boitana
25.08.05,11:14
Ahojte chcela by som Vas poprosit o radu,tento rok ideme vymahat vela pohladavok cez sud a tak k zacatiu konania treba kolky ,ake by malo byt spravne uctovanie?

538/221,211-hned do nakladov?
alebo mam nakup kolkov zauctovat na pohladavku voci klientovi? 378/221,211?
sice nevieme ci vobec vymôzeme tieto pohladavky celkom alebo aspon v nejakej vyske ,keby som to nedavala do nakladov hned nakup kolkov kedy to dostanem do nakladov?alebo necham na 538/211 a ked vymozem tak v tom roku zase vymozenie za pohladavku za nakup kolkov dam 211,221/6..
dakujem
zuzana
25.08.05,09:49
Ja to dávam hneď do nákladov.
Radka Činčurová
25.08.05,09:59
Ja by som to účtovala trochu inak.
Nákup kolkov 213/211,221
a potom do spotreby 518/213

Kto so mnou súhlasí?
Tweety
25.08.05,10:30
Ahojte chcela by som Vas poprosit o radu,tento rok ideme vymahat vela pohladavok cez sud a tak k zacatiu konania treba kolky ,ake by malo byt spravne uctovanie?

538/221,211-hned do nakladov?
alebo mam nakup kolkov zauctovat na pohladavku voci klientovi? 378/221,211?
sice nevieme ci vobec vymôzeme tieto pohladavky celkom alebo aspon v nejakej vyske ,keby som to nedavala do nakladov hned nakup kolkov kedy to dostanem do nakladov?alebo necham na 538/211 a ked vymozem tak v tom roku zase vymozenie za pohladavku za nakup kolkov dam 211,221/6..
dakujemJe to súdny poplatok a ten patrí na 538
Jana Acsová
25.08.05,10:36
alebo mam nakup kolkov zauctovat na pohladavku voci klientovi? 378/221,211?
Toto by platilo, keby si bol napr. advokátska kancelária a hradila by si kolky za klienta ... (pre účely DPH sa to nazýva tzv. prechodná položka).
Jana Acsová
25.08.05,10:38
Použitie účtu 213 alebo 538 závisí od časovej súvislosti výdavku z účtovným nákladom.

Ak kupuješ kolky, ktoré okamžite použiješ na úhradu súdneho poplatku, nie je potrebné použiť účet 213, lebo sa jedná o priamu spotrebu.

Ak však kupuješ kolky do zásoby a následne z toho v budúcnosti hradíš súdne poplatky, vtedy je správne účtovať na 213 a do spotreby t.j. na účet 538 účtovať v čase podania súdneho návrhu.
boitana
25.08.05,13:02
DAKUJEM-aj ja som to zatial takto robila,ale napadlo ma aj taketo uctovanie
Danka Kosibová
25.08.05,13:18
aj tiez priamo do nakladov na 538
zuzana
04.10.05,07:30
Ak nakupujete kolky, značíte si do nejakej knihy na čo to použijete?My sme malá firma a nákupy účtujeme na 538 a nikde sa to neznačí, na čo to bolo použité, je to chyba?
Tweety
04.10.05,07:36
Ak nakupujete kolky, značíte si do nejakej knihy na čo to použijete?My sme malá firma a nákupy účtujeme na 538 a nikde sa to neznačí, na čo to bolo použité, je to chyba?Stačí ak na doklad napíšeš dôvod použitia kolkov(napr.potvrd.DU,výpis z RT...)
Mária M;)
anto
04.10.05,07:36
Náklad, vynaložený na kolky je potrebné pri kontrole zdôvodniť, na aký účel boli kupované. Preto je potrebné k dokladu o nákupe kolkov, pokiaľ ich nekupuješ ako ceninu a dávaš na účet 213 ale priamo na účet nákladov, napísať, na aký účel boli kupené. - Napríklad prepis osobného auta, zmena v obch. registri, a pod.
Tweety
04.10.05,07:39
Náklad, vynaložený na kolky je potrebné pri kontrole zdôvodniť, na aký účel boli kupované. Preto je potrebné k dokladu o nákupe kolkov, pokiaľ ich nekupuješ ako ceninu a dávaš na účet 213 ale priamo na účet nákladov, napísať, na aký účel boli kupené. - Napríklad prepis osobného auta, zmena v obch. registri, a pod.Vstupuješ do mojich myšlienok. A ešte k tomu v rovnakom čase príspevkov.:p
Mária M ;)
anto
04.10.05,08:07
Súhlasím, ale také schopnosti nemám, len sme v rovnaký čas čítali tento príspevok. Asi by to bolo skvelé, keby som ti mohol čítať myšlenky.
Tweety
04.10.05,08:09
Súhlasím, ale také schopnosti nemám, len sme v rovnaký čas čítali tento príspevok. Asi by to bolo skvelé, keby som ti mohol čítať myšlenky.Neviem, neviem, ale moje myšlienky si nedám.:p
Mária M
Laura1
11.11.05,08:55
Náklad, vynaložený na kolky je potrebné pri kontrole zdôvodniť, na aký účel boli kupované. Preto je potrebné k dokladu o nákupe kolkov, pokiaľ ich nekupuješ ako ceninu a dávaš na účet 213 ale priamo na účet nákladov, napísať, na aký účel boli kupené. - Napríklad prepis osobného auta, zmena v obch. registri, a pod.
Aj moja firma má medzi dokladmi nákup kolkov - musím priložiť vysvetlenie ku každej položke - na aký účel boli kolky kúpené?

Stačí poznámka - alebo treba doložiť kópiu dokladov - kde boli použité?
Ďakujem
*Fénix
18.11.06,12:56
Začínam s JÚ , klientovi,ktorý nakupuje kolky a pri vykonaní určitej služby tieto vyfakturuje objednávateľovi služby.
Potvrďte mi môj názor: nemôže ich účtovať do réžie ,ak ich vyfakturuje objednávateľovi . Alebo sa mýlim?
V účte za min. rok má všetky kolky účtované ako VOZD-réžia.:confused:
Ďakujem za Vaše pripomienky.:)
Danila
18.11.06,13:09
Začínam s JÚ , klientovi,ktorý nakupuje kolky a pri vykonaní určitej služby tieto vyfakturuje objednávateľovi služby.
Potvrďte mi môj názor: nemôže ich účtovať do réžie ,ak ich vyfakturuje objednávateľovi . Alebo sa mýlim?
V účte za min. rok má všetky kolky účtované ako VOZD-réžia.:confused:
Ďakujem za Vaše pripomienky.:)Ak mám príjem za kolky ako POZD tak je to O.K.