Matej Zsemle
23.10.09,11:23
prepáčte prosím,ale potrebujem si poradiť ,že aké právo má zamestnavatel ked zamestnanec je už dlhši čas je na PN a on o sebe nedá žiadnu správu /3-4 mes/. Poukaz o trvaní dočasnej Pn neodovzdava do práce iba do SP.V tom ja nevidím žiadný problém len problem je v tom že ani to neviem /či vlastne ešte žije/. Ja ako zamestnavatel mám nárok ho navštívit?, to viem,že iba vtedy ho môžem navštíviť ked mu platím ja PN /v prvých 10 dni/.Zamestnanec nemusi oznamit zamestnavatelovi, že Pn ešte bude trvať dalej???? Aspoň raz do mesiaca? Na túto otázku potrebujem odpoveď za ktorú Vam vopred ďakujem.
VERONIKA6
23.10.09,09:28
prepáčte prosím,ale potrebujem si poradiť ,že aké právo má zamestnavatel ked zamestnanec je už dlhši čas je na PN a on o sebe nedá žiadnu správu /3-4 mes/. Poukaz o trvaní dočasnej Pn neodovzdava do práce iba do SP.V tom ja nevidím žiadný problém len problem je v tom že ani to neviem /či vlastne ešte žije/. Ja ako zamestnavatel mám nárok ho navštívit?, to viem,že iba vtedy ho môžem navštíviť ked mu platím ja PN /v prvých 10 dni/.Zamestnanec nemusi oznamit zamestnavatelovi, že Pn ešte bude trvať dalej???? Aspoň raz do mesiaca? Na túto otázku potrebujem odpoveď za ktorú Vam vopred ďakujem.
Požiadajte ho, aby preukaz o trvaní DPN odovzdával Vám. Ja osobne si ho prefotím a originál pošlem sociálnej poisťovni.
arizona
23.10.09,09:41
mimotemy prečo si nahlasoval príspevok ?

Nahlasujú sa príspevky, ktoré niečim porušujú "poriadok"
...
Správanie a poriadok na Porada.sk
Takže Vás prosím o nahlasovanie príspevkov v ktorých sa:
- urážajú, zosmiešňujú alebo osočujú iní členovia
- spamuje
- degradovanie serióznej témy na kaviarenskú
a iné .-)
...
Zoltán Kovács
23.10.09,10:53
mimotemy prečo si nahlasoval príspevok ?

Nahlasujú sa príspevky, ktoré niečim porušujú "poriadok"
...
Správanie a poriadok na Porada.sk
Takže Vás prosím o nahlasovanie príspevkov v ktorých sa:
- urážajú, zosmiešňujú alebo osočujú iní členovia
- spamuje
- degradovanie serióznej témy na kaviarenskú
a iné .-)
...

Nováčik, možno poplietol gombíky.... ;)
Matej Zsemle
23.10.09,12:12
:(:---:cool:
mimotemy prečo si nahlasoval príspevok ?

Nahlasujú sa príspevky, ktoré niečim porušujú "poriadok"
...
Správanie a poriadok na Porada.sk
Takže Vás prosím o nahlasovanie príspevkov v ktorých sa:
- urážajú, zosmiešňujú alebo osočujú iní členovia
- spamuje
- degradovanie serióznej témy na kaviarenskú
a iné .-)
...
arizona
23.10.09,12:42
Nováčik, možno poplietol gombíky.... ;)
...to som si tiež myslela, preto som mu citovala, v akých prípadoch sa príspevky nahlasujú ;):)
veronikasad
23.10.09,12:55
prepáčte prosím,ale potrebujem si poradiť ,že aké právo má zamestnavatel ked zamestnanec je už dlhši čas je na PN a on o sebe nedá žiadnu správu /3-4 mes/. Poukaz o trvaní dočasnej Pn neodovzdava do práce iba do SP.V tom ja nevidím žiadný problém len problem je v tom že ani to neviem /či vlastne ešte žije/. Ja ako zamestnavatel mám nárok ho navštívit?, to viem,že iba vtedy ho môžem navštíviť ked mu platím ja PN /v prvých 10 dni/.Zamestnanec nemusi oznamit zamestnavatelovi, že Pn ešte bude trvať dalej???? Aspoň raz do mesiaca? Na túto otázku potrebujem odpoveď za ktorú Vam vopred ďakujem.
pokial je zamestnanec naozaj chorý, návšteva kolegov z pracoviska by ho možno potešila. A možno ani nevie, že "prechodku" má odovzdávať zamestnávatelovi ...

Pokial by si ako zamestnávatel chcel kontrolovať dodržiavanie liečebného režimu - to je v právomoci pracovníkov Sociálnej poisťovne (aj počas prvých 10 dní DPN)