jajkach
23.10.09,12:05
Dobry den, moj syn studuje na vysokej skole a potreboval by pomoct s analyzami fotiek. Ma fotky, na ktorych su na zemi poukladane gulasove misky a su odfotene. Potrebuje zistit kolko % fotiek zaberaju skaly a kolko vegetacia. Ak mi mozte poradit nejaky program, v ktorom by sa to dalo spravit.
dakujem
sthruska
23.10.09,10:39
Tu nejde o program ale čosi sa naučiť. Ako vysokoškolák určite nemá problém s internetom. Neviem čo študuje, ale predpokladám IT. Osobne vždy odporúčam WWW.builder.cz - sekcia problémy a algoritmy. Tam sa už také preberalo.
jajkach
24.10.09,10:45
dakujeme za radu, vyskusame to na tej stranke. Syn studuje ekologiu a anylyzu fotografii potrebuje na bakalarsku pracu. Uz sme to skusali cez rozne programy a aj vo fotosluzbe sme boli no nikto nevie ako by sa to dalo robit
Andy Kralik
24.10.09,15:03
Nech si skusi stiahnut a nainstalovat program ImageJ vytvoreny v National Institute of Health, USA.

Tento program som pouzival na obrazovu analyzu vo vyskume na odlisenie podielu roznych zloziek v tkanive podla farby, resp.tvaru. Treba sa s nim trochu pohrat. Ale predpokladam, ze v jeho pripade pojde o separaciu obrazu podla farby.

Ak by si s nim nevedel rady, nech sa ozve. Skusim poradit postup.

Ako ekolog si asi vlastny program pisat nebude, aj ked ked to clovek vie - nic nie je lepsie ako naprogramovat si presne len to co clovek potrebuje :)
jajkach
26.10.09,10:46
s tym programovanim mas uplnu pravdu, no syn nie je az natolko zbehly v PC aby si urobil program. Poviem mu aby to skusil s tym programom. Potom sa ozvem a dakujem za radu. Sme vdacny za cokolvek, lebo cez programy na upravu fotografii sa to jednoducho neda urobit.
Jana