pocit akoby mi niečo spomaľovalo počítač, najmä vtedy keď surfujem na nete. Možno, že mi to robí samotný ESET. No nie som si tým úplne istý.
salvosko
17.12.10,12:20
Pred casom som presiel na TrustPort Internet Security 2011. Da sa vyskusat na 30 dni.
MilanH
18.12.10,15:50
Vážne rozmýšľam nad výmenou ESET Smartsecurity. Do oka mi padol Symantec Norton Internet Security 2009 cz a Kaspersky Internet Security 2010
Čo mi odporúčate?

PS: Vďaka kontrole ESET Smartsecurity sa mi SystemMechanic 9 spúšťa snáď 5 minút (po 3 minútach som to vzdal). A takto mi spomaľuje spúšťanie mnohých programov.

Norton absolutne nie. Mal som ho mesiac a taky bordel som nachytal az az. Nastastie mam dva systemy tak som to cez ten druhy vycistil. Priklanam sa k tomu Comodo Internet Security 5. Je zadara a celkom v pohode.(treba sa vsak trochu pohrat s nastaveniami, funkcia sandbox mne osobne dost prekaza) Kaspersky moc zatazuje system. Podobne ako Gdata ci TrustPort. Osobne preferujem antivirusy vyuzivajuce cloud technologiu. Panda free, Trend Micro.
sthruska
20.12.10,07:00
Až teraz som si všimol, že som odpovedal sám sebe :D