ruddon
23.10.09,11:30
zdravim- vie mi niekto poradit, mam notebook FS amilo pa 3515, ked je pripojeny v sieti funguje v pohode-ale ked ho chcem zapnut na bateriu tak neda sa zapnut - je to notebook stary cca 3 mesiace- , aj ked je v sieti ukazuje stav baterie 100%- dakujem
marco2233
23.10.09,09:45
robi ti to od nova??? ak mas novy ntb vyber baterku a pozri sa ci tam niesi prelepene kontakty... na novych ntb to byva...
Chobot
23.10.09,09:45
zdravim- vie mi niekto poradit, mam notebook FS amilo pa 3515, ked je pripojeny v sieti funguje v pohode-ale ked ho chcem zapnut na bateriu tak neda sa zapnut - je to notebook stary cca 3 mesiace- , aj ked je v sieti ukazuje stav baterie 100%- dakujem

Bude to najskôr problém v kontaktoch medzi batériou a NB. SKús vybrať batériu a prečistiť kontakty. Ak nepomôže, reklamovať.
ruddon
23.10.09,09:53
nerobi to odnova- len asi tyzden- kontaky som vycistil- nemoze byt prestavene napajanie nejakym sposobom?
marco2233
23.10.09,10:04
ee... myslim ze nie.. prestavene nie.. bud nema kontakt alebo je baterka mrtva... :( skusal si ju zmerat?
ruddon
23.10.09,10:13
moze byt mrtva-aj ked ukazuje ked je zapojena 100% nabita? ako ju zmeram
marco2233
23.10.09,10:27
na 100% ti moze ukazovat ale nemusi drzat kapacitu.. tj ak ju zatazis padne.. no multimetrom ju zmeras....
vulxy
23.10.09,19:15
a ako sa zachova notbuk ked ju zapnes normalne na prud a potom vytiahnes napajanie?
PotPalo
24.10.09,19:15
Multimetrom batériu nezmeria. Skúšal som merať funkčnú batériu a nenameral som viac ako asi dva volty, a medzi + a - nebolo žiadne napätie. Keď nieje batéria v notebooku, tak je vypnutá - nedáva na výstupe žiadne napätie. Až v notebooku sa zapne (preto má toľko vývodov, nie len plus a mínus).

V batérii je okrem Li-Ion článkov aj zložitá elektronika, ktorá kontroluje nabíjanie, vybitie, teplotu, napätie, a vie batériu odpojiť. Pokiaľ je poškodená, môže nabíjať, ale nezapne. Tiež môže byť závada v notebooku.

Keď je v záruke, tak Reklamovať!
Valcake
24.10.09,20:09
Ani moja bat. nevydrží. Pýtala som sa v servise čo s tým je, tak mi povedali, že je to štvorčlánková bat. tak preto.
ruddon
25.10.09,08:44
ak je v sieti notebook funguje, bateria je v notebooku a ukazuje stav 100%- ako nahle ho odpojim zo siete- uplne sa vypne akokeby tam bateria ani nebola- asi bude najlepsi reklamacia-aj ked tomu nerozumiem- baterka mi fungovala v pohode- doma som vsak notebook pouzival bez baterie- najnovsie zistenie je take , ze bateria sa ani nenabija- uz je tam len 97%
Chobot
26.10.09,07:56
ak je v sieti notebook funguje, bateria je v notebooku a ukazuje stav 100%- ako nahle ho odpojim zo siete- uplne sa vypne akokeby tam bateria ani nebola- asi bude najlepsi reklamacia-aj ked tomu nerozumiem- baterka mi fungovala v pohode- doma som vsak notebook pouzival bez baterie- najnovsie zistenie je take , ze bateria sa ani nenabija- uz je tam len 97%

Reklamuj to, vazerá, že je vadná elektronika ovládania batérie.
ruddon
17.04.10,02:43
NO-bateria bola zreklamovana- uspesne. preslo par mesiacov a znova je to ten isty problem, baterku som nepouzil tak cca 2 tyzdne- a pamatam si ze podobne to bolo aj prvy krat- nepouzival som ju a ked som ju zapojil- tak uz bola zapojena ale nenabijala sa- ma to nejaky suvis? dik
sfinks
17.04.10,20:03
NO-bateria bola zreklamovana- uspesne. preslo par mesiacov a znova je to ten isty problem, baterku som nepouzil tak cca 2 tyzdne- a pamatam si ze podobne to bolo aj prvy krat- nepouzival som ju a ked som ju zapojil- tak uz bola zapojena ale nenabijala sa- ma to nejaky suvis? dik

A naco tu baterku vyberas ? ja viem ze sa skracuje zivotnost ... ale tak isto sa skracuj aj zivotnosotst notebooku .. ja mam notas 3 roky baterka vydrzi v pohode este 2.5 hodiny ... sice je to uz polovica casu co ako nova ale az za 3 roky vydri tiez polovicu tak budem psokojny a notas vymenim za novy a lepsi ...
Nuz musis reklamovat znova co ine ti ostava ... a nemal oby to mat ziaden suvis ...